fbpx

Każdy może wesprzeć służbę zdrowia! My wydrukowaliśmy ulotki dla szpitala

dodano: 15 kwietnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Czas pandemii to nie tylko okres zagrożenia, ale też pomocy i solidarności. Wiele instytucji, firm oraz zwykłych ludzi pomaga służbie zdrowia w niełatwej walce z koronawirusem. My też postanowiliśmy dołożyć do tego wsparcia małą cegiełkę, drukując na prośbę jednego ze szpitali ulotki przekazywane pacjentom.

Od początku wiedzieliśmy, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji chcemy włączyć się do pomocy. Mimo że sami jako firma ze względu na zamknięte księgarnie znaleźliśmy się w trudnym położeniu, mieliśmy świadomość, że prawdziwa walka o przetrwanie toczy się gdzieś indziej – w szpitalach. Chcąc wspomóc służbę zdrowia, zwróciliśmy się do jednej z takich placówek z pytaniem, w jaki sposób moglibyśmy pomóc. Jako że nasz pomysł przekazania książek dla pacjentów był niemożliwy do realizacji ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa, zapytaliśmy o inne formy wsparcia. Okazała się, że jako wydawnictwo możemy wspomóc szpital tym, czym zajmujemy się na co dzień i na czym znamy się najlepiej: drukiem. Tak właśnie doszło do wydrukowania ulotek, które od niedawna otrzymują pacjenci udający się ze szpitala na kwarantannę. Znajdują się na nich informacje, jak mają postępować, by chronić swoje zdrowie i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza skromna pomoc to zaledwie kropla w morzu potrzeb szpitali. Chcieliśmy jednak pokazać, że każda firma, instytucja czy osoba, nawet jeśli na co dzień nie ma nic wspólnego ze zdrowiem publicznym, może jakoś pomóc. Liczy się każdy gest i każde wsparcie. One pokazują, że lekarze, pielęgniarki oraz inni pracownicy służby zdrowia nie pozostają w walce z pandemią sami. A to, jak przekonują, w tej szczególnej sytuacji jest dla nich niezwykle ważne.

Obiecujemy, że na miarę naszych możliwości będziemy starać się pomagać dalej.

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top