fbpx

Książka dla Ciebie, pomoc dla Ukrainy – targi książki w Poznaniu 

dodano: 22 marca 2022
Udostępnij:    Share Share

Targi w Poznaniu za nami, dziękujemy za tłumne przybycie, zakup książek, a co z tym się wiąże, za wspólne wsparcie Ukrainy. Przypominamy, że cały dochód z zakupionych przez Was książek w ramach piątkowej sprzedaży, przekazujemy na pomoc w Ukrainie i uchodźcom w Polsce. Niniejszy wpis ma charakter informacyjny, chcemy, żebyście wiedzieli, na jakie konkretnie projekty zostaną przekazane zgromadzone środki.

Po raz drugi wspieramy Federację Funduszy Lokalnych w Polsce

Po raz drugi wsparliśmy Federację Funduszy Lokalnych w Polsce, za przekazane pieniądze zakupiono już krótkofalówki, które trafią do Ukrainy. Misją organizacji jest promocja filantropii lokalnej oraz rozwój funduszy lokalnych w Polsce, ale w czasie wojny również za granicą. Co więcej, tworzy ona  przestrzeń i szuka możliwości rozwoju dla działań prospołecznych i biznesowych opartych na wspólnych celach i wartościach. Tym razem ponownie wspierając tę inicjatywę, powierzamy środki na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu elektronicznego, który trafi do Ukrainy.

Podaruj książkę ukraińskim dzieciom – inicjatywa zakupu książek od ukraińskich wydawców dla uchodźców

Podaruj książę ukraińskim dzieciom to inicjatywa Fundacji Metropolia Dzieci i osób zaangażowanych bezpośrednio w promocję czytelnictwa (powiązanych z rynkiem książki). Projekt zakłada trzy główne cele. Pierwszym jest zapewnienie ukraińskim dzieciom dotkniętym tragedią wojny dostępu do książek napisanych w ich języku ojczystym. Kolejny to wspieracie ukraińskich wydawców przez bezpośredni zakup ich książek. Ostatni cel obejmuje udostępnianie wartościowych materiałów i pomocy do pracy z dziećmi.

Dziękujemy Wam, naszym Czytelnikom, że mogliśmy wesprzeć te dwie inicjatywy. Gdy tak trudno pojąć ogrom zła, który dzieje się za naszymi granicami, patrzymy z nadzieją i optymizmem na to, jak potrafimy się jednoczyć, by pomagać w ramach różnych inicjatyw.

AKTUALNOŚCI

Samantha Shannon
„Korzenie chaosu” R...

Samantha Shannon w swoim cyklu „Korzenie chaosu” odnosi się do bardzo aktualnych tematów. Do tematów, które są bliskie współczesnym kobietom. Osadzenie w historyczno-fantastycznym klimacie sprawia, że wydźwięk haseł „równouprawnienie”  i „feminizm” jest bardzo mocny w kontekście bohaterek. „Dzień nastania nocy” to druga część cyklu….

To były wspaniałe Targ...

Tegoroczne Targi Książki były dla nas wyjątkowe: rekordowa liczba autorów i spotkań, mnóstwo autografów i dedykacji oraz najważniejsze – setki, jeśli nie tysiące, zadowolonych czytelników. Dziękujemy, że tak licznie stawiliście się w Hali Expo i cierpliwie czekaliście w kolejkach do autorów! Nie było dotychczas…

Tomasz Duszyński ze &#...

Podczas 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wręczono nagrody na najlepsze książki kryminalne wydane w 2021 roku. „Złoty Pocisk” w kategorii Najlepsza Polska Powieść Kryminalno-Historyczna 2021 trafił do naszego autora, Tomasza Duszyńskiego za książkę Glatz. Zamieć! – Ogromnie się cieszę, dziękuję jury i organizatorowi magazynowi „Pocisk…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top