fbpx

W Mińsku też czytają Małeckiego, Jadowską i Ćwieka!

dodano: 9 października 2020
Udostępnij:    Share Share

DygotRdzaTrup na plażyOn, StrejlauGlatzZgasić słońceMartwy sezonStróżeExodus, Skiba. Ciągle na wolności. Takie tytuły otrzymało od nas Centrum Polonijne w Mińsku. Lektury będą mogli wypożyczyć Polacy mieszkający w stolicy Białorusi.

Nasze wsparcie było odpowiedzią na list wystosowany przez dyrektora instytucji, w którym prosił o przysłanie książek dla mińskiej polonii. „Polacy na Białorusi mają bardzo ograniczony kontakt z książkami polskich autorów i autorów zagranicznych wydanych w Polsce, na dobrą sprawę poruszają się w klasyce od Mickiewicza do Sienkiewicza i niewiele więcej. Zakupy książek w Polsce to luksus, proszę pamiętać, że pensja na Białorusi to w dobrym wariancie 1000 zł, przy cenach w sklepach podobnych jak w Polsce”, pisał w imieniu dyrektora Artur Zygmuntowicz.

Nie mogliśmy pozostać głusi na takie apele. Oby nasze lektury były dla Polaków mieszkających w Mińsku krzepiącą literaturą na czas niepokoju!

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top