fbpx

SQN Originals: Lew i stalker z grzywą

Data wydania:   17/08/2022

Format:  135 x 210 mm

Ilość stron:   256

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382106596

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Jedne światy się kończą, inne dopiero zaczynają.

Lew, Finka, Suri i Abigail dorastają w przedziwnych realiach: na Ziemi pożeranej przez kosmicznego pasożyta, na rozkwitającym życiem Marsie i na rozpadającej się stacji kosmicznej, która zawisła przy Czerwonej Planecie. Choć dzieciaki dzielą setki milionów kilometrów, ich perypetie splatają się ze sobą z powodu tajemniczego stalkera, który zaczyna się za nimi włóczyć.

Ciepła, mądra i zabawna, a przy tym niestroniąca od trudnych tematów i mrocznych wizji opowieść o tym, jak być dobrym człowiekiem – nie tylko dla innych ludzi, ale i dla przybyszów z gwiazd.

Zbiór opowiadań Lew i stalker z grzywą to siedem różnorodnych historii wprowadzających do powieści Nieświat, która ukaże się w 2023 roku.

BIOGRAM

Magdalena Świerczek-Gryboś
(znana jako Naz, Cool Story Naz)

Pisarka, redaktorka, badaczka twórczości Stanisława Lema. Z wykształcenia między innymi filozofka i etyczka. Dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Członkini zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, współtworzy Grupę Wydawniczą Fantazmaty. Odpowiedzialna m.in. za antologie „Ja, legenda” (Fantazmaty), „Niezwyciężone” (EmpikGo), „Nowoświaty” (SQN).

Współpracuje z licznymi wydawcami, promuje fantastykę naukową, wspiera debiutantów.

Tworzy głównie SF, weird fiction, postapo, ma na koncie kilka powieści, jej opowiadania opublikowano m.in. w Nowej Fantastyce, Gazecie Wyborczej, Snach Umarłych, Fantomie, Esensji. Występowała m.in. na Festiwalu Conrada, Bombie Megabitowej, Kongresie Futurologicznym, IP Week, LemConie, konferencjach naukowych..

AKTUALNOŚCI

Zebraliśmy ponad 66 ty...

Finał tegorocznej akcji „Kupujesz ebooka, wspierasz 31. Finał WOŚP” przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki Wam – naszym czytelnikom, sympatykom i autorom zebraliśmy:   66 740 zł   A to znaczy, że dwukrotnie przekroczyliśmy kwotę, którą chcieliśmy zebrać ze sprzedaży…

„Sąsiednie kolor...

Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…

19 tytułów naszego wyd...

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top