fbpx

“Tyson Fury. Na gołe pięści” wkrótce w Polsce

dodano: 28 grudnia 2022
Udostępnij:    Share Share

Świetna wiadomość dla polskich fanów boksu. W 2023 roku w Polsce pojawi się książka “Tyson Fury. Na gołe pięści”, która na Wyspach Brytyjskich bardzo szybko uzyskała tytuł bestsellera. 

Wyjątkowy sportowiec

Tyson Fury, niepokonany mistrz świata w wadze ciężkiej, w nowej książce analizuje swoje życie i karierę sportową pod kątem niesamowitego wzlotu i równie gwałtownego upadku, z którego udało mu się podnieść i wrócić na szczyt. Stanął na skraju samobójstwa, ale cofnął się stamtąd, by osiągnąć pięściarską nieśmiertelność, sensacyjnie wygrywając przez nokaut z Dillianem Whytem na oczach rekordowej, 94-tysięcznej publiczności zebranej na Wembley.

Większość książek na początku ma początek, a na końcu ma koniec. Pewnie w przypadku przeciętnych, masowych autorów takie rozwiązanie się sprawdza. Król Cyganów jest jednak pozytywną legendą i wielkim superbohaterem, dlaczego miałbym zatem przedstawiać moją historię w przeciętny, masowy sposób? To właśnie dlatego ta książka zaczyna się od końca, a pełna i nieocenzurowana opowieść o mojej życiowej podróży nastąpi dalej – przyznaje jeden z najlepszych bokserów w historii. 

Zupełnie nowe spojrzenie

“Na gołe pięści” to książka, w której Fury opowiada o blaskach drugiego okresu swojej kariery oraz omawia możliwe zakończenie kariery w momencie, gdy wciąż będzie pozostawał w świetnej formie. Tyson opowiada o walce z depresją, tylko w przeciwieństwie do książki “Bez maski”, robi to z perspektywy czasu. Dzięki temu udało mu się wypracować nowy punkt widzenia, zarówno na boks, jak i na inne sprawy.

Znalazłem się w punkcie, w którym pewne decyzje są nieuniknione. Wiem, że moja kariera zawodowa ma się ku końcowi. To właśnie z tej perspektywy chciałbym wrócić wspomnieniami do wielu ważnych wydarzeń i walk, o których już pisałem. Mam nadzieję, że spodobają ci się nowe przemyślenia – dodaje 34-latek.

Sekrety ujrzą światło dzienne

Po raz pierwszy Fury przedstawia też swoje życie bokserskie od pierwszej do być może ostatniej walki w karierze. Opowiada historie oraz wyjawia sekrety, które do momentu wydania książki nie ujrzały światła dziennego. Ponadto mówi o najtrudniejszych rywalach w ringu i poza nim. – Zapewniam, że nie ma innej historii boksera, mogącej równać się z moją – kończy Fury.

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…