fbpx

Diego Maradona Nieznany. Książka Guillema Balagué o genialnym Argentyńczyku

dodano: 19 lutego 2021
Udostępnij:    Share Share

Zapomnijcie o wszystkim, co o Diego Maradonie czytaliście do tej pory. Kiedy tak znakomity autor i dziennikarz jak Guillem Balagué bierze się za historię jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, musi wyjść z tego kapitalna biografia. Właśnie taka będzie książka „Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg”, którą wydamy w połowie tego roku.

Guillem Balagué do opisywanych postaci podchodzi w sposób szczególny. Przede wszystkim opiera swoje książki nie na powszechnie znanych informacjach, ale zdobywa całkiem nowe, wcześniej nieznane. Czyni tak dzięki dziesiątkom rozmów z rodziną, znajomymi, kolegami i rywalami z boiska, tworząc komplety obraz piłkarzy czy trenerów, których wybiera na bohaterów swoich książek.

Messi, Ronaldo, Guardiola. Zrozumieć największych

W jedynej autoryzowanej biografii Leo Messiego, która doczekała się już kilku polskich wydań, Balagué dzięki dotarciu do pierwszych trenerów i kolegów Argentyńczyka z boiska dokładnie pokazał, że już w młodości Lionel przejawiał chorobliwą wręcz ambicję. Kiedy jego zespół przegrywał – płakał, a kiedy koledzy nie potrafili poradzić sobie z rywalami, brał sprawy w swoje ręce i załatwiał zwycięstwo, zdobywając np. siedem bramek. W książce „Cristiano Ronaldo. Biografia” dziennikarz tworzy swoisty portret psychologiczny Portugalczyka, pokazując, jaki wpływ na jego narcystyczne zachowanie miał brak ojca. Z kolei biografie szkoleniowców Pepa Guardioli i Mauricio Pochettino pokazują, jak wyglądała druga obu byłych piłkarzy na trenerską ławkę, a niewątpliwym atutem obu pozycji jest fakt, iż autor śmiało może nazwać się dobrym znajomym zarówno trenera Manchesteru City, jak i Paris Saint-Germain.

Książka o Maradonie, jakiej dotychczas nie było

To wszystko daje gwarancję znakomitej lektury, jaką będzie biografia „Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg”. Pracując nad książką, Balagué odwiedził argentyńskie slumsy, bajeczną Barcelonę, opanowany przez mafię Neapol, spokojną Sewillę, spektakularny Dubaj i gorący Meksyk. Rozmawiając tam z ludźmi, którzy znali Maradonę, próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, kim naprawdę był pełen sprzeczności piłkarz i człowiek. Dziennikarz w książce zabiera nas w podróż przez barwne życie piłkarskiej legendy, prezentując je w ujęciu psychologicznym i socjologicznym.

Jak to się stało, że w Argentynie powstał „kościół” skupiony wokół Maradony? Co budziło w ludziach tak wielki podziw? Jaki wpływ miało to na autodestrukcyjną osobowość Diego? Co takiego miał w sobie, że informacja o jego śmierci poruszyła cały świat i wycisnęła morze łez? Tego wszystkiego czytelnicy dowiedzą się już w lipcu, kiedy książka trafi na półki w księgarniach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Wkrótce start przedsprzedaży

Niedługo wystartuje przedsprzedaż biografii na LaBotiga.pl wraz z wyjątkowymi gadżetami związanymi z Maradoną. Bądźcie czujni i śledźcie nasze profile w social mediach!

AKTUALNOŚCI

Jakub Małecki dostrzeż...

Holandia, Słowenia i Niemcy. W tych krajach zaczytują się już w twórczości Jakuba Małeckiego, a za chwilę do listy państw, w których ukazała się książka pisarza, dołączą Rosja, Węgry i Macedonia. 28 marca nasz autor będzie natomiast gościem prestiżowego festiwalu literackiego Passa Porta w Brukseli. …

Kultowa książka uliczn...

Oficjalna książka Banksy’ego „Wojna na ściany” to album zawierający najsłynniejsze prace artysty opatrzone jego autorskim komentarzem. Nic dziwnego, że dla fanów street artu jest to pozycja kultowa i absolutnie obowiązkowa. Po kilku latach bycia białym krukiem, publikacja ponownie trafi do sprzedaży 3 marca. O…

Diego Maradona Nieznan...

Zapomnijcie o wszystkim, co o Diego Maradonie czytaliście do tej pory. Kiedy tak znakomity autor i dziennikarz jak Guillem Balagué bierze się za historię jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, musi wyjść z tego kapitalna biografia. Właśnie taka będzie książka „Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg”, którą…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top