fbpx

Zdalne kolorowanie. Pomogliśmy SOSW w Chełmnie

dodano: 20 listopada 2020
Udostępnij:    Share Share

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!

Kiedy otrzymaliśmy e-mail od Anity Wawerek-Kopacz, wiedzieliśmy, że musimy pomóc. Pani Anita napisała do nas tak:

W szkole Przysposabiającej do pracy uczą się uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Wielu z nich w przyszłości niestety będzie miało problem ze znalezieniem zatrudnienia, a co dopiero z realizacją marzeń o podróżach.

Po kolejnym wprowadzeniu nauczania zdalnego jedną z możliwości kontaktu z uczniami jest strona Ośrodka. Młodzież chodzi w przypisane klasie zakładki i drukuje opublikowane tam karty pracy – przedmiotowe, oraz zajęć rewalidacyjnych. Korzystanie z bardziej zaawansowanych technologicznie aplikacji jest dość utrudnione z racji specyfiki niepełnosprawności.

I tu pojawia się właśnie potrzeba odnalezienia takich treści przekazu, które będą same w sobie terapeutyczne i rozwijające. Według mnie takie właśnie są proponowane przez Was karty do kolorowania.

Oczywiście z wielką ochotą udostępniliśmy kolorowanki z wydawnictwa „Twoja niezwykła podróż – 100 najpiękniejszych miejsc na świecie”, które pojawiły się już na stronie ośrodka. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu okażą się one przydatne w tym jakże trudnym czasie.

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top