fbpx

Małgorzata Glinka-Mogentale pracuje nad książką

dodano: 1 kwietnia 2021
Udostępnij:    Share Share

Ta informacja ucieszy z pewnością wszystkich fanów siatkówki. Jedna z najsłynniejszych zawodniczek w historii tej dyscypliny pracuje nad książką! Autobiografia Małgorzaty Glinki-Mogentale ma się ukazać nakładem naszego wydawnictwa w 2022 roku.

Małgorzata Glinka-Mogentale to jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii. Ostatnio została wybrana przez kibiców Królową Polskiej Siatkówki XXI wieku, w głosowaniu organizowanym przez Polsat Sport. Dwukrotna mistrzyni Europy rozegrała 286 meczów w biało-czerwonych barwach, w swojej niezwykle bogatej karierze klubowej triumfowała m.in. dwukrotnie w Lidze Mistrzyń. Obecnie prowadzi Fundację, realizującą sportowe projekty przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

– Chciałam się pochwalić i podzielić z Wami informacją, iż jestem w trakcie tworzenia książki o mnie – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale. – Pojawi się ona na rynku w 2022 roku, mam nadzieję, że spełni Wasze oczekiwania, tak jak ja spełniłam je na boisku. Myślałam dłuższy czas, czy napisać taką książkę. Wydaje mi się, iż miałam na tyle interesującą karierę i przygodę z siatkówką, że warto się tym wszystkim podzielić z moimi wspaniałymi kibicami, którzy dopingowali mnie przez ponad dwadzieścia lat. Chcę opowiedzieć ludziom interesującym się sportem, młodzieży, jak tak naprawdę wygląda droga do sukcesu w zawodowym sporcie. Przede wszystkim ma to być historia dla wszystkich dzieciaków, z którymi teraz odbywam wspaniałą przygodę. Chcę powiedzieć kim jestem, kim byłam, i co przeżyłam.

Glinka-Mogentale zdecydowała, że przy tworzeniu książki będzie współpracować z Kamilem Składowskim, autorem m.in. biografii Andrei Anastasiego „Licencja na trenowanie”, także wydanej wspólnie z Wydawnictwem SQN. – Bardzo się cieszę, że Gosia zdecydowała się na wspólną pracę, bo to wyjątkowa siatkarka i bardzo otwarta osoba – mówi Składowski. – Już pierwsze godziny wspólnej pracy pokazują, iż nasi kibice dostaną książkę bardzo osobistą, która będzie zwieńczeniem niezwykłej kariery Gosi. To dla mnie zaszczyt, że wspólnie możemy wracać do jej największych triumfów, a co najważniejsze, widzianych nie tylko z perspektywy boiska, lecz głównie zza kulis.

Premiera książki planowana jest na 2022 rok, bardzo ważny dla biało-czerwonych. Właśnie nasz kraj oraz Holandia będą wspólnie gospodarzami mistrzostw świata kobiet. Książka jednej z kluczowych „Złotek” trenera Andrzeja Niemczyka ukaże się zatem w wyjątkowo siatkarskim klimacie.

– Chcę się podzielić z kibicami historiami, które zapadły mi w pamięci, zarówno tymi dobrymi, jak i dla mnie ciężkimi – dodaje siatkarka. – Będzie to książka bardzo szczera, podpiszę się pod nią. Uważam się za osobę szczerą i chcę, by w tej publikacji można było odnaleźć mnie całą.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie kraju realizuje obecnie projekt pn. „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w GA odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci w wieku 7-12 lat.

Wszystko na temat Glinka Academy: https://glinkaacademy.pl/ oraz na profilu fundacji na Facebooku.

AKTUALNOŚCI

muzyczne nowosci wsqn
Będzie ostro – m...

Będzie ostro, poetycko, epicko i sentymentalnie. Wielu z nas brakuje festiwali i różnych wydarzeń kulturalnych… Na osłodę mamy książki, dzięki którym udacie się w sentymentalną podróż i jeszcze raz przeżyjecie te wspaniałe momenty z koncertów. Co nowego ukaże się w ramach muzycznych tytułów? Sprawdźcie sami!

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top