fbpx

„Święto ognia” Książką Roku w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro!

dodano: 15 marca 2022
Udostępnij:    Share Share

Powieść Święto ognia” zwyciężyła w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro na Książkę Roku 2021 w kategorii Literatura piękna. Dzieło Jakuba Małeckiego zdobyło 3286 głosów, wyprzedzając zdecydowanie pozostałe nominowane tytuły. Bliski zwycięstwa był również Marcin Mortka, którego powieść „Nie ma tego Złego” zajęła drugie miejsce w kategorii Fantasy, tracąc do zwycięzcy zaledwie 148 głosów. Sporo głosów otrzymali również Jakub Ćwiek i Paweł Radziszewski.

Cztery nominacje w plebiscycie

O tytuł Książki Roku 2021 w plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro walczyły cztery nasze tytuły: „Święto ognia” Jakuba Małeckiego, „Nie ma tego Złego” Marcina Mortki, „Panie Czarowne” Jakuba Ćwieka oraz „Pomiędzy” Pawła Radziszewskiego. Choć wygrać udało się tylko pierwszemu z autorów, pozostali także mogli liczyć na docenienie przez czytelników. Łącznie na nasze książki oddano ponad 6600 głosów! Dziękujemy za każdy z nich.

„Święto ognia” zwycięskie

Jakub Małecki otrzymał już nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie – pokaźną statuetkę. Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek, kiedy „Święto ognia” spotkało się z zainteresowaniem osób, które przeczytały powieść. Jeszcze przed premierą książki sprzedane zostały prawa do jej ekranizacji. Za wypuszczenie filmu odpowiadać będzie wytwórnia Opus Film, prace trwają. Ogromnie nas cieszy, że twórczość naszego pisarza spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem i jest doceniana nie tylko przez środowisko, ale przede wszystkim czytelników.

Pełne wyniki plebiscytu dostępne są pod tym linkiem.

AKTUALNOŚCI

Tomasz Duszyński walcz...

Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrało 10 książek, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Wśród nich jest „Fenomen z Warszawy” Tomasza Duszyńskiego.

Mikołaj Sokół i Marek ...

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce Mikołaj Sokół oraz legendarny trener żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak ściągnęli na spotkania autorskie setki osób! „Szybko, szybciej, najszybciej” i „Marek Cieślak. Rozliczenie” to najlepiej sprzedające się książki sportowe w Polsce.   W dniu premiery książki Mikołaja Sokoła…

Spotkajmy się na Targa...

Spotkania z czytelnikami, podpisywanie książek, długie rozmowy o literaturze… Targi Książki mają swój niepowtarzalny klimat, dlatego bardzo nas cieszy, że tego typu imprezy wracają do kalendarza. W tym roku nie mogło nas zabraknąć w Warszawie, gdzie w dniach 26-29 maja będziemy czekać na Was wraz z naszymi…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top