fbpx

SQN Originals: Lew i stalker z grzywą

Data wydania:   17/08/2022

Format:  135 x 210 mm

Ilość stron:   256

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382106596

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Jedne światy się kończą, inne dopiero zaczynają.

Lew, Finka, Suri i Abigail dorastają w przedziwnych realiach: na Ziemi pożeranej przez kosmicznego pasożyta, na rozkwitającym życiem Marsie i na rozpadającej się stacji kosmicznej, która zawisła przy Czerwonej Planecie. Choć dzieciaki dzielą setki milionów kilometrów, ich perypetie splatają się ze sobą z powodu tajemniczego stalkera, który zaczyna się za nimi włóczyć.

Ciepła, mądra i zabawna, a przy tym niestroniąca od trudnych tematów i mrocznych wizji opowieść o tym, jak być dobrym człowiekiem – nie tylko dla innych ludzi, ale i dla przybyszów z gwiazd.

Zbiór opowiadań Lew i stalker z grzywą to siedem różnorodnych historii wprowadzających do powieści Nieświat, która ukaże się w 2023 roku.

BIOGRAM

Magdalena Świerczek-Gryboś
(znana jako Naz, Cool Story Naz)

Pisarka, redaktorka, badaczka twórczości Stanisława Lema. Z wykształcenia między innymi filozofka i etyczka. Dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Członkini zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, współtworzy Grupę Wydawniczą Fantazmaty. Odpowiedzialna m.in. za antologie „Ja, legenda” (Fantazmaty), „Niezwyciężone” (EmpikGo), „Nowoświaty” (SQN).

Współpracuje z licznymi wydawcami, promuje fantastykę naukową, wspiera debiutantów.

Tworzy głównie SF, weird fiction, postapo, ma na koncie kilka powieści, jej opowiadania opublikowano m.in. w Nowej Fantastyce, Gazecie Wyborczej, Snach Umarłych, Fantomie, Esensji. Występowała m.in. na Festiwalu Conrada, Bombie Megabitowej, Kongresie Futurologicznym, IP Week, LemConie, konferencjach naukowych..

AKTUALNOŚCI

Koźlaczkowa impreza ha...

  Uwaga! Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery Cuda wianki przygotowaliśmy coś SUPER dla fanów klanu Koźlaczków, jak i całej twórczości Anety Jadowskiej! Kiedy i gdzie? W piątek 28.10.2022 r. o godzinie 17:00 ruszamy ze straaasznie koźlaczkową halloweenową imprezą, na której…

„Bolko” i ciekawostki ...

„Bolko” wciąga czytelnika w świat słowiańskiej kultury. Nie mogło w takiej sytuacji zabraknąć konnych wojaży, brutalnych waśni, czy właśnie dzierżących ostre miecze wojaków. W głównym centrum zainteresowania znalazł się tytułowy Bolko – powszechnie znany jako Bolesław Chrobry, władca z dynastii Piastów i pierwszy koronowany król Polski. …

Premiera książki „Wszy...

Specjalna konferencja prasowa poprzedziła premierę książki „Małgorzata Glinka – Wszystkie odcienie złota. Wybitna siatkarka, dwukrotna mistrzyni Europy otworzyła się przed czytelnikami, a jak sama mówi, książka jest dla niej podziękowaniem dla wszystkich, którzy kibicowali polskim siatkarkom. – To dla mnie jak pożegnalny mecz, którego nigdy nie miałam…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top