fbpx

Nasza książka pomaga Lechii Gdańsk przed meczem Ekstraklasy

dodano: 12 marca 2021
Udostępnij:    Share Share

Piotr Stokowiec zaskoczył dziennikarzy przed meczem Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trener gdańszczan na konferencji prasowej pojawił się z książką Michaela Cox’a „Gegenpressing i tiki-taka” i przyznał, że korzysta z niej przygotowując się do sobotniego spotkania.

Gdy Peter Hyballa obejmował stanowisko trenera Wisły w grudniu ubiegłego roku, stało się jasne, że dominującym stylem krakowskiej drużyny będzie właśnie gegenpressing. Niemiecki szkoleniowiec jest jego wielkim miłośnikiem i przykłada dużą uwagę do ataku, co ostatnio zaczęło się również przekładać na wyniki. Wisła jest niepokonana od 5 spotkań i sprawia rywalom duże problemy.

Nic dziwnego, że Piotr Stokowiec postanowił poszukać sposobu na krakowian w dostępnych źródłach. Sięgnął po książkę Michaela Cox’a „Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny europejski futbol”, która jest pełna taktycznych niuansów. Wziął ją też ze sobą na czwartkową konferencję prasową i pokazał po pytaniach o ofensywny styl gry najbliższego rywala.

Nie jest nam obce pojęcie „gegenpressing”, nawet spodziewałem się tego pytania. Jesteśmy na bieżąco z literaturą i przygotowaliśmy się do tego meczu korzystając z narzędzi, które mamy pod ręką. Moi piłkarze również z nich korzystają, znają elementy gegenpressingu. Też często próbowaliśmy grać wysokim pressingiem i mamy wyuczone zachowania po stracie, natomiast nie chcemy kopiować czegoś na ślepo.

– mówił na konferencji prasowej Stokowiec.

Jakie wnioski wyciągnął trener Lechii z lektury książki, która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa w kwietniu 2020 roku? Przekonamy się już w sobotnie popołudnie. Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków został zaplanowany na 17:30. Transmisja w CANAL+ Sport.

fot. Lechia Gdańsk / YouTube

AKTUALNOŚCI

Seria „Czas Żniw” i tr...

To już potwierdzone. Bestsellerowy cykl Samanthy Shannon i nagrodzona trzema statuetkami Hugo trylogia N.K. Jemisin zostaną zekranizowane! „Pęknięta ziemia” na dużym ekranie Za przeniesienie do kin cyklu „Pęknięta ziemia” będzie odpowiadać studio TriStar Pictures znane z filmów „Jumanji”, „Matylda” i „Dystrykt…

Pocztówka od Anety Jad...

Od Autorki: Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku, „Garstki z Ustki” to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki:…

Zamiast niszczyć książ...

Nie chcemy niszczyć książek. Chcemy podzielić się nimi z osobami, które potrafią je kochać nawet z małymi wadami. I zrobić razem z wami coś dobrego! Dwa wydania książki „Morza wszeteczne” Dlatego od dziś w sprzedaży są dwa wydania „Mórz wszetecznych”….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top