fbpx

Jesteśmy EKO

Jesteśmy wydawcą, któremu leży na sercu dobro przyrody. Od początku swojej działalności dbamy o to, by być eko. Korzystamy wyłącznie z papierów, które powstały z myślą o zrównoważonej gospodarce leśnej. Specjaliści czuwają nad tym, by leśny ekosystem nie ucierpiał przez nadmierną wycinkę drzew.

Nasze książki powstają na przykład z drzew hodowanych specjalnie pod papier, w miejscach, gdzie normalnie by nie rosły, lub z drzew połamanych po wichurach. Papiernie dbają również o zalesianie nowych terenów. Kupując nasze produkty, masz pewność, że nie przyczyniasz się do degradacji środowiska, a wręcz przeciwnie – wspierasz ideę Zero Waste.

W myśl tej zasady od kilku lat przy podpisywaniu wszelkiego rodzaju dokumentów korzystamy z programu Adobe Sign, który pozwala oszczędzić rocznie tysiące stron dzięki elektronicznej formie zawierania umów. Do bycia eko zachęcamy również czytelników, oferując w naszych księgarniach LaBotiga.pl i SQNStore.pl ekologiczne opakowania, tworzone z w pełni biodegradowalnych materiałów.

Wierzymy, że wspólnymi siłami zatroszczymy się o dobro naszej planety, a przyszłość kolejnych pokoleń będzie jawić się w zielonych barwach.