fbpx
Nagroda Zajdla nominacje

Nominacje do Nagrody Zajdla 2022

dodano: 20 czerwca 2023
Udostępnij:    Share Share

Znane są już nominacje do Nagrody Zajdla 2022! Jest nam niezmiernie miło zobaczyć wśród nominowanych osób dwie nasze autorki.  Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest przyznawana corocznie, a nominacje do niej zgłaszają sami czytelnicy. Każdy miłośnik fantastyki może zgłosić od jednego do pięciu utworów w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie. 

Wśród nominowanych do nagrody znalazły się nasze dwie autorki. Magdalena Kubasiewicz ze swoją powieścią „Kołysanka dla czarownicy” oraz Agnieszka Hałas z opowiadaniem „Potwór i nić” opublikowanej w antologii „Inne nieba”.

O nagrodzie

Historia nagrody im. Janusza A. Zajdla sięga 1984 roku, kiedy to na spotkaniu w Łodzi  kluby zrzeszające miłośników fantastyki ustaliły powołanie nagrody Fandomu, nadając jej nazwę Sfinks. W 1985 roku ustalono, aby nagrodę przyznawać na każdym Polconie. Obecnie Polcon jest największym i najstarszym konwentem fanów fantastyki. Zanim jednak do tego doszło nagrodę za najlepszy polski utwór otrzymał Janusz A. Zajdel za powieść „Paradyzja”. Autora zaproszono na wręczenie Nagrody podczas pierwszego Polconu odbywającego się w październiku 1985 roku w Błażejewku. Ponieważ laureat zmarł kilka miesięcy przed wręczeniem w jego imieniu nagrodę odebrała pani Jadwiga Zajdel. W wyniku obraz Komitetu Organizacyjnego Polconu zmieniono nazwę nagrody, a patronat nad nią objęła pani Jadwiga Zajdel.

Od 1990 roku nagroda przyznawana jest drogą głosowania uczestników Polconu, zaś nominacje wyłaniane są w ogólnopolskim plebiscycie. Od 1992 roku nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie.

Trzymamy kciuki!

Mocno kibicujemy Magdzie Kubasiewicz oraz Agnieszce Hałas. Wyniki poznamy na kolejnym konwencie Polconu.

 

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top