fbpx

Mila, Łapiński i Duszyński na Viralowych Targach Książki

dodano: 30 kwietnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Pandemia sprawiła, że spotkania autorskie w tradycyjnej formie są na razie niemożliwe do przeprowadzenia. Na szczęście środowisko literackie nie pozwala, by czytelnicy mogli się nudzić! Podczas długiego majowego weekendu (2-3 maja) Adam Szaja ze SmakKsiążki.pl i Jakub Ćwiek postanowili wspólnie zorganizować Viralowe Targi Książki. Będzie można podczas nich wysłuchać rozmowy o książkach pisanych przez piłkarzy, w której wezmą udział Sebastian Mila i Tomasz Łapiński, a także posłuchać, co o swojej najnowszej książce „Glatz. Kraj Pana Boga” ma do powiedzenia Tomasz Duszyński. Ale nie tylko.

Co łączy Sebastiana Milę i Tomasza Łapińskiego? Obaj to piłkarze, którzy zapisali pokaźne rozdziały w historii polskiej piłki, zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej. Pierwszy pozostaje w pamięci kibiców przede wszystkim dzięki bramce na 2:0 w historycznym, pierwszym zwycięskim meczu z Niemcami, ale też w europejskich pucharach miał występ, który przeszedł do legendy. Jego bramkę z rzutu wolnego w meczu Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Manchesterem City wspomina z rozrzewieniem każdy fan rodzimej piłki. Drugi z piłkarzy to legenda Widzewa Łódź, z którym to zespołem występował w Lidze Mistrzów, ale także w reprezentacji Polski zaliczył całkiem sporo, bo 36 występów. Obaj panowie mają też na koncie książki – pierwszy wydaną w listopadzie 2019 roku autobiografię, drugi powieść Szmata, która swoją premierą miała przed czternastoma miesiącami. Właśnie o tych dziełach obaj zawodnicy będą rozmawiać podczas Viralowych Targów Książki. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 2 maja o 10.00 na Facebooku Smak Książki, a poprowadzi je Adam Szaja.

Kolejne ze spotkań z naszym autorem odbędzie się w niedzielę 3 maja o godz. 10.00. Właśnie wtedy o swoim najnowszym kryminale retro Glatz. Kraj Pana Boga opowie Tomasz Duszyński. Choć premiera książki dopiero 3 czerwca, już teraz, przedpremierowo, będzie można dowiedzieć się o niej nieco więcej i to z pierwszej ręki. Przypomnijmy, Tomasz Duszyński w naszym wydawnictwie wydał dotychczas trzy pozycje: „Impuls”, „Toksyczni” i „Glatz”, który był pierwszą częścią przygód kapitana Wilhelma Kleina. Akcja pierwszej części działa się w Kłodzku, fabuła drugiej rozgrywa się w Dusznikach-Zdroju. Jaka kryminalna zagadka tym razem będzie rozwiązywana? O tym przekonać będzie się można już w niedzielę. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Smak Książki, rozmowę przeprowadzi Jakub Ćwiek, który – nomen-omen – również należy do grona naszych autorów.

Na tym jednak nie koniec SQN-owych akcentów podczas Viralowych Targów Książki. Niemal na samo zakończenie wydarzenia, w niedziele 3 maja o godz. 18.00 w panelu dotyczącym promocji książek w czasach pandemii udział weźmie Piotr Stokłosa z naszego wydawnictwa. Oprócz niego z tematem zmierzą się Magdalena Śniecińska z Wydawnictwa Marginesy oraz Maciej Marcisz z Grupy Wydawniczej Foksal. Prowadzenie spotkania przypadło w udziale Adamowi Szai, oczywiście będzie można je zobaczyć na Facebooku Smak Książki.

To oczywiście wyłącznie spotkania związane z naszym wydawnictwem, a program imprezy jest zdecydowanie bogatszy. Zapoznać można się z nim pod tym linkiem. Gorąco zachęcamy do spędzenia tej majówki wyjątkowo nie tylko z książką, ale też przed smartfonem lub komputerem. Na pewno będzie ciekawie!

AKTUALNOŚCI

Jak wydaje się książki...

O historii SQN, rynku książek sportowych, a także procesie wydawniczym opowiadał w ubiegłym tygodniu Piotr Stokłosa. Dyrektor ds. promocji Wydawnictwa SQN oraz autor bloga Książki Sportowe był gościem Sportworkingu – webinaru poświęconego różnym zagadnieniom z dziedziny sportu. Zapis prezentacji można zobaczyć na YouTube. Zawsze…

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top