Historyczny wyczyn! „Calcio” z trypletem w plebiscycie Sportowa Książka Roku 2019

dodano: 15 lutego 2020
Udostępnij:    Share Share

Piłkarska Sportowa Książka Roku, Historyczna Sportowa Książka Roku oraz Alior Bank Zagraniczna Sportowa Książka Roku Czytelników – takie tytuły w tegorocznym plebiscycie zgarnęła publikacja „Calcio. Historia włoskiego futbolu” Johna Foota. To absolutnie wyjątkowy rezultat, gdyż dotychczas żadna z książek nie otrzymała takiej liczby wyróżnień.

W tegorocznym plebiscycie na Sportową Książkę Roku nominowanych zostało 27 pozycji, z czego 10 ukazało się naszym nakładem. Jury wybierało swoich faworytów w pięciu kategoriach, czytelnicy mogli głosować w dwóch. Choć ostateczny triumf przypadł tylko jednej z naszych książek, zwyciężyła ona w aż trzech kategoriach! To historyczny wyczyn „Calcio”, którym dotychczas nie mógł pochwalić się żaden z autorów.

Bardzo dziękujemy kapitule za głosy oddane na publikację Johna Foota i wybranie jej Piłkarską oraz Historyczną Sportową Książką Roku. Szczególne podziękowania należą się także Wam, czytelnikom, bo to dzięki Waszym głosom „Calcio” zdobyło tytuł Zagranicznej Sportowej Książki Roku. Dziękujemy, to znaczy dla nas bardzo, bardzo wiele!

„Calcio. Historia włoskiego futbolu” to opowieść brytyjskiego dziennikarza piłkarskiego Johna Foota o dziejach piłki nożnej na Półwyspie Apenińskim: od jego początków w latach 90. XIX wieku do teraźniejszości. Książka zawiera najpiękniejsze i najsmutniejsze chwile w piłkarskiej historii Italii, które osadzone zostały w szerszym kontekście historyczno-społecznym. Publikacja w tłumaczeniu Marcina Nowomiejskiego ukazała się naszym nakładem 21 sierpnia 2019 roku, a specjalny rozdział na potrzeby polskiego wydania napisał Rafał Stec.

Z okazji zwycięstwa „Calcio” tylko do 23 lutego możecie zamówić książkę w naszej księgarni sportowej LaBotiga.pl najtaniej w Internecie – za 32,99 zł.

AKTUALNOŚCI

Zdalne kolorowanie. Po...

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!…

Agnieszka Sztyler-Turo...

Dziennikarka Onetu i autorka wydanej przez nas książki „Oddział zakaźny” otrzymała nagrodę za reportaż „Jestem seksoholikiem. Nigdy nie zdradziłem żony”. To nie pierwsze takie wyróżnienie Agnieszki Sztyler-Turovsky. Autorka za swoją dziennikarską pracę już wielokrotnie odbierała laury. Zwyciężyła w konkursie „Sukces roku w ochronie…

Posłuchaj naszych ksią...

Według najnowszych badań czytelnictwa, pandemia jest przyczyną sporego wzrostu sprzedaży audiobooków. Wychodząc naprzeciw tym symptomom, z dumą prezentujemy trzy kolejne książki, których od teraz możecie również podsłuchać! Najnowsza powieść Anety Jadowskiej „Cud, miód, malina”, wstrząsający reportaż dziennikarki Onetu Agnieszki Sztyler-Turovsky „Oddział zakaźny” i historia…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top