fbpx

Nasza książka pomaga Lechii Gdańsk przed meczem Ekstraklasy

dodano: 12 marca 2021
Udostępnij:    Share Share

Piotr Stokowiec zaskoczył dziennikarzy przed meczem Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trener gdańszczan na konferencji prasowej pojawił się z książką Michaela Cox’a „Gegenpressing i tiki-taka” i przyznał, że korzysta z niej przygotowując się do sobotniego spotkania.

Gdy Peter Hyballa obejmował stanowisko trenera Wisły w grudniu ubiegłego roku, stało się jasne, że dominującym stylem krakowskiej drużyny będzie właśnie gegenpressing. Niemiecki szkoleniowiec jest jego wielkim miłośnikiem i przykłada dużą uwagę do ataku, co ostatnio zaczęło się również przekładać na wyniki. Wisła jest niepokonana od 5 spotkań i sprawia rywalom duże problemy.

Nic dziwnego, że Piotr Stokowiec postanowił poszukać sposobu na krakowian w dostępnych źródłach. Sięgnął po książkę Michaela Cox’a „Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol”, która jest pełna taktycznych niuansów. Wziął ją też ze sobą na czwartkową konferencję prasową i pokazał po pytaniach o ofensywny styl gry najbliższego rywala.

Nie jest nam obce pojęcie „gegenpressing”, nawet spodziewałem się tego pytania. Jesteśmy na bieżąco z literaturą i przygotowaliśmy się do tego meczu korzystając z narzędzi, które mamy pod ręką. Moi piłkarze również z nich korzystają, znają elementy gegenpressingu. Też często próbowaliśmy grać wysokim pressingiem i mamy wyuczone zachowania po stracie, natomiast nie chcemy kopiować czegoś na ślepo.

– mówił na konferencji prasowej Stokowiec.

Jakie wnioski wyciągnął trener Lechii z lektury książki, która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa w kwietniu 2020 roku? Przekonamy się już w sobotnie popołudnie. Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków został zaplanowany na 17:30. Transmisja w CANAL+ Sport.

fot. Lechia Gdańsk / YouTube

AKTUALNOŚCI

muzyczne nowosci wsqn
Będzie ostro – m...

Będzie ostro, poetycko, epicko i sentymentalnie. Wielu z nas brakuje festiwali i różnych wydarzeń kulturalnych… Na osłodę mamy książki, dzięki którym udacie się w sentymentalną podróż i jeszcze raz przeżyjecie te wspaniałe momenty z koncertów. Co nowego ukaże się w ramach muzycznych tytułów? Sprawdźcie sami!

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top