fbpx

Pocztówka od Anety Jadowskiej

dodano: 14 czerwca 2021
Udostępnij:    Share Share

Od Autorki:

Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku,

„Garstki z Ustki” to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki: Magda, Tamara i Maria.

Każda z nich przychodzi z własną historią i poniekąd własnym sposobem jej opowiadania, a w konsekwencji – własnym gatunkiem. „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” to historia Magdy, która ewidentnie ma ciągoty w stronę komedii kryminalnej, choć nie stroni też od poważniejszych tematów. „Martwy sezon” Tamary to rzecz bardziej obyczajowa, z elementami romansu i wątkiem kryminalnym. W „Denacie wieczorową porą”, opowieści Marii, mamy zagadkę zamkniętego pokoju, trochę mojego umiłowania do Agathy Christie i humor, który wnosi Aniela Grzebałko. Pewne rzeczy mogą się Marii przytrafić tylko z Anielą u boku.

„Garstki z Ustki” to seria i nie seria zarazem. Możesz czytać każdą z tych powieści osobno. Możesz włączyć się do historii w dowolnym momencie, a później nadrobić poprzednie tomy – lub nie, jeśli wystarczy Ci jeden element układanki. Każda z powieści jest zamkniętą całością, żaden cliffhanger nie zepsuje przyjemności lektury.

Zawsze jesteście mile widziani w Ustce, w pensjonacie Garstek i w ich historiach.

Bawcie się dobrze, odkrywając sekrety i trupy w szafach.

Podziękowania

Ustka oczarowała mnie od pierwszej chwili. Przez kolejne lata umacniała swoją pozycję mojego ulubionego miejsca do wypoczywania i pisania.

Spotkałam tu wielu fantastycznych ludzi, którzy aktywnie pomagali mi przy pisaniu tej serii. Nie zdołam podziękować tu wszystkim, ale kilkorgu po prostu muszę.

Pani Beata i pan Adam Jakubiakowie towarzyszyli mi prawie od początku tej przygody. A przy trzecim tomie pozwolili mi wykorzystać swój przepiękny dom na Uroczysku i zrobić z niego scenerię godną horroru. Dziękuję serdecznie za krówki, najlepsze urlopy pod dachem Mistrala, opowieści, zdjęcia, które napędzają tęsknotę za Ustką, i całe ciepło okazywane mi przez lata. Dzięki Wam w Ustce naprawdę czuję się jak u siebie.

Pani Agnieszka Klimaszewska-Kargul, pan Krzysztof Konior i cała ekipa Biblioteki Miejskiej w Ustce wiele razy pomagali mi ze źródłami i specyfiką ustecką. I nie zapominajmy – gdyby nie ich zaproszenie, może nigdy nie trafiłabym do Ustki i nie powstałyby Garstki. Bibliotekarze to skarby ludzkości, nigdy o tym nie zapominajmy.

Pan bosman Hubert Bierndgarski był kopalnią informacji o klimacie, porcie i wszystkim innym, co mogło mi się przydać do zimowej usteckiej opowieści. W całej mojej historii niewielu informatorów dostarczyło tak idealny plik z odpowiedziami na dziesiątki pytań.

Dziękuję całej Ustce za cudowne inspiracje i klimat. Zaserwowałam jej zimę stulecia, ale to ani trochę nie ochłodzi moich uczuć.  

Premiera „Denata wieczorową porą” odbędzie się 30 czerwca.

Przeczytaj fragment.

AKTUALNOŚCI

Ann Rule – autorka ksi...

Ann Rule pracowała biurko w biurko z Tedem Bundym, utrzymywała z nim kontakt, nawet gdy czekał na karę w celi śmierci, ale także mieszkała kilka przecznic od Mordercy znad Green River, a ten bywał na jej spotkaniach autorskich, czytał jej książki i artykuły. Przyciągała seryjnych morderców, czy…

Akcja #ZaczytanyMundia...

Zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata, a wraz z nimi nasza akcja #ZaczytanyMundial. Choć do pierwszego meczu Polaków w Katarze pozostaje jeszcze sporo czasu, my już teraz rozpoczynamy piłkarską ofensywę – w najbliższych miesiącach premierę będzie miało aż siedem futbolowych książek! Jak najlepiej przygotować się…

7. Zakopiański Festiwa...

Zakopane jak co roku przyciągnęło tysiące turystów, a My szczególną uwagę zwracamy na wydarzenie, które odbywało się przy pl. Niepodległości w Zakopanem w dniach 8-10 lipca. Nasz zespół był na miejscu i relacjonował wydarzenia w relacjach w mediach społecznościowych.  Książki dla dzieci i czytanie…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top