fbpx

Kartka z kalendarza: Mocna końcówka 2019 roku

dodano: 11 września 2020
Udostępnij:    Share Share

To już nasz ostatni, 10. wpis z cyklu ‚Kartka z kalendarza’. Tym razem inny niż wszystkie poprzednie, bo opowiadający nie o jednej książce, ale kilku tytułach, które wydaliśmy w 2019 roku. Zakon drzewa pomarańczy Samanthy Shannon, O północy w Czarnobylu Adama Higginbothama czy Przyjaciele Kelsey Miller urzekły Was i wspięły się na listy bestsellerów. Tamte piękne miesiące wspomina Aldona Liszka z działu marketingu, zajmują się promocją książek oraz kontaktem z blogerami.


Rok 2019 upłynął nam pod znakiem głośnych premier. Wydaliśmy w nim na przykład Przyjaciół. Ten o najlepszym serialu na świecieO północy w Czarnobylu, reportaż nagrodzony w plebiscycie Lubimy Czytać, i Zakon Drzewa Pomarańczy. Autorkę tej ostatniej powieści przez kilka dni gościliśmy w Polsce.

Środa, 25 października, w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy ląduje Samantha Shannon. Jeszcze nie wie, że przed nią spotkania z setkami fanów, wiele wzruszeń i… zakochanie się w żurku! Tą wizytą żyli wszyscy fani fantastyki. Ponad pół tysiąca osób przybyło zobaczyć autorkę Czasu Żniw i Zakonu Drzewa Pomarańczy. Niestraszne im było przejechanie ponad 200 kilometrów czy opuszczenie egzaminu. Łzy wzruszenia, podskoki radości i ani słowa skargi, gdy stało się jasne, że nie wystarczy dla wszystkich miejsc siedzących, a w kolejce po autograf spędzą najbliższe trzy godziny.

Warszawa przywitała nas manifestacją i zablokowanymi ulicami, a pożegnała miejscami w pierwszym rzędzie w pościgu policyjnym za złodziejem torebki. Na szczęście następny w kolejności był Kraków – i tamtejsze Targi Książki. Pamiętam zdumioną minę Samanthy, gdy przez okno taksówki przypatrywała się tłumom zmierzającym w stronę Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO. Nie mogła uwierzyć, że mamy w Polsce tyle osób czytających książki! To było jej największe spotkanie i najdłuższe podpisywanie książek. Kolejka ciągnęła się przez połowę długości hali, a dla zachowania bezpieczeństwa potrzebowaliśmy dodatkowej pomocy ochrony.

Aldona Liszka, menadżer kategorii

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top