fbpx
grip - ksiazka o zarzadzaniu

„Metoda GRIP Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)” – książka, która porządkuje

dodano: 23 czerwca 2022
Udostępnij:    Share Share

Każdego dnia musimy odnaleźć się w trybie zadaniowym, a to sprawia, że pośród ogromu działań łatwo poczuć utratę kontroli, a nawet paraliż w osiąganiu kolejnych celów. Musimy ustalać priorytety, grafiki, planować i odnajdywać się w natłoku powierzonych nam zadań zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli szukasz sposobu na odnalezienie się w chaosie codziennych zadań, postaw na GRIP i naucz się lepiej zarządzać i organizować swoją pracę inne działania. Znajdź czas na obowiązki, pasje i marzenia. 

Zarządzanie i organizacja pracy – metoda GRIP w trzech krokach 

W pierwszej części czytelnik poznaje praktyczne sposoby na opanowanie zadań wynikających z codziennych obowiązków. Autor podpowiada, jak sprytnie i strategicznie podejść do zarządzania czasem przy pomocy narzędzi i wskazówek, które sam sprawdził, gdy nagle stał się liderem 30-osobowego zespołu w Blendle, dziennikarskim start-upie wspieranym przez „New York Timesa” . Książka jest łatwa w odbiorze i przystępna na tyle, by od razu wprowadzać propozycje autora w praktyce.

„Bardzo dobrym rozwiązaniem w mojej opinii jest elastyczność wdrażania rozwiązań – co wielokrotnie podkreśla autor. Stajemy się dzięki temu nie tylko kreatorami własnej organizacji pracy, ale również badaczami tego, która technika i narzędzia u nas sprawdzą się najlepiej.” – napisała czytelniczka na portalu lubimyczytac.pl. 

W drugim kroku czytelnik uczy się odpowiedzialnie wybierać i realizować cele na cały rok. Autor zachęca do stworzenia dobrego systemu, który następnie dostosowywany jest do zachodzących zmian. W ostatnim kroku Rick Pastoor przekazuje, jak mądrze słuchać i budować relacje, myśleć strategicznie i tworzyć wielkie plany. 

“Metoda GRIP. Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)” Ricka Pastoora to książka uniwersalna, bowiem zawiera wskazówki i narzędzia, które przydają się nie tylko w pracy zawodowej, ale także w innych zadaniach, które dyktuje nam codzienność (pomaga zorganizować życie rodzinne). 

Metoda GRIP – książka o zarządzaniu i organizacji pracy, a nawet życia

„Metoda GRIP” to pozycja, która pokazuje, jak używać znanych narzędzi (kalendarz, mail, lista zadań) w nowy sposób, by pracować – jak sam tytuł wskazuje – mądrzej. Jeśli myślicie o zwiększeniu własnej efektywności, warto do niej zajrzeć. Całość jest napisana podobnie jak Zakamarki marki – nie trzeba czytać książki od początku do końca, można wybierać narzędzia i rozdziały, które Ci akurat pasują. – skomentował w poście Paweł Tkaczyk. 

Kurasiński podkreśla, jak wygląda metoda GRIP na tle innych popularnych metod zarządzania i organizacji pracy: “W przeciwieństwie do znanych metod, takich jak Getting Things Done czy Agile, nie musisz wdrażać GRIP jak prawdziwy neofita. Możesz wybrać elementy, które chce się zastosować. Nie musisz stosować całej teorii, aby zauważyć progres i cieszyć się zmianą na lepsze.”

Jeśli potrzebujesz książki na temat produktywności, zawierającej wskazówki, przykłady i porady, które pozwolą Ci osiągnąć optymalny poziom produktywności i organizacji, to Pastoora jest tym, czego szukałeś.” – pisze Artur Kurasiński.

Książkę „Metoda GRIP” kupisz w atrakcyjnej cenie w oficjalnej księgarni internetowej Wydawnictwa SQN. Kliknij TUTAJ i sprawdź szczegóły na SQNStore.pl.

AKTUALNOŚCI

„Surviving to Drive” u...

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani Formuły 1 w Polsce. W 2023 roku w Polsce ukaże się książka „Surviving to Drive” opowiadająca o codziennych realiach kierowania zespołem F1. W niezwykłą podróż pełną zwrotów akcji, przezabawnych historii i bezpośrednich opinii zabierze nas Guenther Steiner –…

dar krwi
Konkurs – „...

Dokładnie 23 listopada 2022 roku miała miejsce polska premiera książki „Dar krwi”. Fascynująca historia, choć teoretycznie znana, uzyskuje zupełnie inny wydźwięk. S.T.Gibson fenomenalnie przestawiła opowieść o żonach hrabiego Draculi. To powieść pełna pożądania, obsesji i kontroli. W związku z premierą książki…

3460 stron o futbolu. ...

Od kilku dni kibice żyją wyłącznie piłkarskim mundialem, na którą to imprezę szykowali się od miesięcy. My też nie próżnowaliśmy w tym okresie, przygotowując dla czytelników aż 8 książkowych nowości. To łącznie 3460 stron dobrego czytania o futbolu, niekoniecznie tylko przed i w trakcie mundialu, ale również…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top