Książki sportowe dostępne na labotiga.pl - La Vuelta a Espana
 
Kup książkę w naszej księgarni:
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami:
Inne wydania książki:

Duff McKagan. Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa

 • Autor:
  Duff McKagan
 • Tytuł oryginału:
  It's So Easy: and other lies
 • Tłumaczenie:
  Katarzyna Gawęska
 • Data wydania:
  6 maja 2015
 • Cena okładkowa:
  39,90 zł
 • Format:
  150 x 215 mm
 • Liczba stron:
  352 tekst 2 x 8 (wkładka zdjęciowa)
 • ISBN:
  978-83-7924-287-0

Ze swego życia uczynił pogorzelisko. I niczym rockandrollowy feniks podniósł się z popiołów.

Zbuntowany dwudziestoletni punk wyjeżdża z rodzinnego Seattle, aby uciec przed heroinowym piekłem. Ląduje na ulicach Los Angeles, miasta rozpusty i rock’n’rolla. Odpowiada na ogłoszenie tajemniczego Slasha i niespodziewanie dla samego siebie staje się częścią muzycznej legendy… Zaczyna się era Guns N’ Roses.

Duff McKagan nie pisze uładzonej autobiografii. Serwuje nam soczystą historię o twardej szkole życia, którą z powodzeniem ukończyć mogło niewielu. Przewijają się w niej opowieści o trudnej przyjaźni ze Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots czy zadziwiającym spotkaniu z Kurtem Cobainem w przededniu jego śmierci. McKagan mówi o swoich przygodach bez ogródek – jego chlebem powszednim były narkotyki, alkohol, burzliwe życie erotyczne… ale także surowa muzyka i światowe uznanie prowadzące do ostrych tarć wewnątrz Guns N’ Roses. Czy tego szukał? I co odkrył na końcu tej drogi?

***

Duff McKagan, muzyk najsłynniejszego składu Guns N’ Roses, w fascynujący sposób opowiada o życiu w świecie rocka: wielkich sukcesach i bolesnych upadkach, wyniszczających ambicjach i zabójczych nałogach, kruchych miłościach i trudnych przyjaźniach. Do bólu szczera, nieoszczędzająca nikogo, niezwykle wciągająca autobiografia.
Wiesław Weiss, redaktor naczelny „Teraz Rock”

Frapujące studium spektakularnych upadków i gigantycznych sukcesów basisty Guns N’ Roses. Duff McKagan zdradza tajemnice GN’R, Velvet Revolver, Axla Rose, Slasha i innych towarzyszy muzycznej broni, ale też obnaża wszystkie swoje słabości. Rzadko czyta się autobiografie tak boleśnie szczere i mądre. Lektura nie tylko dla fanów rocka, ale dla wszystkich ceniących wspomnienia wykraczające poza hasło „sex, drugs and rock and roll”. Czyta się z zapartym tchem. Jedna z lepszych pozycji w swoim gatunku.
Jacek Nizinkiewicz, „Rzeczpospolita”

Rock and roll po prostu nie może być dobry bez seksu, narkotyków i alkoholu w ilościach hurtowych. Duff McKagan zrozumiał to jak mało kto i zwykle grał rock and rolla doskonałego. A opowiada o tym tak, jak grał – prosto, konkretnie i z dużym wykopem.
Wojciech Lada, „W Sieci”

Fantastyczna rzecz, napisana ciekawie i lekkim piórem. McKagan, legenda rocka, to człowiek niezwykle barwny, przede wszystkim jednak mądry i szczery.
Paweł Mąciwoda, Scorpions

Ta książka to 120 procent czystego rock and rolla. Jest jak krwisty befsztyk popity ciepłym burbonem, jak benzyna pulsująca w twoich żyłach, jak gwiazdy przeglądające się w rynsztoku. Włosy stają dęba…
Titus, Acid Drinkers

Ta książka, będąca w ogromnej mierze opisem walki z uzależnieniem, jest także świadectwem przemiany autora, która daje ulgę i inspiruje. McKagan pisze szczerze i zachowuje pokorę, co okazuje się miłą odskocznią od wszechobecnej egzaltacji gwiazd rocka.
Shelf Awareness

Prawdziwa i dobrze napisana. McKagan jest zaskakująco świadomy siebie i nikogo nie udaje. Pod tym względem w ogóle sobie nie odpuszcza.
„Publishers Weekly”

Tym świetnym debiutem autor udowodnił, że jest pisarzem z prawdziwego zdarzenia. McKagan potrafi dostrzegać szczegóły i posiada zaskakująco dobrą pamięć. Z dumą prezentuje swoją burzliwą historię i nie boi się używać wulgarnego języka oraz opisywać kontrowersyjnych wydarzeń. Ta szczera i szczegółowa autobiografia zachwyci każdego.
„Kirkus Reviews”

Fani będą urzeczeni przede wszystkim opisami wzlotów i upadków GN’R, ale poważne kłopoty McKagana i jego przemiana są równie poruszające. Mowa głównie o medytacji, zamiłowaniu do książek i satysfakcji, którą czerpie zarówno ze swojego intelektualnego, jak i fizycznego przebudzenia. Werdykt: wielbiciele rocka i niedoszli muzycy będą się mieli czym delektować. McKagan sporo przeżył, a większość wspomnień spisał na potrzeby tej książki. Czytelnikom ta przejażdżka bardzo się spodoba.
„Library Journal”

McKagan opowiedział swoją historię kwiecistym językiem i okrasił ją nader ujmującym poczuciem humoru.
Booklist

Sex, drugs and rock and roll! Dzika opowieść byłego basisty Guns N’ Roses o życiu pozbawionym jakichkolwiek hamulców.
„Los Angeles Magazine”

 

Duff „Rose” McKagan (właściwie Michael Andrew McKagan) to urodzony w 1964 roku amerykański multiinstrumentalista rockowy, znany przede wszystkim jako basista legendarnego zespołu Guns N’ Roses. Współtworzył również grupy Loaded, Neurotic Outsiders i Velvet Revolver. Mieszka w Seattle z żoną i dwiema córkami.