fbpx

USA odebrało Jessikce Aro nagrodę, bo krytykowała Trumpa

dodano: 29 września 2020
Udostępnij:    Share Share

Departament Stanu USA przeprowadził wewnętrze dochodzenie, którego wyniki ujawniają, że planowana nagroda dla dziennikarki Jessikki Aro za odwagę w pisaniu o rosyjskich trollach internetowych nie została jej wręczona z powodów politycznych. Przyczyną zmiany decyzji Departamentu Stanu miały być tweety kobiety zamieszczone na Twitterze, w których skrytykowała prezydenta Donalda Trumpa. 14 października w Polsce ukaże się książka dziennikarki „Trolle Putina”.

Jessikka Aro miała otrzymać nagrodę Women of Courage za pracę w ujawnianiu rosyjskich kampanii dezinformacyjnych. Sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował dziennikarkę, że nagroda zostanie wręczona na podstawie rekomendacji ambasady USA w Finlandii. Jednak po tym, jak Departament Stanu dowiedział się o tweetach Aro, nie przyznał nagrody.

Wewnętrzne dochodzenie nie wykazało popełnienia przestępstwa, ale Departament Stanu ukrywał właściwe powody takiej decyzji przed dziennikarzami i Kongresem USA. Robert Menendez, jeden z senatorów, stwierdził, że minister spraw zagranicznych powinien uszanować odwagę dziennikarki: „Zamiast tego ministerstwo Pompeo starało się uciszyć dysydentów, aby nie drażnić prezydenta, który dzień po dniu próbuje naśladować działania Putina. Departament Stanu jest winien Aro przeprosiny”, twierdzi.

W tym kontekście zaplanowana na 14 października premiera książki „Trolle Putina” zapowiada się jeszcze ciekawiej.

KSIĄŻKI ZWIĄZANE Z TYM WPISEM

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top