fbpx

Jak rodzi się pisarz? Jakub Małecki u Magdy Mołek

dodano: 21 maja 2020
Udostępnij:    Share Share

Magda Mołek założyła niedawno własny kanał na YouTube. Jej pierwszym gościem w cyklu „Molek książkowy”, do którego zapraszać będzie postaci świata literatury, był Jakub Małecki. Dziennikarka zapytała pisarza o jego początki, kulisy warsztatu, ale rozmowa dotyczyła tez bardziej prozaicznych kwestii: Jak wygląda dzień pisarza? Co robi, żeby oczyścić umysł? Czy pomaga żonie w codziennych obowiązkach? Zobaczcie, co o swoim życiu opowiedział Kuba.

Jakub Małecki o nominacji do nagrody literackiej Nike

W MOIM STYLU Magda Mołek. To nazwa kanału, który dziennikarka telewizyjna założyła 30 kwietnia. Jak zapowiada, będą pojawiać się na nim m.in. wywiady z dziennikarzami, aktorami, pisarzami oraz innymi osobami pracującymi w branży kultury i mediów. Pierwszą rozmówczynią Magdy Mołek była Joanna Kulig, kolejnym Tomasz Sekielski. Obie te rozmowy zaprezentowane zostały w ramach cyklu „SłowoTalkShow”. Pierwszym gościem nowej serii wywiadów zatytułowanej „Molek książkowy” był Jakub Małecki, autor „Dygotu”, „Rdzy”, „Horyzontu” czy „Śladów”, za które otrzymał nominację do nagrody literackiej Nike. Między innymi o to, jak pisarz zareagował na to wyróżnienie, dziennikarka pytała go w ponad półgodzinnej rozmowie. Zobaczcie cały wywiad, bo zdecydowanie warto!

„Saturnin”. Nowa powieść już jesienią

Choć nie było o tym mowy w wywiadzie, Jakub Małecki szykuje się do wydania nowej powieści „Saturnin”. Książka ma mieć swoją premierę jesienią tego roku, a pisarz zdradził na swoim fanpejdżu dwa fragmenty opowieści, które dostępne są tutaj i tutaj. Jeśli ktoś po wysłuchaniu rozmowy u Magdy Mołek i przeczytaniu tych fragmentów nabrał ochoty na spotkanie z Kubą, mamy dla niego dobre wieści.

Spotkania online z Jakubem Małeckim

W najbliższym czasie będą trzy okazje do wysłuchania rozmowy z pisarzem online i zadania mu pytań na żywo. Pierwsza już w czwartek 21 maja o godz. 19.00 na Facebooku Booktargu, kolejna 30 maja o 19.00 na Facebooku Smakksiążki.pl, a ostatnia 4 czerwca o godz. 18.00 podczas Targów Książki organizowanych przez księgarnię TaniaKsiążka.pl.

Gdzie kupić książki Jakuba Małeckiego?

Nie przegapcie tych wydarzeń, bo Jakub Małecki to jeden z tych autorów, których miło się nie tylko czyta, ale też ogląda i słucha. Książki Kuby w najlepszych cenach znajdziecie w księgarni internetowej SQNStore.pl.

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top