fbpx

Opowiedzieliśmy, jak pracuje się w wydawnictwie

dodano: 1 kwietnia 2021
Udostępnij:    Share Share

Ile młodych osób chciałoby pracować w wydawnictwie? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że po naszej wizycie na zajęciach z doradztwa zawodowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boruszowicach przybędzie co najmniej kilku kandydatów. W minioną środę Piotr Stokłosa, nasz dyrektor ds. promocji, na zaproszenie mgr Anny Cupek gościł na lekcji klasy ósmej boruszowickiej placówki, gdzie opowiadał o naszym wydawnictwie i pracy w marketingu.

Jak wygląda proces wydawniczy w Wydawnictwie SQN? Czym zajmują się w firmie poszczególne działy? Jak wyróżnić się na rynku, na którym rokrocznie pojawia się ok. 36 000 nowych książek? O tym podczas spotkania opowiadał Piotr Stokłosa, przekonując uczniów, że praca w wydawnictwie jest pełna przygód i nowych wyzwań.

Od szkolnej gazetki do wydawnictwa

Absolwent Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach opowiedział również o swojej zawodowej drodze, którą zapoczątkował jeszcze w szkole podstawowej, wydając sportową gazetkę „Co w piłce piszczy?”. Stokłosa opowiedział, jak dzięki prowadzeniu bloga o książkach sportowych trafił do Wydawnictwa SQN, a następnie przechodził kolejne szczeble marketingowego wtajemniczenia, aż do pełnionej obecnie funkcji dyrektora działu.

Warto rozwijać swoje pasje

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji, wymieniając różne formy reklamy, z którymi spotykają się na co dzień, a także opowiadając, z których social mediów najczęściej korzystają. Mamy nadzieję, że kilkoro z nich zainspirowało się spotkaniem i nawet jeśli ich zawodowe losy nie będą kiedyś wiązać się z pracą w wydawnictwie, zapamiętają, iż warto rozwijać swoje pasje. To najlepsza droga, by wyróżnić się na rynku pracy.

AKTUALNOŚCI

muzyczne nowosci wsqn
Będzie ostro – m...

Będzie ostro, poetycko, epicko i sentymentalnie. Wielu z nas brakuje festiwali i różnych wydarzeń kulturalnych… Na osłodę mamy książki, dzięki którym udacie się w sentymentalną podróż i jeszcze raz przeżyjecie te wspaniałe momenty z koncertów. Co nowego ukaże się w ramach muzycznych tytułów? Sprawdźcie sami!

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top