fbpx
instapoezja -Lana Del Rey

Lana Del Rey – przyszła królowa instapoezji?

dodano: 17 maja 2021
Udostępnij:    Share Share

Zapoczątkowany przez pokolenie Millenialsów trend związany z tworzeniem krótkiej, chwytliwej i dopełnionej graficznie poezji na Instagramie rośnie w siłę. Amerykańska piosenkarka Lana Del Rey znana z melancholijnej, retro muzyki już niedługo może kojarzyć się szerokiej grupie swoich odbiorców, właśnie jako twórczyni instapoezji. 

Instapoezja Rupi Kaur i Lany Del Rey – co ją łączy?

Rozwój mediów społecznościowych już kilka lat temu otworzył drzwi kreatywnym twórcom do rozwoju sztuki w różnych, niebanalnych kierunkach. Nie inaczej było w przypadku poezji i Instagrama. Wystarczyła w zasadzie jedna twórczyni, by o instapoezji zrobiło się głośno. Rupi Kaur – bo o niej mowa –  wydając w 2014 roku swój pierwszy tomik, zainicjowała nowy trend, a jej tomik utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa” przez 77 tygodni. Instapoezja “Violet robi mostek na trawie” również stała się bestsellerem “New York Timesa”. I to nie przypadek!

Lana Del Rey – tomik wierszy w nurcie instapoezji 

Lana Del Rey w swoim debiutanckim tomiku “Violet robi mostek na trawie” przeplata wiersze osobistymi fotografiami. Zabiera czytelników w intymną i pełną emocji podróż, która ukazuje jej autentyczność i nostalgiczny, oniryczny styl. Część z ponad trzydziestu wierszy znaleźć można wyłącznie na kartach tomiku, inne publikowane były również na jej Instagramie. “Violet robi mostek na trawie” to projekt, w którym obraz staje się dopełnieniem do tekstu. 

Instapoezja – Lana Del Rey za Rupi Kaur

Choć poezja Lany Del Rey została pozytywnie przyjęta przez fanów artystki w Stanach Zjednoczonych, piosenkarka jeszcze przed jej wydaniem nie była pewna sukcesu. Jak stwierdziła w rozmowie z dziennikarką BBC: “To trochę przypadkowe. To kolejna z tych rzeczy, które chcę zrobić tylko dla siebie”. Jej prywatne doświadczenia i wrażliwy, wyjątkowy styl to połączenie, którego oczekują od twórców czytelnicy. Oficjalna premiera książki Lany Del Rey 30 czerwca, ale instapoezja „Violet robi mostek na trawie” możecie nabyć w przedsprzedaży. 

AKTUALNOŚCI

„Adrenalina” – n...

„To nie jest Ewangelia boga, lecz dziennik 40-letniego faceta, który rozlicza się ze swoją przeszłością, a przyszłości patrzy prosto w oczy – jakby była kolejnym przeciwnikiem, któremu trzeba stawić czoło”. Adrenalina, nowa książka Zlatana Ibrahimovicia trafi do sprzedaży w Polsce już w 2022 roku! …

Autobiografia Scottie&...

Myśleliście, że o drużynie Chicago Bulls z lat 90-tych wiecie wszystko? Scottie Pippen chciałby, żebyście dowiedzieli się jeszcze więcej! Już na początku 2022 roku wydamy autobiografię 6-krotnego mistrza NBA przetłumaczoną na język polski. Kiedy polska premiera „Unguarded”? Premiera polskiej wersji książki…

Jerzy Chromik nominowa...

Jerzy Chromik, Radosław Leniarski i Michał Okoński zostali nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. „Press” przyzna ją już po raz siódmy. Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego nagradzani są dziennikarze sportowi mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wyróżniający…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top