fbpx

Wsparliśmy Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka

dodano: 23 sierpnia 2021
Udostępnij:    Share Share

Jak co roku nasze wydawnictwo oraz internetowa księgarnia sportowa LaBotiga.pl wsparły stowarzyszenie Nadzieja na Mundial, organizujące Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Uczestnicy turnieju otrzymali ufundowane przez nas książki o swoich piłkarskich idolach – Cristiano Ronaldo, Kylianie Mbappe i Virgilu Van Dijku – autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej.

W dwunastej edycji największej w Polsce cyklicznej imprezy sportowej dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięło udział blisko 300 zawodników z Polski i Europy. Na stadionie zameldowały się drużyny z Kutna, Szczecina, Olsztyna, Sarnowa, Ustki, Wydrzna, Płocka, Gostchorza, Gdańska, Skopania, Kołaczkowa, Katowic, Pęcher, Chełmna, Łobeza, Tczewa, Więcborka, Grudziądza, Cerkwicy, Gdańska, Kłobucka, Reszla i Warszawy, a także z Portugalii i Słowenii.

Kto wygrał Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka 2021?

Po niezwykle zaciętych meczach złote medale wywalczyła drużyna Horyzont Kołaczkowo – tym samym zawodnicy z Kołaczkowa obronili tytuł Mistrza Polski 2020.
– Chłopcy zmęczeni ale przeszczęśliwi, że obronili tytuł Mistrza Polski, a w placówce wielka radość! Trener drużyny Tadeusz Kiciński dzwonił już z urlopu i gratulował chłopakom. Ja jestem bardzo z nich dumna – w finale grali ostatkami sił, ale walczyli do końca. Gdy po wygranym meczu uklękli na boisku i całowali murawę było widać, że bardzo to przeżywają – naprawdę dali z siebie wszystko! – mówi Agata Pera, wychowawca z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie.

Na podium dla zwycięzców stanęli także zdobywcy srebrnych – Sternik Szczecin – i brązowych medali – MOW Gostchorz. Podczas Mistrzostwtradycyjnie nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku zawodnicy:
Najlepszy zawodnik i MVP Biedronki, sponsora głównego turnieju: Antoni Narożny (Horyzont Kołaczkowo)

Nagrody indywidualne dla najlepszych

Najlepsza zawodniczka: Martyna Kuczyńska  (Wojownicy z Cerkwicy Mała Cerkwica)
Król strzelców: Krystian Komorowski – 22 strzelone bramki (Tęcza Kutno)
Najlepszy bramkarz: Eryk Rogowski  (MOW Gostchorz)
Najmłodszy zawodnik: Marcel Tomkiewicz  – 4 lata (Obudź Nadzieję Gdańsk)

Najradośniejszy zawodnik: Jakub Szymkowicz (Zew Morza Szczecin)
Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrali piłkarze Sternika Junior ze Szczecina.
– W zasadzie wszystkie drużyny powinny dostać nagrodę Fair Play – dzieci tak czekają na Mistrzostwa i tak bardzo cieszą się, że mogą wspólnie grać, że na turnieju panuje niesamowicie pozytywna atmosfera. Oczywiście są porażki i łzy, ale za chwilę wraca radość z tego, że znowu się spotkaliśmy, że mimo tak trudnych w pandemii warunków kolejny raz zorganizowaliśmy Mistrzostwa, które dają dzieciom – ale także nam, organizatorom – napęd do życia. Nie ma wspanialszego widoku niż to, jak dzieci z godziny na godzinę są coraz szczęśliwsze, jak się integrują różne drużyny, zaczynają razem grać i bawić się także poza meczami – niezależnie od języka jakim mówią i kraju, z jakiego pochodzą – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju.

Ambasadorzy Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka

Po wielkim finale rozegrany został mecz pokazowy między byłymi reprezentantami Polski i reprezentacją dzieci, w którym razem z młodymi piłkarzami zagrali Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Radosław Majdan, Tomasz Sokołowski i Piotr Świerczewski. Po zażartym boju, w rzutach karnych tryumfowała drużyna byłych reprezentantów Polski.

–  Prawie 300 zawodników z Polski i Europy, niemal 500 bramek, ale na końcu zwycięzca może być tylko jeden. Nam szczególnie przypadła do gustu gra Antoniego Narożnego, którego uznaliśmy za Nadzieję Biedronki. Głęboko wierzę, że spośród tych zawodników wyrośnie wielu ligowców, a może nawet reprezentantów Polski  – Arkadiusz Mierzwa, dyrektor komunikacji i CSR sieci Biedronka.
Organizator XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.
Patroni honorowi: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; PZPN
Patroni medialni: TVP Sport; PAP
Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka
Sponsorzy: PZU, Blachy Pruszyński
Partner Strategiczny: m.st. Warszawa

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial

AKTUALNOŚCI

Jakub Małecki laureate...

26 września w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie od 2001 roku, w związku z czym w tym roku odbyła się jego dwudziesta pierwsza edycja. Przypominamy o nim właśnie teraz, ponieważ…

Koźlaczkowa impreza ha...

  Uwaga! Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery Cuda wianki przygotowaliśmy coś SUPER dla fanów klanu Koźlaczków, jak i całej twórczości Anety Jadowskiej! Kiedy i gdzie? W piątek 28.10.2022 r. o godzinie 17:00 ruszamy ze straaasznie koźlaczkową halloweenową imprezą, na której…

„Bolko” i ciekawostki ...

„Bolko” wciąga czytelnika w świat słowiańskiej kultury. Nie mogło w takiej sytuacji zabraknąć konnych wojaży, brutalnych waśni, czy właśnie dzierżących ostre miecze wojaków. W głównym centrum zainteresowania znalazł się tytułowy Bolko – powszechnie znany jako Bolesław Chrobry, władca z dynastii Piastów i pierwszy koronowany król Polski. …

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top