fbpx

Zdalne kolorowanie. Pomogliśmy SOSW w Chełmnie

dodano: 20 listopada 2020
Udostępnij:    Share Share

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!

Kiedy otrzymaliśmy e-mail od Anity Wawerek-Kopacz, wiedzieliśmy, że musimy pomóc. Pani Anita napisała do nas tak:

W szkole Przysposabiającej do pracy uczą się uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Wielu z nich w przyszłości niestety będzie miało problem ze znalezieniem zatrudnienia, a co dopiero z realizacją marzeń o podróżach.

Po kolejnym wprowadzeniu nauczania zdalnego jedną z możliwości kontaktu z uczniami jest strona Ośrodka. Młodzież chodzi w przypisane klasie zakładki i drukuje opublikowane tam karty pracy – przedmiotowe, oraz zajęć rewalidacyjnych. Korzystanie z bardziej zaawansowanych technologicznie aplikacji jest dość utrudnione z racji specyfiki niepełnosprawności.

I tu pojawia się właśnie potrzeba odnalezienia takich treści przekazu, które będą same w sobie terapeutyczne i rozwijające. Według mnie takie właśnie są proponowane przez Was karty do kolorowania.

Oczywiście z wielką ochotą udostępniliśmy kolorowanki z wydawnictwa „Twoja niezwykła podróż – 100 najpiękniejszych miejsc na świecie”, które pojawiły się już na stronie ośrodka. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu okażą się one przydatne w tym jakże trudnym czasie.

AKTUALNOŚCI

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

Najlepsze kryminały 20...

W tym tygodniu poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021. Jurorzy wybrali 22 najlepsze powieści kryminalne wydane w zeszłym roku. Wśród nominowanych tytułów znalazł się Glatz. Kraj Pana Boga Tomasza Duszyńskiego. 1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top