fbpx

“Tyson Fury. Na gołe pięści” wkrótce w Polsce

dodano: 28 grudnia 2022
Udostępnij:    Share Share

Świetna wiadomość dla polskich fanów boksu. W 2023 roku w Polsce pojawi się książka “Tyson Fury. Na gołe pięści”, która na Wyspach Brytyjskich bardzo szybko uzyskała tytuł bestsellera. 

Wyjątkowy sportowiec

Tyson Fury, niepokonany mistrz świata w wadze ciężkiej, w nowej książce analizuje swoje życie i karierę sportową pod kątem niesamowitego wzlotu i równie gwałtownego upadku, z którego udało mu się podnieść i wrócić na szczyt. Stanął na skraju samobójstwa, ale cofnął się stamtąd, by osiągnąć pięściarską nieśmiertelność, sensacyjnie wygrywając przez nokaut z Dillianem Whytem na oczach rekordowej, 94-tysięcznej publiczności zebranej na Wembley.

Większość książek na początku ma początek, a na końcu ma koniec. Pewnie w przypadku przeciętnych, masowych autorów takie rozwiązanie się sprawdza. Król Cyganów jest jednak pozytywną legendą i wielkim superbohaterem, dlaczego miałbym zatem przedstawiać moją historię w przeciętny, masowy sposób? To właśnie dlatego ta książka zaczyna się od końca, a pełna i nieocenzurowana opowieść o mojej życiowej podróży nastąpi dalej – przyznaje jeden z najlepszych bokserów w historii. 

Zupełnie nowe spojrzenie

“Na gołe pięści” to książka, w której Fury opowiada o blaskach drugiego okresu swojej kariery oraz omawia możliwe zakończenie kariery w momencie, gdy wciąż będzie pozostawał w świetnej formie. Tyson opowiada o walce z depresją, tylko w przeciwieństwie do książki “Bez maski”, robi to z perspektywy czasu. Dzięki temu udało mu się wypracować nowy punkt widzenia, zarówno na boks, jak i na inne sprawy.

Znalazłem się w punkcie, w którym pewne decyzje są nieuniknione. Wiem, że moja kariera zawodowa ma się ku końcowi. To właśnie z tej perspektywy chciałbym wrócić wspomnieniami do wielu ważnych wydarzeń i walk, o których już pisałem. Mam nadzieję, że spodobają ci się nowe przemyślenia – dodaje 34-latek.

Sekrety ujrzą światło dzienne

Po raz pierwszy Fury przedstawia też swoje życie bokserskie od pierwszej do być może ostatniej walki w karierze. Opowiada historie oraz wyjawia sekrety, które do momentu wydania książki nie ujrzały światła dziennego. Ponadto mówi o najtrudniejszych rywalach w ringu i poza nim. – Zapewniam, że nie ma innej historii boksera, mogącej równać się z moją – kończy Fury.

AKTUALNOŚCI

„Saturnin”...

Saturnin znów wyróżniony! Powieść Jakuba Małeckiego została nominowana w prestiżowym holenderskim konkursie Europese Literatuurprijs 2023. Przyznawana jest w nim nagroda za najlepszą powieść przetłumaczoną na język niderlandzki. Saturnin rywalizuje o nią z trzynastoma innymi dziełami europejskich autorów. Czym jest nagroda Europese Literatuurprijs? Holenderska nagroda literacka…

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top