Image

Czołem! Dotarło do nas tak wiele zgłoszeń konkursowych, że musieliśmy troszkę opóźnić ogłoszenie wyników. Po prostu lektura Waszych odpowiedzi przy jednoczesnym udziale wydawnictwa w Warszawskich Targach Książki zabrała nam więcej czasu niż przypuszczaliśmy.

Wszystkie prace były świetne. Część z Was skupiła się na jednym konkretnym wydarzeniu czy emocji, reszta pisała o uczuciach związanych z górami w ogóle. Wiele odpowiedzi nas poruszyło, ponieważ sami jesteśmy zakochani w górach i doskonale znamy lub przynajmniej rozumiemy, co chcieliście przekazać.

Ale do rzeczy. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Wybór sześciu najlepszych odpowiedzi okazał się być niezwykle trudny. Poniżej zamieszczamy listę laureatów.

Salomon Suunto lyofood
Image

Zegarek Suunto oraz buty Salomona wygrał Henryk Metz, który zwięźle i zarazem pięknie podzielił się z nami wspomnieniem starego gazdy Florka;
Buty Salomona wygrała Justyna Prokop, która najmilej wspomina eskapadę zakończoną zaręczynami w wyjątkowej górskiej scenerii;
Buty Salomona wygrał Jacek Rubikowski, który zabrał nas w czasy swojej młodości i dziewiczego biegu na Kasprowy Wierch. Tak narodziła się nowa pasja - fascynacja biegami górskimi;
Pakiet żywności liofilizowanej od Lyofood wygrał Bartek Lisowski, który również podzielił się historią oświadczyn, ale tym razem nieco przypadkowych. Niemniej pokazał, że góry potrafią przezwyciężyć wszelkie złe chwile!
Pakiet żywności liofilizowanej od Lyofood wygrał Patryk Bogdan, który specjalnie dla nas z rozmachem opisał swoją wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim. To jest coś, co sami chcielibyśmy przeżyć, ale jeszcze się nie zdobyliśmy na ten krok;
Pakiet żywności liofilizowanej od Lyofood wygrała Urszula Stokowska, dla której wyjątkowym wspomnieniem okazuje się być zagubienie w górach. Mamy nadzieję, że nagroda przyda się w przypadku następnego zbłądzenia :)

To nasz subiektywny wybór. Wskazaliśmy odpowiedzi, które wywołały w nas największe reakcje, od wzruszenia, przez uśmiech radości, aż po pogrążenie się we własnych wspomnieniach.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim życzymy kolejnych wspaniałych chwil spędzonych w górach.

Do zwycięzców zostanie wysłany mail z informacjami dotyczącymi nagród.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Do zobaczenia na szlaku!

Image

Niewidzialne granice - Kilian Jornet

Jeśli nie marzymy, jesteśmy martwi.

W 2012 roku Jornet i jego wieloletni górski kompan Stephane Brosse przeprawiali się przez Masyw Mont Blanc. Przejście zakończyło się tragicznie. Śmierć Brosse’a odcisnęła piętno na życiu Kiliana: bezradny i dręczony wyrzutami sumienia postanowił poszukać ukojenia w tym, co kocha najbardziej – w górach. Porzucił wszystko i wszystkich, by w najodleglejszych szczytach Nepalu odnaleźć spokój.

Im więcej kilometrów, tym lepiej.

Niewiarygodne wspinaczki, niebezpieczne zejścia, wyzwania, ryzyko i śmiertelne zagrożenia. W trakcie tej wyprawy słowa, cisza i wspomnienia nabierają nowego sensu. Kilian Jornet w przejmujący i szczery sposób zachęca nas do wyruszenia w daleką podróż i pokonania niewidzialnych granic, które oddzielają smutek od szczęścia i życie od śmierci.

Image

Dziękujemy za wspólną zabawę! :)