fbpx

Gwiazdy polskiej telewizji – Mikołaj Roznerski i Mateusz Damięcki polecają „Trening to za mało”!

dodano: 2 czerwca 2022
Udostępnij:    Share Share

Znany z seriali takich jak Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Na wspólnej Mikołaj Roznerski oraz grający, chociażby w Przedwiośniu, Kochaj i tańcz, Na dobre i na złe, Przyjaciółki Mateusz Damięcki, polecają „Trening to za mało”!

„Trening to za mało” – książka o inteligentnym fitnessie

Autor książki „Trening to za mało”, Simon Waterson jest jednym z najpopularniejszych trenerów w przemyśle filmowym. Od lat nie tylko przygotowuje aktorów do ról, ale również towarzyszy im na planie. To wszystko, by mieć pewność, że  gwiazdy kina utrzymają dobrą kondycję przez cały okres trwania zdjęć. Nic więc dziwnego, że książka zainteresowała również naszych rodzimych aktorów.

Myślę, że gdyby została opublikowana w Polsce w czasie, gdy przygotowywałem swoje ciało do roli Goldena w „Furiozie”, jej lektura pomogłaby mi szybciej odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań – przyznał Mateusz Damięcki.

Autor zachęca we wprowadzeniu – „wyglądaj, ruszaj się, czuj się, śpij i regeneruj się… – przypominając w ten sposób o ważnych praktykach, o których powinniśmy pamiętać także po treningu. Waterson zwraca uwagę na to, że najważniejsze są wyniki, a nie wygląd (to jedynie skutek uboczny lepszej wydajności).

W książce „Trening to za mało” Waterson dzieli się swoim praktycznym i bardzo przystępnym podejściem do kwestii zmiany postrzegania ciała i pracy nad sprawnością fizyczną. Jak sam twierdzi:

– Zdrowie i sprawność – zarówno fizyczna, jak i psychiczna  – nie powinny być zarezerwowane dla gwiazd pracujących na planie filmowym”.

„Trenuj to za mało” – książka o trenowaniu i zmianie nawyków dla każdego!

Trening to mój drugi świat, poza aktorstwem, cały czas staram się go udoskonalać, ale nigdy nie jest za późno, żeby się dokształcać. Właśnie czytam książkę Simona Watersona pt. „Trening to za mało. Ćwicz i buduj formę jak aktor Hollywood”, którą wydało Wydawnictwo SQN. Simon to rozchwytywany trener gwiazd w Stanach. Super ciekawa książka, czytam z zapartym tchem. Warto przeczytać, warto trenować, warto zmienić nawyki na lepsze. Polecam – pisze tak na swoim Facebooku Mikołaj Roznerski.

Pomimo że autorem książki Trening to za mało” jest trener współpracujący z gwiazdami kina, nie oznacza to, że tytuł ten jest wyłącznie dla aktorów czy aktorek. Proponowane przez Simona Watresona rozwiązania, mogą sprawdzić się zarówno u osób początkujących, jak i tych już trenujących – czyli u wszystkich, którzy mają potrzebę zmiany czy też podniesienia swojej sprawności. Niezależnie od wieku i poziomu kondycji fizycznej, znajdziecie w niej porady eksperta, które pomogą dojść do formy, a co ważniejsze zmienić podejście do treningów oraz zdrowego stylu życia.

W tej książce znajdziecie wszystko, co jest potrzebne do tego, by zacząć ćwiczyć z głową. Rozdziały opisują krok po kroku to, co najważniejsze w budowaniu formy, a wplatane w tę techniczną rozpiskę anegdoty, których bohaterami są najpopularniejsi aktorzy hollywoodzkiego szołbizensu, przydają tej książce lekkości i dowcipu.

Żeby była jasność, uważam, że ta książka, ani z resztą żadna inna, nie zastąpi prawdziwego trenera – żywego człowieka. Jest jednak na tyle wartościowa, że może stać się wspaniałą inspiracją do tego, by na poważnie rozpocząć przygodę ze zdrowym trybem życia oraz na pewno pomoże w osiągnięciu wymarzonych celów na wielu różnych polach, nie tylko w dziedzinie kultury fizycznej. – dodaje Mateusz Damięcki.

Książkę można kupić w wyjątkowych pakietach i zestawach w księgarni sportowej LaBotiga.pl.

 

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…