fbpx

3460 stron o futbolu. Akcja #ZaczytanyMundial

dodano: 29 listopada 2022
Udostępnij:    Share Share

Od kilku dni kibice żyją wyłącznie piłkarskim mundialem, na którą to imprezę szykowali się od miesięcy. My też nie próżnowaliśmy w tym okresie, przygotowując dla czytelników aż 8 książkowych nowości. To łącznie 3460 stron dobrego czytania o futbolu, niekoniecznie tylko przed i w trakcie mundialu, ale również po nim. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie!

Naszą akcję #ZaczytanyMundial rozpoczęliśmy jeszcze w sierpniu, wydając książkę Michała Zachodnego „Polska myśl szkoleniowa”. Autor opisuje w niej historię polskiego futbolu przez pryzmat rozwoju taktyki, stylu gry i wpływów zagranicznych trenerów. Te kwestie stały się szczególnie aktualne po pierwszym meczu Polaków na mundialu w Katarze, gdy styl gry reprezentacji był tematem numer jeden w naszych mediach.

Kolejna z premier to coś dla fanów najważniejszych piłkarskich rozgrywek klubowych, czyli Champions League. Leszek Orłowski w pierwszym tomie „30 lat Ligi Mistrzów” wziął na tapet pierwsze 15 edycji tych rozgrywek, opisując okoliczności każdej z nich, przebieg, starania polskich klubów o awans oraz dostarczając czytelnikom masę ciekawostek. Swoje dzieło dziennikarz CANAL+ Sport będzie kontynuował w I kwartale 2023 roku, kiedy ukaże się drugi tom publikacji.

Wśród naszych mundialowych propozycji nie mogło zabraknąć czegoś dla młodszych fanów futbolu. Kolejną książkę z serii „Wydarzyło się naprawdę” zaprezentowała Yvette Żółtowska-Darska, tym razem przyglądając się historii Karima Benzemy. Biografia autorki bestsellerów dla dzieci i młodzieży pozwala lepiej zrozumieć, jak napastnik Realu Madryt stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Historia futbolu i polityka

Leszek Jarosz jest największym w Polsce (a kto wie, czy nie na świecie) znawcą mundialowej tematyki. Jego monumentalne dzieło „Historia mundiali. Tom 1” to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego, kto lubi czytać o dziejach futbolu. Masa anegdot, ciekawostek, nieznanych dotychczas historii, a to wszystko zaledwie połowa, bo drugi tom czeka tylko na zakończenie mistrzostw świata w Katarze, by ujrzeć światło dzienne. Nastąpi to w przyszłym roku.

W tym roku nie mogliśmy pominąć również tych, który o futbolu lubią czytać w kontekście politycznym. Książka Kena Bensingera „Czerwona karta. Czy Rosja i Katar kupiły mundial?” to zapis dziennikarskiego śledztwa dotyczącego sprawy, która doprowadziła do ustąpienia ze stanowiska Seppa Blattera, byłego szefa FIFA. Skala malwersacji i korupcji trapiąca piłkarski związek, jaką ujawnił w książce amerykański dziennikarz śledczy, jest porażająca.

Jeśli jesteśmy już przy temacie korupcji, nie sposób pominąć „Remanent 3”, czyli nową książkę Jerzego Chromika wydaną w serii SQN Originals. Dziennikarz ponownie raczy nas przedrukami swoich znakomitych tekstów, które tym razem dotyczą głównie korupcji w polskim futbolu i tego, co zaprezentowane zostało na wielkim ekranie w filmie „Piłkarski poker” (autor był konsultantem reżysera).

Sławomir Peszko i Grzegorz Lato – biografie godne uwagi

Na zakończenie o dwóch biografiach, o których zrobiło się głośno w piłkarskim środowisku. Najpierw „Peszkografię” napisali Sławomir Peszko z Sebastianem Staszewskim, a dwa tygodnie później ukazały się wspomnienia Grzegorza Laty spisane przez Piotra Dobrowolskiego „Grzegorz Lato. Król mundiali”. O ile pierwszy z wymienionych piłkarzy dziś jest na pewno bardziej rozpoznawalny, zwłaszcza wśród młodszych kibiców, to drugi w futbolu osiągnął więcej, chociażby zdobywając tytuł króla strzelców mistrzostw świata oraz medale mundiali i igrzysk olimpijskich. Gwarantujemy, że obie pozycje czyta się świetnie i polecamy je każdemu sympatykowi futbolu.

Podobnie jak wszystkie pozostałe książki. Zakładając, że na przeczytanie jednej strony naszych nowości poświęcicie minutę, czeka na Was prawie 58 godzin przyjemnej lektury, które można porównać do 38 meczów obejrzanych w telewizji. Jeśli więc zabraknie Was czasu na czytanie w trakcie mundialu, koniecznie powinniście nadrobić zaległości po zakończeniu turnieju.

Zapraszamy na www.zaczytanymundial.wsqn.pl!

AKTUALNOŚCI

„Saturnin”...

Saturnin znów wyróżniony! Powieść Jakuba Małeckiego została nominowana w prestiżowym holenderskim konkursie Europese Literatuurprijs 2023. Przyznawana jest w nim nagroda za najlepszą powieść przetłumaczoną na język niderlandzki. Saturnin rywalizuje o nią z trzynastoma innymi dziełami europejskich autorów. Czym jest nagroda Europese Literatuurprijs? Holenderska nagroda literacka…

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top