fbpx

Opowiedzieliśmy, jak pracuje się w wydawnictwie

dodano: 1 kwietnia 2021
Udostępnij:    Share Share

Ile młodych osób chciałoby pracować w wydawnictwie? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że po naszej wizycie na zajęciach z doradztwa zawodowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boruszowicach przybędzie co najmniej kilku kandydatów. W minioną środę Piotr Stokłosa, nasz dyrektor ds. promocji, na zaproszenie mgr Anny Cupek gościł na lekcji klasy ósmej boruszowickiej placówki, gdzie opowiadał o naszym wydawnictwie i pracy w marketingu.

Jak wygląda proces wydawniczy w Wydawnictwie SQN? Czym zajmują się w firmie poszczególne działy? Jak wyróżnić się na rynku, na którym rokrocznie pojawia się ok. 36 000 nowych książek? O tym podczas spotkania opowiadał Piotr Stokłosa, przekonując uczniów, że praca w wydawnictwie jest pełna przygód i nowych wyzwań.

Od szkolnej gazetki do wydawnictwa

Absolwent Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach opowiedział również o swojej zawodowej drodze, którą zapoczątkował jeszcze w szkole podstawowej, wydając sportową gazetkę „Co w piłce piszczy?”. Stokłosa opowiedział, jak dzięki prowadzeniu bloga o książkach sportowych trafił do Wydawnictwa SQN, a następnie przechodził kolejne szczeble marketingowego wtajemniczenia, aż do pełnionej obecnie funkcji dyrektora działu.

Warto rozwijać swoje pasje

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji, wymieniając różne formy reklamy, z którymi spotykają się na co dzień, a także opowiadając, z których social mediów najczęściej korzystają. Mamy nadzieję, że kilkoro z nich zainspirowało się spotkaniem i nawet jeśli ich zawodowe losy nie będą kiedyś wiązać się z pracą w wydawnictwie, zapamiętają, iż warto rozwijać swoje pasje. To najlepsza droga, by wyróżnić się na rynku pracy.

AKTUALNOŚCI

Seria „Czas Żniw” i tr...

To już potwierdzone. Bestsellerowy cykl Samanthy Shannon i nagrodzona trzema statuetkami Hugo trylogia N.K. Jemisin zostaną zekranizowane! „Pęknięta ziemia” na dużym ekranie Za przeniesienie do kin cyklu „Pęknięta ziemia” będzie odpowiadać studio TriStar Pictures znane z filmów „Jumanji”, „Matylda” i „Dystrykt…

Pocztówka od Anety Jad...

Od Autorki: Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku, „Garstki z Ustki” to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki:…

Zamiast niszczyć książ...

Nie chcemy niszczyć książek. Chcemy podzielić się nimi z osobami, które potrafią je kochać nawet z małymi wadami. I zrobić razem z wami coś dobrego! Dwa wydania książki „Morza wszeteczne” Dlatego od dziś w sprzedaży są dwa wydania „Mórz wszetecznych”….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top