fbpx

Yvette Żółtowska-Darska będzie wydawać w SQN!

dodano: 26 listopada 2020
Udostępnij:    Share Share

Słynna autorka książek dla dzieci, Yvette Żółtowska-Darska, znalazła swój nowy wydawniczy dom. Twórczyni bestsellerowych biografii znanych sportowców będzie odtąd współpracować z naszym wydawnictwem. Ta kooperacja rozpocznie się już 2 grudnia, kiedy na rynek trafi nowe wydanie pozycji Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce.

Yvrtte Zółtowska-Darska napisała dotychczas kilkanaście książek sportowych dla dzieci. Zaczęła w 2014 roku od biografii Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, która okazała się ogromnym sukcesem. Publikacja rozeszła się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy. Później była książka Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce, a następnie pozycje poświęcone innym piłkarzom: Zlatanowi Ibrahimoviciowi, Robertowi Lewandowskiemu, Neymarowi, Michałowi Pazdanowi, Wojciechowi Szczęsnemu czy Kamilowi Grosickiemu. Ostatnią z książek autorki była wydana w maju 2019 roku biografia Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych poświęcona polskiemu kierowcy Formuły 1, który wówczas wracał do sportu po kilku latach przerwy spowodowanej kontuzją odniesioną w wypadku.

Książki Yvette Żółtowskiej-Darskiej charakteryzuje ciekawa forma, będąca połączeniem tekstu z dużą liczbą zdjęć oraz rysunków, które uatrakcyjniają lekturę. Opowieść o głównym bohaterze snuta przez autorkę jest niezwykle sugestywna i działa na wyobraźnię małych czytelników – w końcu twórczyni książek napisała pierwszą z nich dla swojego syna Milo, wówczas wielkiego fana Leo Messiego. Każda pozycja przynosi też dzieciom konkretną lekcję, która zaowocuje w przyszłym życiu. Opowieść o Cristiano Ronaldo pokazuje, jak ważna jest determinacja i ciężka praca, historia Zlatana Ibrahimovicia udowadnia, że mimo trudnego dzieciństwa można wdrapać się na szczyt, a losy Roberta Kubicy są przykładem, że jeśli bardzo mocno się w coś wierzy, można to osiągnąć mimo przeciwności losu.

Książki Yvette Żółtowskiej szczególną uwagę poświęcają dzieciństwu i młodości bohatera. Autorka przeprowadza bardzo dokładny research oraz osobiście fotografuje miejsca, które opisuje. By udokumentować opowieść o Zlatanie Ibrahimoviciu, poleciała do jego rodzinnego Malmö. Nowa wersja książki o Cristiano Ronaldo powstała w oparciu o jej dwie wizyty w Funchal na Maderze. Prócz oczywistych miejsc związanych z piłkarzem, jak Muzeum i Hotel Pestana CR7, autorka była w dzielnicy, w której mieszkał jej bohater i w której rozgrywa się część wydarzeń książki. Jako jedyna polska dziennikarka rozmawiała osobiście z siostrą Portugalczyka, Elmą, oraz bratem stryjecznym piłkarza, którego postać również pojawia się na kartach książki.

Yvette Żółtowska-Darska pracowała w agencji reklamowej McCann-Erickson, koncernie L’Oréal oraz polskiej edycji ELLE. Przez 7 lat kierowała kanałem TVN Style. Jej książki były wielokrotnie nagradzane (pierwsza została uznana Najlepszą Książką Dziecięcą w 2014 roku, a także była nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY) i zostały przetłumaczone na 9 języków, w tym turecki i koreański.

Wydawnictwo SQN, które w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, specjalizuje się w książkach sportowych. Krakowska firma zaczęła od autobiografii Andrésa Iniesty „Rok w raju” w 2010 roku. Za nią poszły kolejne publikacje dla kibiców. Dziś SQN to uznana marka wśród fanów sportu, która ma na koncie ponad dwieście tytułów o różnych sportowcach i dyscyplinach: od snookera, przez nurkowanie swobodne, a na hokeju skończywszy.

AKTUALNOŚCI

muzyczne nowosci wsqn
Będzie ostro – m...

Będzie ostro, poetycko, epicko i sentymentalnie. Wielu z nas brakuje festiwali i różnych wydarzeń kulturalnych… Na osłodę mamy książki, dzięki którym udacie się w sentymentalną podróż i jeszcze raz przeżyjecie te wspaniałe momenty z koncertów. Co nowego ukaże się w ramach muzycznych tytułów? Sprawdźcie sami!

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top