fbpx
instapoezja -Lana Del Rey

Lana Del Rey – przyszła królowa instapoezji?

dodano: 17 maja 2021
Udostępnij:    Share Share

Zapoczątkowany przez pokolenie Millenialsów trend związany z tworzeniem krótkiej, chwytliwej i dopełnionej graficznie poezji na Instagramie rośnie w siłę. Amerykańska piosenkarka Lana Del Rey znana z melancholijnej, retro muzyki już niedługo może kojarzyć się szerokiej grupie swoich odbiorców, właśnie jako twórczyni instapoezji. 

Instapoezja Rupi Kaur i Lany Del Rey – co ją łączy?

Rozwój mediów społecznościowych już kilka lat temu otworzył drzwi kreatywnym twórcom do rozwoju sztuki w różnych, niebanalnych kierunkach. Nie inaczej było w przypadku poezji i Instagrama. Wystarczyła w zasadzie jedna twórczyni, by o instapoezji zrobiło się głośno. Rupi Kaur – bo o niej mowa –  wydając w 2014 roku swój pierwszy tomik, zainicjowała nowy trend, a jej tomik utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa” przez 77 tygodni. Instapoezja “Violet robi mostek na trawie” również stała się bestsellerem “New York Timesa”. I to nie przypadek!

Lana Del Rey – tomik wierszy w nurcie instapoezji 

Lana Del Rey w swoim debiutanckim tomiku “Violet robi mostek na trawie” przeplata wiersze osobistymi fotografiami. Zabiera czytelników w intymną i pełną emocji podróż, która ukazuje jej autentyczność i nostalgiczny, oniryczny styl. Część z ponad trzydziestu wierszy znaleźć można wyłącznie na kartach tomiku, inne publikowane były również na jej Instagramie. “Violet robi mostek na trawie” to projekt, w którym obraz staje się dopełnieniem do tekstu. 

Instapoezja – Lana Del Rey za Rupi Kaur

Choć poezja Lany Del Rey została pozytywnie przyjęta przez fanów artystki w Stanach Zjednoczonych, piosenkarka jeszcze przed jej wydaniem nie była pewna sukcesu. Jak stwierdziła w rozmowie z dziennikarką BBC: “To trochę przypadkowe. To kolejna z tych rzeczy, które chcę zrobić tylko dla siebie”. Jej prywatne doświadczenia i wrażliwy, wyjątkowy styl to połączenie, którego oczekują od twórców czytelnicy. Oficjalna premiera książki Lany Del Rey 30 czerwca, ale instapoezja „Violet robi mostek na trawie” możecie nabyć w przedsprzedaży. 

AKTUALNOŚCI

Seria „Czas Żniw” i tr...

To już potwierdzone. Bestsellerowy cykl Samanthy Shannon i nagrodzona trzema statuetkami Hugo trylogia N.K. Jemisin zostaną zekranizowane! „Pęknięta ziemia” na dużym ekranie Za przeniesienie do kin cyklu „Pęknięta ziemia” będzie odpowiadać studio TriStar Pictures znane z filmów „Jumanji”, „Matylda” i „Dystrykt…

Pocztówka od Anety Jad...

Od Autorki: Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku, „Garstki z Ustki” to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki:…

Zamiast niszczyć książ...

Nie chcemy niszczyć książek. Chcemy podzielić się nimi z osobami, które potrafią je kochać nawet z małymi wadami. I zrobić razem z wami coś dobrego! Dwa wydania książki „Morza wszeteczne” Dlatego od dziś w sprzedaży są dwa wydania „Mórz wszetecznych”….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top