fbpx

SQN Originals: Szepty

  • Availability
  • In stock
Autor

Jakub Małecki, Agnieszka Hałas, Paweł Radziszewski, Aneta Jadowska, Sebastian Sadlej, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz, Marcin Mortka, Magdalena Świerczek-Gryboś, Piotr Chojnowski, Tomasz Maruszewski, Agnieszka Szmatoła, Martyna Raduchowska, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek

Data wydania

12/01/2022

Format

epub, mobi

Ilość stron

Oprawa

wydanie elektroniczne

ISBN

9788382106039

Cena detaliczna

10,50 zł

Dostępne wersje

ebook /


MATERIAŁY GRAFICZNE SPECJALNA STRONA O KSIĄŻCE

OPIS Z OKŁADKI

Piętnastu pisarzy i piętnaście niepublikowanych wcześniej opowiadań w wyjątkowym zbiorze. Cenieni przez Was autorzy dokładają swoją cegiełkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich niepublikowane wcześniej teksty zebraliśmy w ebooku Szepty, a cały przychód z jego sprzedaży przeznaczamy na rzecz WOŚP.

Jakub Małecki kreśli przejmujący obraz straty i walki o utraconą godność. Szept to oszczędny, przepełniony emocjami monolog ojca, który postanowił się upomnieć o sprawiedliwość.

Tomasz Duszyński opowiada o Polsce będącej ostatnim bastionem nietkniętym przez pustoszące świat wrogie siły. W Cudzie RP, fantastycznej historii alternatywnej, nie brak odniesień do bieżących wydarzeń.

Aneta Jadowska zabiera nas do Thornu, gdzie towarzyszymy Dorze Wilk w trudach dnia codziennego. Namiestniczka postanawia sprawdzić, czy w kuchni poradzi sobie równie sprawnie jak w terenie, gdzie musi zidentyfikować niepokojąco dobrze zachowane zwłoki.

Dzieci rosną w bluszczu Agnieszki Hałas to nastrojowa baśń o miłości próżno szukającej spełnienia i cenie, którą trzeba zapłacić marzenie o bliskości ukochanej osoby.

W Zrzucie Marcina Mortki losy zwyczajnych ludzi, próbujących przetrwać wojenną zawieruchę, splatają się w nieoczekiwany sposób. Historia znana z podręczników okazuje się sumą pojedynczych decyzji, dramatów i niezwykłych zbiegów okoliczności.

Paweł Radziszewski w Lekcjach niemieckiego kreśli obraz polskiej prowincji, widzianej oczami dzieci, dla których jedyną atrakcją wakacji są niemieccy turyści, odwiedzający ich wieś.

W Drugim brzegu Sebastiana Sadleja uderza nas daleka od idealnej relacja ojca z synem, których wzajemna rywalizacja i brak akceptacji w końcu doprowadzają do najcięższej próby.

Exegi monumentum Mileny Wójtowicz to pełna czarnego humoru opowieść o mumiach przebudzonych w grobowcu znajdującym się we współczesnej polskiej wsi.

Agnieszka Szmatoła pod fabułą pełną magii ukrywa niezwykle aktualny problem. Tytułowe martwe imiona należały niegdyś do osób, które nie chciały już dłużej być sobą, więc zawarły pakt ze… smokiem.

Brzydka baśń Magdaleny Świerczek-Gryboś to postapokaliptyczna wizja życia w świecie, w którym ludzie zostali pozbawieni wspomnień o religii i tradycjach, a unikając wszechobecnego groźnego pyłu wulkanicznego i skwaru, musieli wybrać życie w zamknięciu. Historia niepokojąco na czasie.

W dole / W górze Piotra Chojnowskiego stanowi prawdziwie przewrotny i zabawny obraz życia po życiu.

W opowiadaniu Brzezina Grzegorza Gajka czytelnicy Piasta znajdą znanych sobie bohaterów – tym razem na pierwszy plan wysuwa się Letka i jej pragnienie odnalezienia lepszego życia wraz z ukochaną Bośką. Czy uda jej się uciec od losu?

Oczy pełne śniegu Magdaleny Kubasiewicz to opowieść o czarownicy w ciele 14-letniej dziewczynki i latawcu pod postacią czarnego ptaka, którzy przemierzają świat, tocząc nierówną walkę z potężnym czarownikiem i udowadniając, że przyjaźń i walka o siebie zawsze mają sens.

Tomasz Maruszewski w Kłamstwie pokazuje nam życie trójki współlokatorów, Wita, Krzysztofa i Agaty, codziennie borykających się ze zwykłymi, ludzkimi sprawami. Ale czy na pewno…?

Shade Martyny Raduchowskiej to pełna humoru opowieść o Polakach w Wielkiej Brytanii, którzy muszą sobie poradzić z magicznymi wyzwaniami.

Jakub Małecki
Agnieszka Hałas
Paweł Radziszewski
Aneta Jadowska
Sebastian Sadlej
Magdalena Kubasiewicz
Milena Wójtowicz
Marcin Mortka
Magdalena Świerczek-Gryboś
Piotr Chojnowski
Tomasz Maruszewski
Agnieszka Szmatoła
Martyna Raduchowska
Tomasz Duszyński
Grzegorz Gajek

SPECJALNA STRONA O KSIĄŻCE

KUP TERAZ

AKTUALNOŚCI

Dodruki #09: „Po...

Komu książkę, komu? Bardzo chcemy, żeby nasza oferta była dla Was zawsze dostępna, stąd też na bieżąco zlecamy dodruki książek, których nakład już się wyczerpał. Nawet jeśli nie mogliście znaleźć w księgarniach jakiegoś tytułu, sprawdźcie koniecznie nasza listę, bo być może ponownie trafił do sprzedaży. …

Sportowa Książka Roku:...

Już 1 stycznia rusza 9. edycja plebiscytu na Sportową Książkę Roku. Czytelnicy tradycyjnie będą mogli oddać głos w kategoriach na najlepszą polską i zagraniczną książkę. Nominowanych zostało łącznie aż 20 pozycji wydanych przez SQN! Wyróżnionych zostało 7 polskich i 13 zagranicznych tytułów, które w…

Guillem Balagué odwied...

Hiszpański dziennikarz, Guillem Balagué, w listopadzie przyleciał do Polski, by promować swoją najnowszą książkę Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg. Autor wielu znakomitych biografii piłkarskich spotkał się z dziennikarzami, by porozmawiać o życiu legendy futbolu, ale też o bieżących sprawach – między innymi o Złotej Piłce. …