Posłuchaj „Innych Światów” – antologia teraz jako audiobook

dodano: 13 lutego 2020
Udostępnij:    Share Share

Chutnik, Dukaj, Jadowska, Kańtoch, Małecki, Mróz, Orbitowski, Szmidt, Zielińska, Żulczyk – taka autorska mieszanka wybuchowa stworzyła w 2018 roku antologię opowiadań inspirowaną obrazami Jakuba Różalskiego, która cieszyła się, i dalej cieszy, waszym wielkim zainteresowaniem.

Razem z Audioteka.pl przygotowaliśmy dla was niespodziankę! Co czwartek jako audiobook będzie ukazywało się kolejne opowiadanie, a już dziś dostępne są dwa! „Idzie niebo” Jakuba Małeckiego dostępne jest całkowicie za darmo, natomiast „Sfory”, tak jak wszystkich przyszłych opowiadań, możecie posłuchać w ramach abonamentu Audioteka Klub.

Jakub Małecki – „Idzie Niebo”

Po tym, jak w 1920 roku przez Wierzbów przeszły ogromne mechaniczne Pająki, wiejskie życie zmieniło się na zawsze. Dorośli oszaleli, przy zmysłach pozostało jedynie kilkoro dzieci.

Przez lata historia obrosła legendą. Jedna z nich mówi, że daleko na horyzoncie leży trup Pająka. Podobno nie ma głowy. Podobno w ogóle nie rdzewieje.

Dwudziestoletni Ludwik mimo protestów rodziny szykuje się wraz z kilkoma innymi śmiałkami na wyprawę do Pająka. Wielu już próbowało, nie wrócił nikt. A przynajmniej nikt zdrowy na umyśle. Ludwikowi się udaje. Wieś traktuje go jak bohatera, a on opowiada mrożące krew w żyłach historie. Lecz już po kilku dniach wszystko się zmienia…

Łukasz Orbitowski – „Sfora”

Kraków, początek XX wieku. Młody Kajetan znajduje wilczą skórę, artefakt, który okazuje się wzmacniać w człowieku jego najsilniejszą cechę. Przedmiot przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, jego właścicielami stają się: nieustraszony wojownik, utalentowany architekt i seryjny morderca. To opowieść o ludziach, których życie zdeterminowała moc Skóry. I o mieście, które ewoluuje w ciągu stulecia, doświadczane wojnami i komunizmem.

Remigiusz Mróz – „Korytarz pełnomorski”

Trwają sianokosy, gdy pracę w polu przerywa potężna wichura, a na horyzoncie pojawia się wielki okręt. Świadków tego zdarzenia ogarnia strach. Nie wiedzą, skąd przybył statek ani czy jest on zwiastunem zagłady. Albin Rakus postanawia się tego dowiedzieć i zakrada się do środka. To, kogo spotka i czego się dowie, może na zawsze zmienić nie tylko jego życie, ale i dzieje całej ludzkości. Albin musi również zdecydować: zaufać tajemniczemu podróżnikowi czy nie?

Aneta Jadowska – „Boży dłużnik”

Lęk zagościł na Podlasiu – wojna z całą mocą wdarła się w rzeczywistość jego mieszkańców i na próżno szukać gdziekolwiek spokoju. Bahr wie, że musi chronić swojego syna i ponad wszystko spłacić dług Bogu, dlatego postanawia udać się z małym Witią na pielgrzymkę. Gdy dzień wyjazdu z wioski zbliża się wielkimi krokami, zjawia się u nich jego brat, Amarut, który kilka lat wcześniej opuścił narzeczoną i przepadł bez wieści. Co zwiastuje jego niespodziewany powrót?

 Robert J. Szmidt – „Szpony Smoka”

Europa pozostaje pod japońską dominacją. Na terenach należących niegdyś do Polski pojawia się tajemniczy wędrowiec.
Tam, dokąd przybył, znana jest historia o trzech niezwykłych szablach wykutych ze szponu smoka. Są twardsze od stali, wykonane przez najlepszych płatnerzy w historii. To trzy śmiercionośne bronie, których jedno pociągnięcie wystarcza, by ofiara straciła nie tylko życie, ale i duszę. Nagroda dla najwierniejszych wasali cesarza. Jeśli któraś z nich wpadnie w niepowołane ręce, świat będzie musiał stawić czoła nieprzewidzianym konsekwencjom.

Audiobooków można słuchać wyłącznie w aplikacji Audioteki. Link do aplikacji i listę dostępnych aktualnie opowiadań znajdziecie TUTAJ.

Mamy też dla was dwa kody do Audioteka Klub: NUZYKDEY / GCYTFYYW. Kto pierwszy ten lepszy!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was również specjalną ofertę na papierową wersję „Innych Światów”. Na SQNStore.pl dostaniecie ją teraz NAJTANIEJ W INTERNECIE.

AKTUALNOŚCI

Zdalne kolorowanie. Po...

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!…

Agnieszka Sztyler-Turo...

Dziennikarka Onetu i autorka wydanej przez nas książki „Oddział zakaźny” otrzymała nagrodę za reportaż „Jestem seksoholikiem. Nigdy nie zdradziłem żony”. To nie pierwsze takie wyróżnienie Agnieszki Sztyler-Turovsky. Autorka za swoją dziennikarską pracę już wielokrotnie odbierała laury. Zwyciężyła w konkursie „Sukces roku w ochronie…

Posłuchaj naszych ksią...

Według najnowszych badań czytelnictwa, pandemia jest przyczyną sporego wzrostu sprzedaży audiobooków. Wychodząc naprzeciw tym symptomom, z dumą prezentujemy trzy kolejne książki, których od teraz możecie również podsłuchać! Najnowsza powieść Anety Jadowskiej „Cud, miód, malina”, wstrząsający reportaż dziennikarki Onetu Agnieszki Sztyler-Turovsky „Oddział zakaźny” i historia…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top