fbpx

Duff McKagan. Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa

  • Availability
  • In stock
Autor

Duff McKagan

Data wydania

06/05/2015

Format

150 x 215 mm

Ilość stron

368

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

ISBN

9788379242870

Cena detaliczna

39,90

Tytuł oryginalny

It's So Easy: and other lies

Tłumacz

Katarzyna Gawęska

Dostępne wersje

papierowa / ebook /


OPIS Z OKŁADKI

Ze swego życia uczynił pogorzelisko. I niczym rockandrollowy feniks podniósł się z popiołów.

Zbuntowany dwudziestoletni punk wyjeżdża z rodzinnego Seattle, aby uciec przed heroinowym piekłem. Ląduje na ulicach Los Angeles, miasta rozpusty i rock’n’rolla. Odpowiada na ogłoszenie tajemniczego Slasha i niespodziewanie dla samego siebie staje się częścią muzycznej legendy… Zaczyna się era Guns N’ Roses.

Duff McKagan nie pisze uładzonej autobiografii. Serwuje nam soczystą historię o twardej szkole życia, którą z powodzeniem ukończyć mogło niewielu. Przewijają się w niej opowieści o trudnej przyjaźni ze Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots czy zadziwiającym spotkaniu z Kurtem Cobainem w przededniu jego śmierci. McKagan mówi o swoich przygodach bez ogródek – jego chlebem powszednim były narkotyki, alkohol, burzliwe życie erotyczne… ale także surowa muzyka i światowe uznanie prowadzące do ostrych tarć wewnątrz Guns N’ Roses. Czy tego szukał? I co odkrył na końcu tej drogi?

OPINIE O KSIĄŻCE

Duff McKagan, muzyk najsłynniejszego składu Guns N’ Roses, w fascynujący sposób opowiada o życiu w świecie rocka: wielkich sukcesach i bolesnych upadkach, wyniszczających ambicjach i zabójczych nałogach, kruchych miłościach i trudnych przyjaźniach. Do bólu szczera, nieoszczędzająca nikogo, niezwykle wciągająca autobiografia.
Wiesław Weiss, redaktor naczelny „Teraz Rock”

Frapujące studium spektakularnych upadków i gigantycznych sukcesów basisty Guns N’ Roses. Duff McKagan zdradza tajemnice GN’R, Velvet Revolver, Axla Rose, Slasha i innych towarzyszy muzycznej broni, ale też obnaża wszystkie swoje słabości. Rzadko czyta się autobiografie tak boleśnie szczere i mądre. Lektura nie tylko dla fanów rocka, ale dla wszystkich ceniących wspomnienia wykraczające poza hasło „sex, drugs and rock and roll”. Czyta się z zapartym tchem. Jedna z lepszych pozycji w swoim gatunku.
Jacek Nizinkiewicz, „Rzeczpospolita”

Rock and roll po prostu nie może być dobry bez seksu, narkotyków i alkoholu w ilościach hurtowych. Duff McKagan zrozumiał to jak mało kto i zwykle grał rock and rolla doskonałego. A opowiada o tym tak, jak grał – prosto, konkretnie i z dużym wykopem.
Wojciech Lada, „W Sieci”

Fantastyczna rzecz, napisana ciekawie i lekkim piórem. McKagan, legenda rocka, to człowiek niezwykle barwny, przede wszystkim jednak mądry i szczery.
Paweł Mąciwoda, Scorpions

Ta książka to 120 procent czystego rock and rolla. Jest jak krwisty befsztyk popity ciepłym burbonem, jak benzyna pulsująca w twoich żyłach, jak gwiazdy przeglądające się w rynsztoku. Włosy stają dęba…
Titus, Acid Drinkers

Ta książka, będąca w ogromnej mierze opisem walki z uzależnieniem, jest także świadectwem przemiany autora, która daje ulgę i inspiruje. McKagan pisze szczerze i zachowuje pokorę, co okazuje się miłą odskocznią od wszechobecnej egzaltacji gwiazd rocka.
Shelf Awareness

Prawdziwa i dobrze napisana. McKagan jest zaskakująco świadomy siebie i nikogo nie udaje. Pod tym względem w ogóle sobie nie odpuszcza.
„Publishers Weekly”

Tym świetnym debiutem autor udowodnił, że jest pisarzem z prawdziwego zdarzenia. McKagan potrafi dostrzegać szczegóły i posiada zaskakująco dobrą pamięć. Z dumą prezentuje swoją burzliwą historię i nie boi się używać wulgarnego języka oraz opisywać kontrowersyjnych wydarzeń. Ta szczera i szczegółowa autobiografia zachwyci każdego.
„Kirkus Reviews”

Fani będą urzeczeni przede wszystkim opisami wzlotów i upadków GN’R, ale poważne kłopoty McKagana i jego przemiana są równie poruszające. Mowa głównie o medytacji, zamiłowaniu do książek i satysfakcji, którą czerpie zarówno ze swojego intelektualnego, jak i fizycznego przebudzenia. Werdykt: wielbiciele rocka i niedoszli muzycy będą się mieli czym delektować. McKagan sporo przeżył, a większość wspomnień spisał na potrzeby tej książki. Czytelnikom ta przejażdżka bardzo się spodoba.
„Library Journal”

McKagan opowiedział swoją historię kwiecistym językiem i okrasił ją nader ujmującym poczuciem humoru.
Booklist

Sex, drugs and rock and roll! Dzika opowieść byłego basisty Guns N’ Roses o życiu pozbawionym jakichkolwiek hamulców.
„Los Angeles Magazine”

Inne książki autora

BIOGRAM

Duff Mckagan

Duff „Rose” McKagan

(ur. 1964)

Amerykański multiinstrumentalista rockowy, znany przede wszystkim jako basista legendarnego zespołu Guns N’ Roses. Współtworzył również grupy Loaded, Neurotic Outsiders i Velvet Revolver. Mieszka w Seattle z żoną i dwiema córkami.

AKTUALNOŚCI

Call for music. Niech ...

Daj się pochłonąć najnowszej powieści Jakuba Małeckiego „Święto ognia” i stwórz piosenkę, która odda klimat fabuły, emocje bohaterów lub twoje wrażenia z lektury. „Święto ognia”, „Święto Wiosny” czy „Ognisty ptak” – żywioł ognia od zawsze inspirował muzyków, tancerzy i pisarzy. Jakub Małecki tytuł swojej…

„Święto ognia...

Nowa powieść autora głośnego „Dygotu”, gdy tylko rozpoczęła się jej przedsprzedaż, znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii „literatura piękna” oraz na podium wśród wszystkich wydawanych tytułów. Także po oficjalnej premierze nie schodzi z czołowych miejsc sprzedaży i pozostaje w gronie książek, o których tej jesieni dyskutuje…

Wydawnictwo SQN i Labo...

Z wielką radością informujemy, że Wydawnictwo SQN oraz internetowa księgarnia sportowa labotiga.pl, nawiązały współpracę z Piastem Gliwice. Zawarta umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku i ma na celu popularyzację literatury wśród kibiców. Współpraca pomiędzy Piastem Gliwice i Wydawnictwem SQN ma na celu…