fbpx

Sportowa Książka Roku 2021: Cztery nasze książki z nagrodami!

dodano: 15 lutego 2022
Udostępnij:    Share Share

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2021 zakończony. Organizatorzy ogłosili oficjalne wyniki i wiemy już, że książki wydane przez nasze wydawnictwo zgarnęły nagrody w czterech z siedmiu kategorii. W głosowaniu czytelników na najlepszy zagraniczny tytuł zwyciężył Grand Hotel Calciomercato od Gianluci di Marzio.

W komentarzu do werdyktu głosujących czytamy:

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio napisał książkę wyjątkowo zajmującą. Jej siłą są zakulisowe informacje o najważniejszych transferach we włoskim futbolu. Oczywiście najciekawsze są historie o których dotąd nie mieliśmy pojęcia a tak się składa, że ta książka tylko z takich historii się… składa.
Teraz, w dobie internetu jest znacznie większy kołowrót. Czekania do rana następnego dnia z newsem jest absurdem, chodzi o wyprzedzenie konkurencji już, teraz. Konkurencja do tego znacznie wzrosła, bo przecież własne media mają kluby. Pośpiech, pośpiech, pośpiech… Kto nie daje rady – wysiada.
Di Marzio radę daje wyśmienicie.

Książka o kulisach transferów piłkarskich została doceniona w powszechnym plebiscycie, natomiast kapituła złożona z ekspertów nagrodziła jeszcze trzy nasze pozycje.

W kategorii „Goal.pl Piłkarska Książka Roku” statuetkę wywalczył reportaż Jamesa Montague o piłkarskiej scenie ultras na świecie 1312. Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie. Z kolei za Najlepszą Książkę Historyczną uznano wydany pod koniec roku I tom tekstów Jerzego Chromika Remanent. Teksty wybrane z Tygodnika Sportowiec i innych. W kategorii Najlepsza Biografia zwyciężył wywiad-rzeka Marty Szaranowicz-Kusz z jej tatą, Włodzimierzem Szaranowiczem pod tytułem Szaranowicz. Życie z pasją.

Sportowa Książka Roku 2021 – WYNIKI

Komplet wyników głosowania na Sportową Książkę Roku 2021 znajdziecie TUTAJ. Tytuły, które ukazały się naszym nakładem i zostały nagrodzone to:

Zagraniczna Sportowa Książka Roku Czytelników:
Grand Hotel Calciomercato (autor: Gianluca di Marzio)
Goal.pl Piłkarska Książka Roku:
1312. Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie (James Montague)
Najlepsza Książka Historyczna:
Remanent. Teksty wybrane z Tygodnika Sportowiec i innych (Jerzy Chromik)
Najlepsza Biografia:
Szaranowicz. Życie z pasją (Włodzimierz Szaranowicz, Marta Szaranowicz-Kusz)

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła stacja CANAL+. Partnerami wydarzenia byli Goal.pl, RetroFutbol.pl, PiłkarskiBiznes.pl, Stowarzyszenie Sportowa Kultura i smakksiazki.pl.

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top