fbpx

Sportowa Książka Roku 2021: Cztery nasze książki z nagrodami!

dodano: 15 lutego 2022
Udostępnij:    Share Share

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2021 zakończony. Organizatorzy ogłosili oficjalne wyniki i wiemy już, że książki wydane przez nasze wydawnictwo zgarnęły nagrody w czterech z siedmiu kategorii. W głosowaniu czytelników na najlepszy zagraniczny tytuł zwyciężył Grand Hotel Calciomercato od Gianluci di Marzio.

W komentarzu do werdyktu głosujących czytamy:

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio napisał książkę wyjątkowo zajmującą. Jej siłą są zakulisowe informacje o najważniejszych transferach we włoskim futbolu. Oczywiście najciekawsze są historie o których dotąd nie mieliśmy pojęcia a tak się składa, że ta książka tylko z takich historii się… składa.
Teraz, w dobie internetu jest znacznie większy kołowrót. Czekania do rana następnego dnia z newsem jest absurdem, chodzi o wyprzedzenie konkurencji już, teraz. Konkurencja do tego znacznie wzrosła, bo przecież własne media mają kluby. Pośpiech, pośpiech, pośpiech… Kto nie daje rady – wysiada.
Di Marzio radę daje wyśmienicie.

Książka o kulisach transferów piłkarskich została doceniona w powszechnym plebiscycie, natomiast kapituła złożona z ekspertów nagrodziła jeszcze trzy nasze pozycje.

W kategorii „Goal.pl Piłkarska Książka Roku” statuetkę wywalczył reportaż Jamesa Montague o piłkarskiej scenie ultras na świecie 1312. Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie. Z kolei za Najlepszą Książkę Historyczną uznano wydany pod koniec roku I tom tekstów Jerzego Chromika Remanent. Teksty wybrane z Tygodnika Sportowiec i innych. W kategorii Najlepsza Biografia zwyciężył wywiad-rzeka Marty Szaranowicz-Kusz z jej tatą, Włodzimierzem Szaranowiczem pod tytułem Szaranowicz. Życie z pasją.

Sportowa Książka Roku 2021 – WYNIKI

Komplet wyników głosowania na Sportową Książkę Roku 2021 znajdziecie TUTAJ. Tytuły, które ukazały się naszym nakładem i zostały nagrodzone to:

Zagraniczna Sportowa Książka Roku Czytelników:
Grand Hotel Calciomercato (autor: Gianluca di Marzio)
Goal.pl Piłkarska Książka Roku:
1312. Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie (James Montague)
Najlepsza Książka Historyczna:
Remanent. Teksty wybrane z Tygodnika Sportowiec i innych (Jerzy Chromik)
Najlepsza Biografia:
Szaranowicz. Życie z pasją (Włodzimierz Szaranowicz, Marta Szaranowicz-Kusz)

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła stacja CANAL+. Partnerami wydarzenia byli Goal.pl, RetroFutbol.pl, PiłkarskiBiznes.pl, Stowarzyszenie Sportowa Kultura i smakksiazki.pl.

AKTUALNOŚCI

Tomasz Duszyński walcz...

Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrało 10 książek, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Wśród nich jest „Fenomen z Warszawy” Tomasza Duszyńskiego.

Mikołaj Sokół i Marek ...

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce Mikołaj Sokół oraz legendarny trener żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak ściągnęli na spotkania autorskie setki osób! „Szybko, szybciej, najszybciej” i „Marek Cieślak. Rozliczenie” to najlepiej sprzedające się książki sportowe w Polsce.   W dniu premiery książki Mikołaja Sokoła…

Spotkajmy się na Targa...

Spotkania z czytelnikami, podpisywanie książek, długie rozmowy o literaturze… Targi Książki mają swój niepowtarzalny klimat, dlatego bardzo nas cieszy, że tego typu imprezy wracają do kalendarza. W tym roku nie mogło nas zabraknąć w Warszawie, gdzie w dniach 26-29 maja będziemy czekać na Was wraz z naszymi…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top