fbpx

Sine Qua Non udanego Dnia Dziecka – 5 najlepszych książek na Dzień Dziecka + konkurs

dodano: 28 maja 2022
Udostępnij:    Share Share

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego jako rodzice i wydawcy zachęcamy do podarowania dzieciom w tym wyjątkowym dniu właśnie książek. Oto kilka propozycji książek dla dzieci i młodzieży od Wydawnictwa SQN. Mądre, ciekawe, piękne i aktywizujące – idealne na Dzień Dziecka. Poznajcie nasze propozycje.

Wydarzyło się naprawdę – biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży

Książki w serii “Wydarzyło się naprawdę” Yvette Żółtowskiej-Darskiej i Jacka Sarzało przedstawiają fascynujących sportowców z krwi i kości, którzy dzięki talentowi, ciężkiej pracy, wytrwałości i ogromnej determinacji osiągają sukcesy i spełniają marzenia – zarówno na boisku, jak i poza nim. Dotychczas w serii wydanej przez Wydawnictwo SQN znalazły się biografie piłkarskie dla dzieci i młodzieży takich postaci jak Mbappe, Van Dijk oraz Ronaldinho. Książki te pokazują autentyczne wydarzenia, również te, które były dla bohaterów trudne, pokazując w ten sposób młodym czytelnikom, że w życiu warto mieć marzenia i nie bać się do nich dążyć.

Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – książka kreatywna dla całej rodziny

Rodzina Żyrackich, twórcy kanału “Zaczarowany Świat Sary” proponują ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Czytelnicy otrzymują 52 wyzwania do wykonania, po jednym na każdy weekend roku. Podejmowanie przez dziecko wyzwań, przykładowo z książki “Zaczarowany Świat Sary. 52 challange” wzmacnia jego charakter, uczy wytrwałości, cierpliwości, dążenia do celu. Dzięki nim dziecko przeżywa pierwsze sukcesy i porażki. Uczy się samodzielności i samozaparcia, a ponadto spędza ciekawie czas, ma okazję przeżyć nowe doświadczenia. Przede wszystkim jednak chodzi o dobrą zabawę.

Opowieści z Białej Doliny – artystyczny projekt Marceliny i Przemka Corso

To artystyczny projekt duetu artystycznego Marceliny i Przemka Corso. Wyjątkowy, pięknie zilustrowany i wydany list miłosny do kultowych książek dla dzieci – “Muminków”, “Kubusia Puchatka”, “Dzieci z Bullerbyn”. Historie, które przypominają zarówno dzieciom, jak i dorosłym o tym, co w życiu naprawdę ważne dodatkowo wzbogacone o ilustracje piosenkarki Marceliny. “Opowieści z Białej Doliny” to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym. Już dziś poznajcie bohaterów Białej Doliny!

Regulamin „Opowieści z Białej Doliny – konkurs” – znajdziesz tutaj. 

Mali Dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają poznać i zrozumieć świat. Wspólnie z córką Marysią szuka rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi i ich granic oraz pokazuje, jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem. Książka “Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat” pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Najważniejszy jest dialog.

Przygody małego duchołapa – komiks dla dzieci i dorosłych

Niesamowita graficzna opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Bohaterem książki jest Piotruś Duszyński widzi duchy. I to działa w dwie strony, bo duchy widzą jego. Gdy duchy próbują skrzywdzić kogoś, na kim Piotrusiowi zależy, chłopiec postanawia działać. Zamierza pilnować porządku w świecie duchów. “Przygody małego duchołapa” to piękna opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. O tym, że czasem trudno postępować właściwie, ale zawsze trzeba próbować.

Książki dostępne są w oficjalnej księgarni Wydawnictwa na SQNStore.pl.

 

AKTUALNOŚCI

„Bolko” i ciekawostki ...

„Bolko” wciąga czytelnika w świat słowiańskiej kultury. Nie mogło w takiej sytuacji zabraknąć konnych wojaży, brutalnych waśni, czy właśnie dzierżących ostre miecze wojaków. W głównym centrum zainteresowania znalazł się tytułowy Bolko – powszechnie znany jako Bolesław Chrobry, władca z dynastii Piastów i pierwszy koronowany król Polski. …

Premiera książki „Wszy...

Specjalna konferencja prasowa poprzedziła premierę książki „Małgorzata Glinka – Wszystkie odcienie złota. Wybitna siatkarka, dwukrotna mistrzyni Europy otworzyła się przed czytelnikami, a jak sama mówi, książka jest dla niej podziękowaniem dla wszystkich, którzy kibicowali polskim siatkarkom. – To dla mnie jak pożegnalny mecz, którego nigdy nie miałam…

Szukasz najlepszego sp...

Okres wakacyjny to świetny moment na rozwijanie swoich sportowych pasji. Tyczy się to zarówno aktywności fizycznej, jak i znajomości danej dyscypliny. Sklep online Sportano oferuje bogaty wybór sprzętu i akcesoriów dla wszystkich miłośników sportu. W ofercie znalazła się również literatura Wydawnictwa SQN, skupiająca się na rozmaitych aspektach…

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres e-mail) przez Administratora (Wydawnictwo SQN) w celu przesyłania informacji marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail).

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top