fbpx

Agnieszka Sztyler-Turovsky zwyciężczynią konkursu „Uzależnienia XXI wieku”

dodano: 20 listopada 2020
Udostępnij:    Share Share

Dziennikarka Onetu i autorka wydanej przez nas książki „Oddział zakaźny” otrzymała nagrodę za reportaż „Jestem seksoholikiem. Nigdy nie zdradziłem żony”. To nie pierwsze takie wyróżnienie Agnieszki Sztyler-Turovsky.

Autorka za swoją dziennikarską pracę już wielokrotnie odbierała laury. Zwyciężyła w konkursie „Sukces roku w ochronie zdrowia – Liderzy Medycyny”, była też finalistką konkursu „Grand Press” w dziedzinie reportażu oraz laureatką Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za wywiady z ludźmi kultury i polityki.

CZY JEJ NAJNOWSZY REPORTAŻ „ODDZIAŁ ZAKAŹNY. HISTORIE BEZ CENZURY” BĘDZIE KOLEJNYM SUKCESEM?

Napisany dobitnym i mocnym językiem, bez upiększania i stylizowania wypowiedzi swoich rozmówców – „Oddział zakaźny” to książka jakiej o pandemii jeszcze nie było! Ukazuje bezkompromisowe postawy medyków w zderzeniu z ekstremalną sytuacją i docieka prawdy o ludziach, którzy walczą o życie każdego pacjenta, kryjąc się za maskami i goglami.

Ciekawość świata to dla mnie ciekawość drugiego człowieka” – tak mówi autorka sama o sobie. Uwielbia rozmawiać i poznawać ludzi, a w życiu napędza ją też adrenalina. Dlatego została dziennikarką. W „Oddziale zakaźnym” chęć wysłuchania i zrozumienia rozmówcy widać na każdej stronie.

Książka to nie koniec tej historii! Dziennikarka wciąż rozmawia i spisuje doświadczenia osób, które pandemia bezpośrednio lub pośrednio dotknęła. Nie tylko lekarzy. Każdy zainteresowany może napisać do niej na blogu.

LEKARZE, RATOWNICY, KASJERZY DYSKONTÓW, PARTNERZY SEKSOHOLIKÓW, A NAWET PIELĘGNIARKA PISZĄCA WIERSZE O PANDEMII… TO I WIELE WIĘCEJ NA BLOGU AUTORKI

Pandemia koronawirusa postawiła nam przed oczami bohaterów z krwi i kości, a nie wydmuszki popkultury i kultury z Instagrama. Lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Biliśmy im brawa, ale z bezpiecznej odległości – stojąc na balkonach. Postanowiłam sprawdzić, komu tak naprawdę je bijemy.

Agnieszka Sztyler-Turovsky

AKTUALNOŚCI

Najlepsze kryminały 20...

W tym tygodniu poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021. Jurorzy wybrali 22 najlepsze powieści kryminalne wydane w zeszłym roku. Wśród nominowanych tytułów znalazł się Glatz. Kraj Pana Boga Tomasza Duszyńskiego. 1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte…

„Jedyny samolot na nie...

Dwadzieścia lat temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku na World Trade Center słowami tych, którzy go przeżyli. Premiera książki już 1 września. Wtorek, 11…

„Republika Samsu...

Pięć stron poświęcił Marcin Napiórkowski w Tygodniku Powszechnym firmie Samsung. Do napisania tego artykułu zainspirowała go książka „Republika Samsunga” Geoffreya Caina. Ten porywający reportaż o wielkim biznesie, polityce i obsesji ukazał się nakładem naszego wydawnictwa w marcu. Samsung przez dziesięciolecia był postrzegany przez…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top