fbpx

Duff McKagan. Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa

Autor:  Duff McKagan 

Data wydania:   06/05/2015

Tłumaczenie:  Katarzyna Gawęska

Format:  150 x 215 mm

Ilość stron:   368

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788379242870

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,90 / ebook:  39,90

OPIS Z OKŁADKI

Ze swego życia uczynił pogorzelisko. I niczym rockandrollowy feniks podniósł się z popiołów.

Zbuntowany dwudziestoletni punk wyjeżdża z rodzinnego Seattle, aby uciec przed heroinowym piekłem. Ląduje na ulicach Los Angeles, miasta rozpusty i rock’n’rolla. Odpowiada na ogłoszenie tajemniczego Slasha i niespodziewanie dla samego siebie staje się częścią muzycznej legendy… Zaczyna się era Guns N’ Roses.

Duff McKagan nie pisze uładzonej autobiografii. Serwuje nam soczystą historię o twardej szkole życia, którą z powodzeniem ukończyć mogło niewielu. Przewijają się w niej opowieści o trudnej przyjaźni ze Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots czy zadziwiającym spotkaniu z Kurtem Cobainem w przededniu jego śmierci. McKagan mówi o swoich przygodach bez ogródek – jego chlebem powszednim były narkotyki, alkohol, burzliwe życie erotyczne… ale także surowa muzyka i światowe uznanie prowadzące do ostrych tarć wewnątrz Guns N’ Roses. Czy tego szukał? I co odkrył na końcu tej drogi?

OPINIE O KSIĄŻCE

Duff McKagan, muzyk najsłynniejszego składu Guns N’ Roses, w fascynujący sposób opowiada o życiu w świecie rocka: wielkich sukcesach i bolesnych upadkach, wyniszczających ambicjach i zabójczych nałogach, kruchych miłościach i trudnych przyjaźniach. Do bólu szczera, nieoszczędzająca nikogo, niezwykle wciągająca autobiografia.
Wiesław Weiss, redaktor naczelny „Teraz Rock”

Frapujące studium spektakularnych upadków i gigantycznych sukcesów basisty Guns N’ Roses. Duff McKagan zdradza tajemnice GN’R, Velvet Revolver, Axla Rose, Slasha i innych towarzyszy muzycznej broni, ale też obnaża wszystkie swoje słabości. Rzadko czyta się autobiografie tak boleśnie szczere i mądre. Lektura nie tylko dla fanów rocka, ale dla wszystkich ceniących wspomnienia wykraczające poza hasło „sex, drugs and rock and roll”. Czyta się z zapartym tchem. Jedna z lepszych pozycji w swoim gatunku.
Jacek Nizinkiewicz, „Rzeczpospolita”

Rock and roll po prostu nie może być dobry bez seksu, narkotyków i alkoholu w ilościach hurtowych. Duff McKagan zrozumiał to jak mało kto i zwykle grał rock and rolla doskonałego. A opowiada o tym tak, jak grał – prosto, konkretnie i z dużym wykopem.
Wojciech Lada, „W Sieci”

Fantastyczna rzecz, napisana ciekawie i lekkim piórem. McKagan, legenda rocka, to człowiek niezwykle barwny, przede wszystkim jednak mądry i szczery.
Paweł Mąciwoda, Scorpions

Ta książka to 120 procent czystego rock and rolla. Jest jak krwisty befsztyk popity ciepłym burbonem, jak benzyna pulsująca w twoich żyłach, jak gwiazdy przeglądające się w rynsztoku. Włosy stają dęba…
Titus, Acid Drinkers

Ta książka, będąca w ogromnej mierze opisem walki z uzależnieniem, jest także świadectwem przemiany autora, która daje ulgę i inspiruje. McKagan pisze szczerze i zachowuje pokorę, co okazuje się miłą odskocznią od wszechobecnej egzaltacji gwiazd rocka.
Shelf Awareness

Prawdziwa i dobrze napisana. McKagan jest zaskakująco świadomy siebie i nikogo nie udaje. Pod tym względem w ogóle sobie nie odpuszcza.
„Publishers Weekly”

Tym świetnym debiutem autor udowodnił, że jest pisarzem z prawdziwego zdarzenia. McKagan potrafi dostrzegać szczegóły i posiada zaskakująco dobrą pamięć. Z dumą prezentuje swoją burzliwą historię i nie boi się używać wulgarnego języka oraz opisywać kontrowersyjnych wydarzeń. Ta szczera i szczegółowa autobiografia zachwyci każdego.
„Kirkus Reviews”

Fani będą urzeczeni przede wszystkim opisami wzlotów i upadków GN’R, ale poważne kłopoty McKagana i jego przemiana są równie poruszające. Mowa głównie o medytacji, zamiłowaniu do książek i satysfakcji, którą czerpie zarówno ze swojego intelektualnego, jak i fizycznego przebudzenia. Werdykt: wielbiciele rocka i niedoszli muzycy będą się mieli czym delektować. McKagan sporo przeżył, a większość wspomnień spisał na potrzeby tej książki. Czytelnikom ta przejażdżka bardzo się spodoba.
„Library Journal”

McKagan opowiedział swoją historię kwiecistym językiem i okrasił ją nader ujmującym poczuciem humoru.
Booklist

Sex, drugs and rock and roll! Dzika opowieść byłego basisty Guns N’ Roses o życiu pozbawionym jakichkolwiek hamulców.
„Los Angeles Magazine”

BIOGRAM

Duff Mckagan

Duff „Rose” McKagan

(ur. 1964)

Amerykański multiinstrumentalista rockowy, znany przede wszystkim jako basista legendarnego zespołu Guns N’ Roses. Współtworzył również grupy Loaded, Neurotic Outsiders i Velvet Revolver. Mieszka w Seattle z żoną i dwiema córkami.

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…