fbpx

Leszek Jarosz i Rafał Stec nominowani do nagrody Grand Press za teksty z „Kopalni”!

dodano: 4 grudnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć dzieło, które znalazło uznanie w oczach ekspertów! Teksty Leszka Jarosza oraz Rafała Steca z najnowszego, piątego już numeru magazynu „Kopalnia. Sztuka futbolu” tworzonego przez Piotra Żelaznego, zostały w tym tygodniu nominowane do nagrody Grand Press. Książka, z której pochodzą obie wyróżnione publikacje, ukazała się 8 września w ramach serii SQN Originals.

Leszek Jarosz, dziennikarz TVP Sport oraz autor popularnej strony na FB Historia Mundiali, otrzymał nominację w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za tekst „Tajemnice meczu, którego nikt nie widział”. „Autor przekopuje się przez archiwa, by ustalić, który z Polaków naprawdę strzelił bramkę na mundialu w 1938 roku, a przy okazji pokazuje trudne losy Ślązaków”, tak wyróżnienie uzasadniła kapituła konkursu. Łącznie w tej kategorii o zwycięstwo powalczy siedem dziennikarskich tekstów.

Rafał Stec, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, został z kolei nominowany w kategorii „Publicystyka” za tekst „Polska piłka istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje”. Jak uzasadnia kapituła, dostrzegła to dzieło ze względu na „rozprawę z mitem polskiej piłki nożnej, w której opowieść o kibicowaniu to historia cierpienia i traumy, a sama piłka naznaczona jest łapówkarstwem”. Organizatorzy dodają również, że „autor z detalami rozlicza piłkarski biznes i kibicowanie Polaków, wyjaśniając, dlaczego jesteśmy narodem bez większego futbolowego znaczenia”. Stec powalczy o nagrodę główną w tej kategorii z sześcioma innymi dziennikarzami.

Oba nominowane teksty pochodzą z piątego numeru magazynu „Kopalnia. Sztuka futbolu”, który ukazał się 8 września tego roku. To pierwsza publikacji z tej serii, która ukazała się we współpracy twórcy Piotra Żelaznego z naszym wydawnictwem. Książka wydana została w ramach serii SQN Originals i jest dostępna wyłącznie na LaBotiga.pl oraz w sklepie Magazynu Kopalnia.

Rafał Stec i Leszek Jarosz to wieloletni współpracownicy Wydawnictwa SQN. Pierwszy napisał posłowia do książek Alfredo Relaño „Barça vs. Real. Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć” i Johna Foota „Calcio. Historia włoskiego futbolu”, a drugi, oprócz koordynowania współpracy patronackiej SQN i TVP Sport, niedługo dołączy do grona naszych autorów. Jarosz pracuje nad książką poświęconą historii mundiali, która ma ukazać się w 2022 roku przy okazji mistrzostw świata w Katarze.

Organizatorami konkursu Grand Press są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. O tym, czy Jarosz oraz Stec zwyciężą w swoich kategoriach, przekonamy się już 8 grudnia.

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top