fbpx

Leszek Jarosz i Rafał Stec nominowani do nagrody Grand Press za teksty z „Kopalni”!

dodano: 4 grudnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć dzieło, które znalazło uznanie w oczach ekspertów! Teksty Leszka Jarosza oraz Rafała Steca z najnowszego, piątego już numeru magazynu „Kopalnia. Sztuka futbolu” tworzonego przez Piotra Żelaznego, zostały w tym tygodniu nominowane do nagrody Grand Press. Książka, z której pochodzą obie wyróżnione publikacje, ukazała się 8 września w ramach serii SQN Originals.

Leszek Jarosz, dziennikarz TVP Sport oraz autor popularnej strony na FB Historia Mundiali, otrzymał nominację w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za tekst „Tajemnice meczu, którego nikt nie widział”. „Autor przekopuje się przez archiwa, by ustalić, który z Polaków naprawdę strzelił bramkę na mundialu w 1938 roku, a przy okazji pokazuje trudne losy Ślązaków”, tak wyróżnienie uzasadniła kapituła konkursu. Łącznie w tej kategorii o zwycięstwo powalczy siedem dziennikarskich tekstów.

Rafał Stec, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, został z kolei nominowany w kategorii „Publicystyka” za tekst „Polska piłka istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje”. Jak uzasadnia kapituła, dostrzegła to dzieło ze względu na „rozprawę z mitem polskiej piłki nożnej, w której opowieść o kibicowaniu to historia cierpienia i traumy, a sama piłka naznaczona jest łapówkarstwem”. Organizatorzy dodają również, że „autor z detalami rozlicza piłkarski biznes i kibicowanie Polaków, wyjaśniając, dlaczego jesteśmy narodem bez większego futbolowego znaczenia”. Stec powalczy o nagrodę główną w tej kategorii z sześcioma innymi dziennikarzami.

Oba nominowane teksty pochodzą z piątego numeru magazynu „Kopalnia. Sztuka futbolu”, który ukazał się 8 września tego roku. To pierwsza publikacji z tej serii, która ukazała się we współpracy twórcy Piotra Żelaznego z naszym wydawnictwem. Książka wydana została w ramach serii SQN Originals i jest dostępna wyłącznie na LaBotiga.pl oraz w sklepie Magazynu Kopalnia.

Rafał Stec i Leszek Jarosz to wieloletni współpracownicy Wydawnictwa SQN. Pierwszy napisał posłowia do książek Alfredo Relaño „Barça vs. Real. Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć” i Johna Foota „Calcio. Historia włoskiego futbolu”, a drugi, oprócz koordynowania współpracy patronackiej SQN i TVP Sport, niedługo dołączy do grona naszych autorów. Jarosz pracuje nad książką poświęconą historii mundiali, która ma ukazać się w 2022 roku przy okazji mistrzostw świata w Katarze.

Organizatorami konkursu Grand Press są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. O tym, czy Jarosz oraz Stec zwyciężą w swoich kategoriach, przekonamy się już 8 grudnia.

AKTUALNOŚCI

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

Najlepsze kryminały 20...

W tym tygodniu poznaliśmy listę książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021. Jurorzy wybrali 22 najlepsze powieści kryminalne wydane w zeszłym roku. Wśród nominowanych tytułów znalazł się Glatz. Kraj Pana Boga Tomasza Duszyńskiego. 1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top