fbpx

Sine Qua Non udanego Dnia Dziecka – 5 najlepszych książek na Dzień Dziecka + konkurs

dodano: 28 maja 2022
Udostępnij:    Share Share

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego jako rodzice i wydawcy zachęcamy do podarowania dzieciom w tym wyjątkowym dniu właśnie książek. Oto kilka propozycji książek dla dzieci i młodzieży od Wydawnictwa SQN. Mądre, ciekawe, piękne i aktywizujące – idealne na Dzień Dziecka. Poznajcie nasze propozycje.

Wydarzyło się naprawdę – biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży

Książki w serii “Wydarzyło się naprawdę” Yvette Żółtowskiej-Darskiej i Jacka Sarzało przedstawiają fascynujących sportowców z krwi i kości, którzy dzięki talentowi, ciężkiej pracy, wytrwałości i ogromnej determinacji osiągają sukcesy i spełniają marzenia – zarówno na boisku, jak i poza nim. Dotychczas w serii wydanej przez Wydawnictwo SQN znalazły się biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży takich postaci jak Mbappe, Van Dijk oraz Ronaldinho. Książki te pokazują autentyczne wydarzenia, również te, które były dla bohaterów trudne, pokazując w ten sposób młodym czytelnikom, że w życiu warto mieć marzenia i nie bać się do nich dążyć.

Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – książka kreatywna dla całej rodziny

Rodzina Żyrackich, twórcy kanału “Zaczarowany Świat Sary” proponują ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Czytelnicy otrzymują 52 wyzwania do wykonania, po jednym na każdy weekend roku. Podejmowanie przez dziecko wyzwań, przykładowo z książki “Zaczarowany Świat Sary. 52 challange” wzmacnia jego charakter, uczy wytrwałości, cierpliwości, dążenia do celu. Dzięki nim dziecko przeżywa pierwsze sukcesy i porażki. Uczy się samodzielności i samozaparcia, a ponadto spędza ciekawie czas, ma okazję przeżyć nowe doświadczenia. Przede wszystkim jednak chodzi o dobrą zabawę.

Opowieści z Białej Doliny – artystyczny projekt Marceliny i Przemka Corso

To artystyczny projekt duetu artystycznego Marceliny i Przemka Corso. Wyjątkowy, pięknie zilustrowany i wydany list miłosny do kultowych książek dla dzieci – “Muminków”, “Kubusia Puchatka”, “Dzieci z Bullerbyn”. Historie, które przypominają zarówno dzieciom, jak i dorosłym o tym, co w życiu naprawdę ważne dodatkowo wzbogacone o ilustracje piosenkarki Marceliny. “Opowieści z Białej Doliny” to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym. Już dziś poznajcie bohaterów Białej Doliny!

Regulamin „Opowieści z Białej Doliny – konkurs” – znajdziesz tutaj. 

Mali Dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają poznać i zrozumieć świat. Wspólnie z córką Marysią szuka rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi i ich granic oraz pokazuje, jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem. Książka “Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat” pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Najważniejszy jest dialog.

Przygody małego duchołapa – komiks dla dzieci i dorosłych

Niesamowita graficzna opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Bohaterem książki jest Piotruś Duszyński widzi duchy. I to działa w dwie strony, bo duchy widzą jego. Gdy duchy próbują skrzywdzić kogoś, na kim Piotrusiowi zależy, chłopiec postanawia działać. Zamierza pilnować porządku w świecie duchów. “Przygody małego duchołapa” to piękna opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. O tym, że czasem trudno postępować właściwie, ale zawsze trzeba próbować.

Książki dostępne są w oficjalnej księgarni Wydawnictwa na SQNStore.pl.

 

AKTUALNOŚCI

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…