fbpx

„Święto ognia” Książką Roku w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro!

dodano: 15 marca 2022
Udostępnij:    Share Share

Powieść Święto ognia” zwyciężyła w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro na Książkę Roku 2021 w kategorii Literatura piękna. Dzieło Jakuba Małeckiego zdobyło 3286 głosów, wyprzedzając zdecydowanie pozostałe nominowane tytuły. Bliski zwycięstwa był również Marcin Mortka, którego powieść „Nie ma tego Złego” zajęła drugie miejsce w kategorii Fantasy, tracąc do zwycięzcy zaledwie 148 głosów. Sporo głosów otrzymali również Jakub Ćwiek i Paweł Radziszewski.

Cztery nominacje w plebiscycie

O tytuł Książki Roku 2021 w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro walczyły cztery nasze tytuły: „Święto ognia” Jakuba Małeckiego, „Nie ma tego Złego” Marcina Mortki, „Panie Czarowne” Jakuba Ćwieka oraz „Pomiędzy” Pawła Radziszewskiego. Choć wygrać udało się tylko pierwszemu z autorów, pozostali także mogli liczyć na docenienie przez czytelników. Łącznie na nasze książki oddano ponad 6600 głosów! Dziękujemy za każdy z nich.

„Święto ognia” zwycięskie

Jakub Małecki otrzymał już nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie – pokaźną statuetkę. Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek, kiedy „Święto ognia” spotkało się z zainteresowaniem osób, które przeczytały powieść. Jeszcze przed premierą książki sprzedane zostały prawa do jej ekranizacji. Za wypuszczenie filmu odpowiadać będzie wytwórnia Opus Film, prace trwają. Ogromnie nas cieszy, że twórczość naszego pisarza spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem i jest doceniana nie tylko przez środowisko, ale przede wszystkim czytelników.

Pełne wyniki plebiscytu dostępne są pod tym linkiem.

AKTUALNOŚCI

Samantha Shannon
„Korzenie chaosu” R...

Samantha Shannon w swoim cyklu „Korzenie chaosu” odnosi się do bardzo aktualnych tematów. Do tematów, które są bliskie współczesnym kobietom. Osadzenie w historyczno-fantastycznym klimacie sprawia, że wydźwięk haseł „równouprawnienie”  i „feminizm” jest bardzo mocny w kontekście bohaterek. „Dzień nastania nocy” to druga część cyklu….

To były wspaniałe Targ...

Tegoroczne Targi Książki były dla nas wyjątkowe: rekordowa liczba autorów i spotkań, mnóstwo autografów i dedykacji oraz najważniejsze – setki, jeśli nie tysiące, zadowolonych czytelników. Dziękujemy, że tak licznie stawiliście się w Hali Expo i cierpliwie czekaliście w kolejkach do autorów! Nie było dotychczas…

Tomasz Duszyński ze &#...

Podczas 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wręczono nagrody na najlepsze książki kryminalne wydane w 2021 roku. „Złoty Pocisk” w kategorii Najlepsza Polska Powieść Kryminalno-Historyczna 2021 trafił do naszego autora, Tomasza Duszyńskiego za książkę Glatz. Zamieć! – Ogromnie się cieszę, dziękuję jury i organizatorowi magazynowi „Pocisk…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top