fbpx

Magda Lassota wyróżniona w konkursie Nagrody Magellana!

dodano: 25 czerwca 2021
Udostępnij:    Share Share

„W cieniu Everestu” to książka, która zyskała ogromne uznanie w oczach czytelników. Jak się okazuje, teraz także w opinii ekspertów. Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz 13. przyznała Nagrody Magellana, wyróżniając naszą autorkę w silnie obsadzonej kategorii „książka reportażowa”.

Nagroda Magellana – zasady

Nagrody Magellana to doroczny konkurs, w którym kapituła wybiera najlepsze książki turystyczne. W tym roku posiedzenie jurorów odbyło się 10 czerwca, a jury obradowało w składzie: Krzysztof Rąpała (przewodniczący), Beata Lewandowska-Kaftan, Ewa Tenderenda-Ożóg i Piotr Dobrołęcki. Jury przyznało 15 nagród głównych i 20 wyróżnień.

Wyróżnienie dla Magdy Lassoty

W kategorii „książka reportażowa” wyróżnienie przypadło Magdzie Lassocie za książkę „W cieniu Everestu”. Autorka znalazła się w prestiżowym gronie autorów, którzy również zdaniem jury zasłużyli na taką formę uznania, a byli to Anna Pamuła („Wrzenie. Francja na krawędzi”, Agora), Stanisław Łubieński („Książka o śmieciach”, Agora) i Piotr Milewski („Planeta K”, Świat Książki). Zwyciężyli ex aequo Katarzyna Boni za książkę „Auroville. Miasto z marzeń” (Agora) oraz Tomasz Owsiany za „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” (Muza).

O czym jest „W cieniu Everestu”?

Gratulujemy Magdzie Lassocie i liczymy, że to nie jedyne wyróżnienie otrzymane przez nią za reportaż „W cieniu Everestu„. Przypomnijmy, że w książce autorka przedstawia, jak wygląda komercyjna strona zdobywania najwyższej góry świata. W publikacji Lassota poprzez własnoręcznie wykonane zdjęcia i rozmowy z ludźmi w bazie pod Mount Everestem pokazuje, jak różne motywacje i marzenia mają ci, którzy decydują się zdobyć szczyt mimo braku doświadczenia, własnych ograniczeń czy barier społecznych.

Książka ukazała się naszym nakładem w listopadzie 2020 roku.

KSIĄŻKI, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

AKTUALNOŚCI

„Adrenalina” – n...

„To nie jest Ewangelia boga, lecz dziennik 40-letniego faceta, który rozlicza się ze swoją przeszłością, a przyszłości patrzy prosto w oczy – jakby była kolejnym przeciwnikiem, któremu trzeba stawić czoło”. Adrenalina, nowa książka Zlatana Ibrahimovicia trafi do sprzedaży w Polsce już w 2022 roku! …

Autobiografia Scottie&...

Myśleliście, że o drużynie Chicago Bulls z lat 90-tych wiecie wszystko? Scottie Pippen chciałby, żebyście dowiedzieli się jeszcze więcej! Już na początku 2022 roku wydamy autobiografię 6-krotnego mistrza NBA przetłumaczoną na język polski. Kiedy polska premiera „Unguarded”? Premiera polskiej wersji książki…

Jerzy Chromik nominowa...

Jerzy Chromik, Radosław Leniarski i Michał Okoński zostali nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. „Press” przyzna ją już po raz siódmy. Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego nagradzani są dziennikarze sportowi mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wyróżniający…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top