fbpx

Każdy może wesprzeć służbę zdrowia! My wydrukowaliśmy ulotki dla szpitala

dodano: 15 kwietnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Czas pandemii to nie tylko okres zagrożenia, ale też pomocy i solidarności. Wiele instytucji, firm oraz zwykłych ludzi pomaga służbie zdrowia w niełatwej walce z koronawirusem. My też postanowiliśmy dołożyć do tego wsparcia małą cegiełkę, drukując na prośbę jednego ze szpitali ulotki przekazywane pacjentom.

Od początku wiedzieliśmy, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji chcemy włączyć się do pomocy. Mimo że sami jako firma ze względu na zamknięte księgarnie znaleźliśmy się w trudnym położeniu, mieliśmy świadomość, że prawdziwa walka o przetrwanie toczy się gdzieś indziej – w szpitalach. Chcąc wspomóc służbę zdrowia, zwróciliśmy się do jednej z takich placówek z pytaniem, w jaki sposób moglibyśmy pomóc. Jako że nasz pomysł przekazania książek dla pacjentów był niemożliwy do realizacji ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa, zapytaliśmy o inne formy wsparcia. Okazała się, że jako wydawnictwo możemy wspomóc szpital tym, czym zajmujemy się na co dzień i na czym znamy się najlepiej: drukiem. Tak właśnie doszło do wydrukowania ulotek, które od niedawna otrzymują pacjenci udający się ze szpitala na kwarantannę. Znajdują się na nich informacje, jak mają postępować, by chronić swoje zdrowie i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza skromna pomoc to zaledwie kropla w morzu potrzeb szpitali. Chcieliśmy jednak pokazać, że każda firma, instytucja czy osoba, nawet jeśli na co dzień nie ma nic wspólnego ze zdrowiem publicznym, może jakoś pomóc. Liczy się każdy gest i każde wsparcie. One pokazują, że lekarze, pielęgniarki oraz inni pracownicy służby zdrowia nie pozostają w walce z pandemią sami. A to, jak przekonują, w tej szczególnej sytuacji jest dla nich niezwykle ważne.

Obiecujemy, że na miarę naszych możliwości będziemy starać się pomagać dalej.

AKTUALNOŚCI

Seria „Czas Żniw” i tr...

To już potwierdzone. Bestsellerowy cykl Samanthy Shannon i nagrodzona trzema statuetkami Hugo trylogia N.K. Jemisin zostaną zekranizowane! „Pęknięta ziemia” na dużym ekranie Za przeniesienie do kin cyklu „Pęknięta ziemia” będzie odpowiadać studio TriStar Pictures znane z filmów „Jumanji”, „Matylda” i „Dystrykt…

Pocztówka od Anety Jad...

Od Autorki: Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku, „Garstki z Ustki” to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki:…

Zamiast niszczyć książ...

Nie chcemy niszczyć książek. Chcemy podzielić się nimi z osobami, które potrafią je kochać nawet z małymi wadami. I zrobić razem z wami coś dobrego! Dwa wydania książki „Morza wszeteczne” Dlatego od dziś w sprzedaży są dwa wydania „Mórz wszetecznych”….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top