fbpx

Jakub Małecki laureatem Nagrody im. Norwida 2022

dodano: 6 października 2022
Udostępnij:    Share Share

26 września w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie od 2001 roku, w związku z czym w tym roku odbyła się jego dwudziesta pierwsza edycja.

Przypominamy o nim właśnie teraz, ponieważ w kategorii Literatura laureatem ogłoszono naszego autora, Jakuba Małeckiego, nominowanego za powieść Święto ognia.

fot. Dominika Staniszewska

Kim jest Jakub Małecki?

Jakub Małecki jest pisarzem i tłumaczem. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem Dłonie, opublikowanym na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego pierwsza książka Błędy została wydana przez wydawnictwo Red Horse w maju 2008 roku.

O czym opowiada Święto ognia?

Święto ognia pojawiło się na rynku we wrześniu zeszłego roku. Jest to pozycja opowiadająca o przekraczaniu granic i cenie, którą za to płacimy. Podobnie jak w przypadku innych książek autora, to kameralna historia przedstawiająca świat garstki osób, które starają się poradzić sobie z przeszłością. Prawa do ekranizacji zostały kupione w jeden dzień przez wytwórnię Opus Film, a reżyserią filmu ma zająć się Kinga Dębska.

Jeśli jeszcze nie poznaliście tej historii, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją oraz pozostałą twórczością Jakuba Małeckiego.

fot. Dominika Staniszewska

Nie po raz pierwszy dorobek literacki tego autora został doceniony. Jego poprzednie utwory były nominowane m.in. do Nagrody Literackiej Nike, nagrody im. Stanisława Barańczaka czy Odkrycia Empiku. Został również laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

KSIĄŻKI, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

AKTUALNOŚCI

„Saturnin”...

Saturnin znów wyróżniony! Powieść Jakuba Małeckiego została nominowana w prestiżowym holenderskim konkursie Europese Literatuurprijs 2023. Przyznawana jest w nim nagroda za najlepszą powieść przetłumaczoną na język niderlandzki. Saturnin rywalizuje o nią z trzynastoma innymi dziełami europejskich autorów. Czym jest nagroda Europese Literatuurprijs? Holenderska nagroda literacka…

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top