fbpx

Sine Qua Non udanego Dnia Dziecka – 5 najlepszych książek na Dzień Dziecka + konkurs

dodano: 28 maja 2022
Udostępnij:    Share Share

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego jako rodzice i wydawcy zachęcamy do podarowania dzieciom w tym wyjątkowym dniu właśnie książek. Oto kilka propozycji książek dla dzieci i młodzieży od Wydawnictwa SQN. Mądre, ciekawe, piękne i aktywizujące – idealne na Dzień Dziecka. Poznajcie nasze propozycje.

Wydarzyło się naprawdę – biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży

Książki w serii “Wydarzyło się naprawdę” Yvette Żółtowskiej-Darskiej i Jacka Sarzało przedstawiają fascynujących sportowców z krwi i kości, którzy dzięki talentowi, ciężkiej pracy, wytrwałości i ogromnej determinacji osiągają sukcesy i spełniają marzenia – zarówno na boisku, jak i poza nim. Dotychczas w serii wydanej przez Wydawnictwo SQN znalazły się biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży takich postaci jak Mbappe, Van Dijk oraz Ronaldinho. Książki te pokazują autentyczne wydarzenia, również te, które były dla bohaterów trudne, pokazując w ten sposób młodym czytelnikom, że w życiu warto mieć marzenia i nie bać się do nich dążyć.

Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – książka kreatywna dla całej rodziny

Rodzina Żyrackich, twórcy kanału “Zaczarowany Świat Sary” proponują ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Czytelnicy otrzymują 52 wyzwania do wykonania, po jednym na każdy weekend roku. Podejmowanie przez dziecko wyzwań, przykładowo z książki “Zaczarowany Świat Sary. 52 challange” wzmacnia jego charakter, uczy wytrwałości, cierpliwości, dążenia do celu. Dzięki nim dziecko przeżywa pierwsze sukcesy i porażki. Uczy się samodzielności i samozaparcia, a ponadto spędza ciekawie czas, ma okazję przeżyć nowe doświadczenia. Przede wszystkim jednak chodzi o dobrą zabawę.

Opowieści z Białej Doliny – artystyczny projekt Marceliny i Przemka Corso

To artystyczny projekt duetu artystycznego Marceliny i Przemka Corso. Wyjątkowy, pięknie zilustrowany i wydany list miłosny do kultowych książek dla dzieci – “Muminków”, “Kubusia Puchatka”, “Dzieci z Bullerbyn”. Historie, które przypominają zarówno dzieciom, jak i dorosłym o tym, co w życiu naprawdę ważne dodatkowo wzbogacone o ilustracje piosenkarki Marceliny. “Opowieści z Białej Doliny” to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym. Już dziś poznajcie bohaterów Białej Doliny!

Regulamin „Opowieści z Białej Doliny – konkurs” – znajdziesz tutaj. 

Mali Dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają poznać i zrozumieć świat. Wspólnie z córką Marysią szuka rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi i ich granic oraz pokazuje, jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem. Książka “Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat” pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Najważniejszy jest dialog.

Przygody małego duchołapa – komiks dla dzieci i dorosłych

Niesamowita graficzna opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Bohaterem książki jest Piotruś Duszyński widzi duchy. I to działa w dwie strony, bo duchy widzą jego. Gdy duchy próbują skrzywdzić kogoś, na kim Piotrusiowi zależy, chłopiec postanawia działać. Zamierza pilnować porządku w świecie duchów. “Przygody małego duchołapa” to piękna opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. O tym, że czasem trudno postępować właściwie, ale zawsze trzeba próbować.

Książki dostępne są w oficjalnej księgarni Wydawnictwa na SQNStore.pl.

 

AKTUALNOŚCI

Audiobook “Opowieści z...

Część naszych czytelników zapoznała się już z poruszającymi “Opowieściami z Białej Doliny” autorstwa Przemka Corso, wzbogaconymi pięknymi ilustracjami Marceliny. Ten wymyślony przez nich świat to dopiero początek wspólnych przygód. Wreszcie możemy Wam zdradzić więcej szczegółów dotyczących słuchowiska. Już 15 lipca będzie miała miejsce premiera pierwszego odcinka OPOWIEŚCI…

Nominacje do nagrody i...

Istniejąca od 1985 roku Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów fantastycznych w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Zobaczcie sami, kto został nominowany w tym…

grip - ksiazka o zarzadzaniu
„Metoda GRIP Jak...

Każdego dnia musimy odnaleźć się w trybie zadaniowym, a to sprawia, że pośród ogromu działań łatwo poczuć utratę kontroli, a nawet paraliż w osiąganiu kolejnych celów. Musimy ustalać priorytety, grafiki, planować i odnajdywać się w natłoku powierzonych nam zadań zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top