Zdalne kolorowanie. Pomogliśmy SOSW w Chełmnie

dodano: 20 listopada 2020
Udostępnij:    Share Share

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!

Kiedy otrzymaliśmy e-mail od Anity Wawerek-Kopacz, wiedzieliśmy, że musimy pomóc. Pani Anita napisała do nas tak:

W szkole Przysposabiającej do pracy uczą się uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Wielu z nich w przyszłości niestety będzie miało problem ze znalezieniem zatrudnienia, a co dopiero z realizacją marzeń o podróżach.

Po kolejnym wprowadzeniu nauczania zdalnego jedną z możliwości kontaktu z uczniami jest strona Ośrodka. Młodzież chodzi w przypisane klasie zakładki i drukuje opublikowane tam karty pracy – przedmiotowe, oraz zajęć rewalidacyjnych. Korzystanie z bardziej zaawansowanych technologicznie aplikacji jest dość utrudnione z racji specyfiki niepełnosprawności.

I tu pojawia się właśnie potrzeba odnalezienia takich treści przekazu, które będą same w sobie terapeutyczne i rozwijające. Według mnie takie właśnie są proponowane przez Was karty do kolorowania.

Oczywiście z wielką ochotą udostępniliśmy kolorowanki z wydawnictwa „Twoja niezwykła podróż – 100 najpiękniejszych miejsc na świecie”, które pojawiły się już na stronie ośrodka. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu okażą się one przydatne w tym jakże trudnym czasie.

AKTUALNOŚCI

Zdalne kolorowanie. Po...

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!…

Agnieszka Sztyler-Turo...

Dziennikarka Onetu i autorka wydanej przez nas książki „Oddział zakaźny” otrzymała nagrodę za reportaż „Jestem seksoholikiem. Nigdy nie zdradziłem żony”. To nie pierwsze takie wyróżnienie Agnieszki Sztyler-Turovsky. Autorka za swoją dziennikarską pracę już wielokrotnie odbierała laury. Zwyciężyła w konkursie „Sukces roku w ochronie…

Posłuchaj naszych ksią...

Według najnowszych badań czytelnictwa, pandemia jest przyczyną sporego wzrostu sprzedaży audiobooków. Wychodząc naprzeciw tym symptomom, z dumą prezentujemy trzy kolejne książki, których od teraz możecie również podsłuchać! Najnowsza powieść Anety Jadowskiej „Cud, miód, malina”, wstrząsający reportaż dziennikarki Onetu Agnieszki Sztyler-Turovsky „Oddział zakaźny” i historia…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top