fbpx

Mila, Łapiński i Duszyński na Viralowych Targach Książki

dodano: 30 kwietnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Pandemia sprawiła, że spotkania autorskie w tradycyjnej formie są na razie niemożliwe do przeprowadzenia. Na szczęście środowisko literackie nie pozwala, by czytelnicy mogli się nudzić! Podczas długiego majowego weekendu (2-3 maja) Adam Szaja ze SmakKsiążki.pl i Jakub Ćwiek postanowili wspólnie zorganizować Viralowe Targi Książki. Będzie można podczas nich wysłuchać rozmowy o książkach pisanych przez piłkarzy, w której wezmą udział Sebastian Mila i Tomasz Łapiński, a także posłuchać, co o swojej najnowszej książce „Glatz. Kraj Pana Boga” ma do powiedzenia Tomasz Duszyński. Ale nie tylko.

Co łączy Sebastiana Milę i Tomasza Łapińskiego? Obaj to piłkarze, którzy zapisali pokaźne rozdziały w historii polskiej piłki, zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej. Pierwszy pozostaje w pamięci kibiców przede wszystkim dzięki bramce na 2:0 w historycznym, pierwszym zwycięskim meczu z Niemcami, ale też w europejskich pucharach miał występ, który przeszedł do legendy. Jego bramkę z rzutu wolnego w meczu Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Manchesterem City wspomina z rozrzewieniem każdy fan rodzimej piłki. Drugi z piłkarzy to legenda Widzewa Łódź, z którym to zespołem występował w Lidze Mistrzów, ale także w reprezentacji Polski zaliczył całkiem sporo, bo 36 występów. Obaj panowie mają też na koncie książki – pierwszy wydaną w listopadzie 2019 roku autobiografię, drugi powieść Szmata, która swoją premierą miała przed czternastoma miesiącami. Właśnie o tych dziełach obaj zawodnicy będą rozmawiać podczas Viralowych Targów Książki. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 2 maja o 10.00 na Facebooku Smak Książki, a poprowadzi je Adam Szaja.

Kolejne ze spotkań z naszym autorem odbędzie się w niedzielę 3 maja o godz. 10.00. Właśnie wtedy o swoim najnowszym kryminale retro Glatz. Kraj Pana Boga opowie Tomasz Duszyński. Choć premiera książki dopiero 3 czerwca, już teraz, przedpremierowo, będzie można dowiedzieć się o niej nieco więcej i to z pierwszej ręki. Przypomnijmy, Tomasz Duszyński w naszym wydawnictwie wydał dotychczas trzy pozycje: „Impuls”, „Toksyczni” i „Glatz”, który był pierwszą częścią przygód kapitana Wilhelma Kleina. Akcja pierwszej części działa się w Kłodzku, fabuła drugiej rozgrywa się w Dusznikach-Zdroju. Jaka kryminalna zagadka tym razem będzie rozwiązywana? O tym przekonać będzie się można już w niedzielę. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Smak Książki, rozmowę przeprowadzi Jakub Ćwiek, który – nomen-omen – również należy do grona naszych autorów.

Na tym jednak nie koniec SQN-owych akcentów podczas Viralowych Targów Książki. Niemal na samo zakończenie wydarzenia, w niedziele 3 maja o godz. 18.00 w panelu dotyczącym promocji książek w czasach pandemii udział weźmie Piotr Stokłosa z naszego wydawnictwa. Oprócz niego z tematem zmierzą się Magdalena Śniecińska z Wydawnictwa Marginesy oraz Maciej Marcisz z Grupy Wydawniczej Foksal. Prowadzenie spotkania przypadło w udziale Adamowi Szai, oczywiście będzie można je zobaczyć na Facebooku Smak Książki.

To oczywiście wyłącznie spotkania związane z naszym wydawnictwem, a program imprezy jest zdecydowanie bogatszy. Zapoznać można się z nim pod tym linkiem. Gorąco zachęcamy do spędzenia tej majówki wyjątkowo nie tylko z książką, ale też przed smartfonem lub komputerem. Na pewno będzie ciekawie!

AKTUALNOŚCI

„Sąsiednie kolor...

Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…

19 tytułów naszego wyd...

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…

Co czyta Milena Wójtowicz
Co czyta Milena Wójtow...

Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top