fbpx

Jakub Małecki laureatem Nagrody im. Norwida 2022

dodano: 6 października 2022
Udostępnij:    Share Share

26 września w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie od 2001 roku, w związku z czym w tym roku odbyła się jego dwudziesta pierwsza edycja.

Przypominamy o nim właśnie teraz, ponieważ w kategorii Literatura laureatem ogłoszono naszego autora, Jakuba Małeckiego, nominowanego za powieść Święto ognia.

fot. Dominika Staniszewska

Kim jest Jakub Małecki?

Jakub Małecki jest pisarzem i tłumaczem. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem Dłonie, opublikowanym na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego pierwsza książka Błędy została wydana przez wydawnictwo Red Horse w maju 2008 roku.

O czym opowiada Święto ognia?

Święto ognia pojawiło się na rynku we wrześniu zeszłego roku. Jest to pozycja opowiadająca o przekraczaniu granic i cenie, którą za to płacimy. Podobnie jak w przypadku innych książek autora, to kameralna historia przedstawiająca świat garstki osób, które starają się poradzić sobie z przeszłością. Prawa do ekranizacji zostały kupione w jeden dzień przez wytwórnię Opus Film, a reżyserią filmu ma zająć się Kinga Dębska.

Jeśli jeszcze nie poznaliście tej historii, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją oraz pozostałą twórczością Jakuba Małeckiego.

fot. Dominika Staniszewska

Nie po raz pierwszy dorobek literacki tego autora został doceniony. Jego poprzednie utwory były nominowane m.in. do Nagrody Literackiej Nike, nagrody im. Stanisława Barańczaka czy Odkrycia Empiku. Został również laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

KSIĄŻKI, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

AKTUALNOŚCI

dar krwi
Konkurs – „...

Dokładnie 23 listopada 2022 roku miała miejsce polska premiera książki „Dar krwi”. Fascynująca historia, choć teoretycznie znana, uzyskuje zupełnie inny wydźwięk. S.T.Gibson fenomenalnie przestawiła opowieść o żonach hrabiego Draculi. To powieść pełna pożądania, obsesji i kontroli. W związku z premierą książki…

3460 stron o futbolu. ...

Od kilku dni kibice żyją wyłącznie piłkarskim mundialem, na którą to imprezę szykowali się od miesięcy. My też nie próżnowaliśmy w tym okresie, przygotowując dla czytelników aż 8 książkowych nowości. To łącznie 3460 stron dobrego czytania o futbolu, niekoniecznie tylko przed i w trakcie mundialu, ale również…

Samantha Shannon
„Korzenie chaosu” R...

Samantha Shannon w swoim cyklu „Korzenie chaosu” odnosi się do bardzo aktualnych tematów. Do tematów, które są bliskie współczesnym kobietom. Osadzenie w historyczno-fantastycznym klimacie sprawia, że wydźwięk haseł „równouprawnienie”  i „feminizm” jest bardzo mocny w kontekście bohaterek. „Dzień nastania nocy” to druga część cyklu….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top