fbpx

10 ciekawostek o Family Guy

dodano: 27 sierpnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Album „Family Guy. Za kulisami” to nie tylko storyboardy, projekty garderoby, fotografie źródłowe, oryginalne malunki. To również szczegółowo omówiony proces produkcyjny serialu i… ciekawostki o Waszych ulubionych postaciach! 

1. Bonnie pierwotnie nazywała się Debbie. Scenarzyści zdecydowali się na tę zmianę tuż przed emisją, dlatego obsada musiała raz jeszcze nagrać swoje kwestie, gdzie padało poprzednie imię. Lecz nie wszystko poprawiono… Lois zwraca się do Bonnie per „Debbie” w odcinku Mind Over Murder z pierwszego sezonu.

2. Tworzenie postaci do serialu Family Guy zazwyczaj zaczyna się od… głosu. Tak było z Peterem i Brianem, tak było i ze Stewiem. MacFarlane wykonał kilkadziesiąt różnych rysunków z paroma naprawdę dziwacznymi rozwiązaniami, różnymi kształtami głów, aż znalazł ten pasujący do nagranego głosu.

3. Pierwotnie Chris miał być przygłupim surferem, ale gdy pojawił się odpowiedni aktor, zupełnie zmienił charakter tej postaci. Na castingu Seth Green odrzucił styl „spoko gościa” i zaproponował drżący, niemalże obłąkany głos seryjnego mordercy Jame’a „Buffalo Billa” Gumba, którego grał Ted Levine w klasyku horroru Milczenie owiec. Wszyscy w pokoju wybuchnęli śmiechem.

4. Stewie mówi afektowanym głosem MacFarlane’a, który ten wzorował na brytyjskim aktorze Rexie Harrisonie, pamiętanym przede wszystkim z roli angielskiego gentlemana, który nauczał młodą dziewczynę z londyńskiej klasy robotniczej manier z wyższych sfer w musicalu My Fair Lady z Audrey Hepburn.

5. Śmierć i Pies Śmierci: wówczas Adam Carolla (który podkłada głos pod Śmierć) pracował z Jimmym Kimmelem przy The Man Show w stacji Comedy Central, dlatego kiedy Pies Śmierci został pełnoprawnym bohaterem serialu, wydawało się zabawne zestawić ich ze sobą.

6. Cleveland Jr był niegdyś chuderlawym, hiperaktywnym dzieckiem, którego zachwyciły uroki bufetu na planie The Cleveland Show.

7. Struś zawdzięcza swe istnienie Markowi Hentemannowi, który wybuchał śmiechem, słuchając żartów w pokoju scenarzystów. Seth zdecydował się wprowadzić go do serialu.

8. Z czasem scenarzyści zdecydowali się zgładzić „wodewilowy duet”, ale parokrotnie powraca jako duchy.

9. Opie pojawia się po raz pierwszy w Jungle Love. Jest „ciężarem dla państwa i nie nadaje się do życia w społeczeństwie”, ale i tak udaje mu się pokonać Petera w rywalizacji o tytuł Pracownika Miesiąca. Nie planowano wykorzystywać tej postaci regularnie,  ale tak się złożyło, że się zadomowiła.

10. Kiedy scenarzyści głowili się nad historią, która mogłaby otworzyć drugi sezon, zalążek pomysłu wyszedł od Sheridana. Griffinowie mieli odziedziczyć posiadłość leżącą w eleganckiej miejscowości Newport w Rhode Island. „Zadałem sobie pytanie, co mógłbym zapożyczyć z własnego życia”. Odpowiedź: jego ojciec dorastał na farmie w Connecticut, a matkę wychowywano na członkinię nowojorskich wyższych sfer. „Dopisaliśmy więc Lois bogatych rodziców”

Więcej ciekawostek o serialu Family Guy szukajcie w oficjalnym albumie „Family Guy. Za kulisami”. Premiera już 30 września.

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top