fbpx

Fascynacja smokami Samanthy Shannon

dodano: 13 grudnia 2022
Udostępnij:    Share Share

W 2023 roku nakładem SQN ukarze się kolejna książka Samanthy Shannon. Prequel „Zakonu drzewa pomarańczy” będzie nosić tytuł „Dzień nastania nocy”. Oba tomy stworzą serię „Korzenie chaosu”.

Legenda o świętym Jerzym i smoku

Poza bohaterami i ich mocno rozbudowaną historią, książki łączy także oprawa graficzna. Widać w niej fascynację Samanthy smokami i światem fantastyki. Stąd też inspiracja do napisania „Zakonu drzewa pomarańczy” – legenda o świętym Jerzym i smoku.

Dzień nastania Nocy

A smoki nie żyją?

Zainteresowanie smokami nie wzięło się z przypadku. Swój początek miało, gdy Shannon, w wieku 6 lat, obejrzała „Ostatniego smoka”. Już pierwszy kontakt z baśniowymi stworzeniami rozbudził w niej uwielbienie dla tych istot. Fascynacja rosła. W szkole podstawowej zainteresowanie smokami doprowadziło autorkę do młodzieńczego buntu. Po lekturze „Smoczego jeźdźca” Samantha odmówiła odśpiewania słów „a smoki nie żyją” w pieśni When a Knight Won His Spurs.

Nie dziwi zainteresowanie, jakie smoki wzbudziły w młodej Samanthcie. To w końcu stworzenia majestatyczne, potężne, magiczne i niebezpieczne. Podziw, jaki smoki i ich motyw budzą w Shannon, widoczny jest nie tylko w grafikach okładek, ale też w treści jej książek.

Zakon drzewa pomarańczy

Nie tylko Samantha Shannon kocha smoki

W naszej ofercie znajduje się wiele książek, w których kreacje smoków stworzone przez wybitnych autorów będą towarzyszyć czytelnikowi podczas odbywania przygód w dalekie i fantastycznej krainy. Przykładem tutaj może być seria „Straceńcy Madsa Voortena”, gdzie Marcin Mortka stworzył Lharsin — smoczycę, która ma niesłychanie ciekawą osobowość. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty, na pewno każdy znajdzie swojego ulubionego smoka!

Porównanie

AKTUALNOŚCI

„Sąsiednie kolor...

Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…

19 tytułów naszego wyd...

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…

Co czyta Milena Wójtowicz
Co czyta Milena Wójtow...

Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top