fbpx

Fascynacja smokami Samanthy Shannon

dodano: 13 grudnia 2022
Udostępnij:    Share Share

W 2023 roku nakładem SQN ukarze się kolejna książka Samanthy Shannon. Prequel „Zakonu drzewa pomarańczy” będzie nosić tytuł „Dzień nastania nocy”. Oba tomy stworzą serię „Korzenie chaosu”. Książkę w dwóch miękkich tomach lub jednym w twardej oprawie zamówisz na SQNStore.pl

Legenda o świętym Jerzym i smoku

Poza bohaterami i ich mocno rozbudowaną historią, książki łączy także oprawa graficzna. Widać w niej fascynację Samanthy smokami i światem fantastyki. Stąd też inspiracja do napisania „Zakonu drzewa pomarańczy” – legenda o świętym Jerzym i smoku.

Dzień nastania Nocy

A smoki nie żyją?

Zainteresowanie smokami nie wzięło się z przypadku. Swój początek miało, gdy Shannon, w wieku 6 lat, obejrzała „Ostatniego smoka”. Już pierwszy kontakt z baśniowymi stworzeniami rozbudził w niej uwielbienie dla tych istot. Fascynacja rosła. W szkole podstawowej zainteresowanie smokami doprowadziło autorkę do młodzieńczego buntu. Po lekturze „Smoczego jeźdźca” Samantha odmówiła odśpiewania słów „a smoki nie żyją” w pieśni When a Knight Won His Spurs.

Nie dziwi zainteresowanie, jakie smoki wzbudziły w młodej Samanthcie. To w końcu stworzenia majestatyczne, potężne, magiczne i niebezpieczne. Podziw, jaki smoki i ich motyw budzą w Shannon, widoczny jest nie tylko w grafikach okładek, ale też w treści jej książek.

Zakon drzewa pomarańczy

Nie tylko Samantha Shannon kocha smoki

W naszej ofercie znajduje się wiele książek, w których kreacje smoków stworzone przez wybitnych autorów będą towarzyszyć czytelnikowi podczas odbywania przygód w dalekie i fantastycznej krainy. Przykładem tutaj może być seria „Straceńcy Madsa Voortena”, gdzie Marcin Mortka stworzył Lharsin — smoczycę, która ma niesłychanie ciekawą osobowość. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty, na pewno każdy znajdzie swojego ulubionego smoka!

Porównanie

 

AKTUALNOŚCI

Nasze książki w bazie ...

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do meczu z Austrią, a w przerwach między treningami mogą odpoczywać przy lekturze książek naszego wydawnictwa. Obecność naszych tytułów w bazie w Hanowerze to efekt długoletniej współpracy z PZPN, która do tej pory zaowocowała publikacją „Moje najważniejsze 90 minut” wydaną wspólnie ze Związkiem….

Łukasz Piszczek i Kami...

Nasi autorzy Łukasz Piszczek i Kamil Wódka byli jednymi z gości debaty na antenie CANAL+, która została poświęcona mentalności sportowców. Oprócz nich udział w rozmowie wzięli Łukasz Fabiański, Mariusz Wlazły i Szymon Kołecki. Sportowcy oraz psycholog sportu na podstawie swoich doświadczeń opowiadali o tym, jak ważne jest…

Blisko dwie doby czyta...

Prawie dwie doby czytania o piłce nożnej przygotowaliśmy dla fanów futbolu z okazji Euro 2024. Sześć książek: cztery nowości oraz dwa nowe wydania trafiły lub wkrótce trafią na półki w księgarniach. Jak zwykle w czasie ważnych piłkarskich wydarzeń nie zapominamy o fanach piłki nożnej, dbając, by mieli…