fbpx

To były wspaniałe Targi Książki w Krakowie!

dodano: 4 listopada 2022
Udostępnij:    Share Share

Tegoroczne Targi Książki były dla nas wyjątkowe: rekordowa liczba autorów i spotkań, mnóstwo autografów i dedykacji oraz najważniejsze – setki, jeśli nie tysiące, zadowolonych czytelników. Dziękujemy, że tak licznie stawiliście się w Hali Expo i cierpliwie czekaliście w kolejkach do autorów!

Nie było dotychczas Targów Książki, na których mielibyśmy tak wielką liczbę autorów. W tym roku do Krakowa sprowadziliśmy aż 37 autorów, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt spotkań i podpisywań książek. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się „Cuda wianki”, czyli najnowsza książka Anety Jadowskiej, ale to jeden z wielu tytułów, po które tak chętnie zjawialiście się na stoisku D7. Wśród bestsellerów była również „Peszkografia”, „Zaczarowany Świat Sary. 52 lifehacki” czy „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”.

W tym roku na naszym stoisku lub w strefach autografowych można było spotkać nie tylko autorów książek, którzy niemal zawsze goszczą w Krakowie, jak Aneta Jadowska, Jakub Małecki czy Jakub Ćwiek, ale wziąć podpis lub zrobić sobie zdjęcia z aktorami (Andrzej Grabowski i Renata Pałys), sportowcami (Sławomir Peszko, Małgorzata Glinka, Grzegorz Lato) czy dziennikarzami (Anita Werner, Michał Kołodziejczyk, Przemysław Rudzki).

Nasze stoisko niemal przez wszystkie dni było mocno oblegane, spotkania gromadziły pod sceną w hali Wisła dziesiątki czytelników, a kolejni autorzy mogli licytować się na to, kto przyciągnął większą liczbę osób na dyżur autografowy. Bardzo dziękujemy Wam – czytelnikom – bo bez Was nie byłoby tej imprezy, ale dziękujemy również autorom, którzy tak licznie stawili się w Krakowie i uświetnili tegoroczne Targi Książki swoją obecnością. Do zobaczenia za rok!

AKTUALNOŚCI

dar krwi
Konkurs – „...

Dokładnie 23 listopada 2022 roku miała miejsce polska premiera książki „Dar krwi”. Fascynująca historia, choć teoretycznie znana, uzyskuje zupełnie inny wydźwięk. S.T.Gibson fenomenalnie przestawiła opowieść o żonach hrabiego Draculi. To powieść pełna pożądania, obsesji i kontroli. W związku z premierą książki…

3460 stron o futbolu. ...

Od kilku dni kibice żyją wyłącznie piłkarskim mundialem, na którą to imprezę szykowali się od miesięcy. My też nie próżnowaliśmy w tym okresie, przygotowując dla czytelników aż 8 książkowych nowości. To łącznie 3460 stron dobrego czytania o futbolu, niekoniecznie tylko przed i w trakcie mundialu, ale również…

Samantha Shannon
„Korzenie chaosu” R...

Samantha Shannon w swoim cyklu „Korzenie chaosu” odnosi się do bardzo aktualnych tematów. Do tematów, które są bliskie współczesnym kobietom. Osadzenie w historyczno-fantastycznym klimacie sprawia, że wydźwięk haseł „równouprawnienie”  i „feminizm” jest bardzo mocny w kontekście bohaterek. „Dzień nastania nocy” to druga część cyklu….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top