fbpx

SQN Originals: Lew i stalker z grzywą

Data wydania:   17/08/2022

Format:  135 x 210 mm

Ilość stron:   256

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382106596

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Jedne światy się kończą, inne dopiero zaczynają.

Lew, Finka, Suri i Abigail dorastają w przedziwnych realiach: na Ziemi pożeranej przez kosmicznego pasożyta, na rozkwitającym życiem Marsie i na rozpadającej się stacji kosmicznej, która zawisła przy Czerwonej Planecie. Choć dzieciaki dzielą setki milionów kilometrów, ich perypetie splatają się ze sobą z powodu tajemniczego stalkera, który zaczyna się za nimi włóczyć.

Ciepła, mądra i zabawna, a przy tym niestroniąca od trudnych tematów i mrocznych wizji opowieść o tym, jak być dobrym człowiekiem – nie tylko dla innych ludzi, ale i dla przybyszów z gwiazd.

Zbiór opowiadań Lew i stalker z grzywą to siedem różnorodnych historii wprowadzających do powieści Nieświat, która ukaże się w 2023 roku.

BIOGRAM

Magdalena Świerczek-Gryboś
(znana jako Naz, Cool Story Naz)

Pisarka, redaktorka, badaczka twórczości Stanisława Lema. Z wykształcenia między innymi filozofka i etyczka. Dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Członkini zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, współtworzy Grupę Wydawniczą Fantazmaty. Odpowiedzialna m.in. za antologie „Ja, legenda” (Fantazmaty), „Niezwyciężone” (EmpikGo), „Nowoświaty” (SQN).

Współpracuje z licznymi wydawcami, promuje fantastykę naukową, wspiera debiutantów.

Tworzy głównie SF, weird fiction, postapo, ma na koncie kilka powieści, jej opowiadania opublikowano m.in. w Nowej Fantastyce, Gazecie Wyborczej, Snach Umarłych, Fantomie, Esensji. Występowała m.in. na Festiwalu Conrada, Bombie Megabitowej, Kongresie Futurologicznym, IP Week, LemConie, konferencjach naukowych..

AKTUALNOŚCI

„Saturnin”...

Saturnin znów wyróżniony! Powieść Jakuba Małeckiego została nominowana w prestiżowym holenderskim konkursie Europese Literatuurprijs 2023. Przyznawana jest w nim nagroda za najlepszą powieść przetłumaczoną na język niderlandzki. Saturnin rywalizuje o nią z trzynastoma innymi dziełami europejskich autorów. Czym jest nagroda Europese Literatuurprijs? Holenderska nagroda literacka…

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top