fbpx

Jakub Małecki laureatem Nagrody im. Norwida 2022

dodano: 6 października 2022
Udostępnij:    Share Share

26 września w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie od 2001 roku, w związku z czym w tym roku odbyła się jego dwudziesta pierwsza edycja.

Przypominamy o nim właśnie teraz, ponieważ w kategorii Literatura laureatem ogłoszono naszego autora, Jakuba Małeckiego, nominowanego za powieść Święto ognia.

fot. Dominika Staniszewska

Kim jest Jakub Małecki?

Jakub Małecki jest pisarzem i tłumaczem. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem Dłonie, opublikowanym na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego pierwsza książka Błędy została wydana przez wydawnictwo Red Horse w maju 2008 roku.

O czym opowiada Święto ognia?

Święto ognia pojawiło się na rynku we wrześniu zeszłego roku. Jest to pozycja opowiadająca o przekraczaniu granic i cenie, którą za to płacimy. Podobnie jak w przypadku innych książek autora, to kameralna historia przedstawiająca świat garstki osób, które starają się poradzić sobie z przeszłością. Prawa do ekranizacji zostały kupione w jeden dzień przez wytwórnię Opus Film, a reżyserią filmu ma zająć się Kinga Dębska.

Jeśli jeszcze nie poznaliście tej historii, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją oraz pozostałą twórczością Jakuba Małeckiego.

fot. Dominika Staniszewska

Nie po raz pierwszy dorobek literacki tego autora został doceniony. Jego poprzednie utwory były nominowane m.in. do Nagrody Literackiej Nike, nagrody im. Stanisława Barańczaka czy Odkrycia Empiku. Został również laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

KSIĄŻKI, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

AKTUALNOŚCI

Książka to najLEPSZY p...

Jest wartościowa, poszerza horyzonty, zapewnia zajęcie na wiele godzin, a do tego jest wciąż relatywnie tania. Choć niektórzy wieszczą koniec ery papieru, około 60% osób szukających prezentów pod choinkę ma zamiar obdarować najbliższych właśnie książką. Podpowiadamy, co zrobić, by wybrać najlepszy prezent dla każdego! …

Wypieki defensywne w ...

W magicznym otoczeniu aromatycznych wypieków i literackich czarów, mieliśmy przyjemność zorganizować wyjątkowe spotkanie, które połączyło świat książek z zapachem świeżo wypiekanych pierniczków. Wydarzenie  odbyło się 24.11.2024 r. w Warszawie, w uroczym miejscu znanym jako Akademia Piekarzy.   W świecie fantastycznych wypieków Goście…

To będą dobre targi! W...

W dniach 30 listopada – 3 grudnia miłośnicy literatury spotkają się w Hali Stulecia na Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Niezapomniane chwile literackiego święta gwarantuje obecność naszego wydawnictwa, które z dumą zaprezentuje się na stoisku numer 43. Zapraszamy do udziału w spotkaniach autorskich. W niedzielę,…