fbpx

“Tyson Fury. Na gołe pięści” wkrótce w Polsce

dodano: 28 grudnia 2022
Udostępnij:    Share Share

Świetna wiadomość dla polskich fanów boksu. W 2023 roku w Polsce pojawi się książka “Tyson Fury. Na gołe pięści”, która na Wyspach Brytyjskich bardzo szybko uzyskała tytuł bestsellera. 

Wyjątkowy sportowiec

Tyson Fury, niepokonany mistrz świata w wadze ciężkiej, w nowej książce analizuje swoje życie i karierę sportową pod kątem niesamowitego wzlotu i równie gwałtownego upadku, z którego udało mu się podnieść i wrócić na szczyt. Stanął na skraju samobójstwa, ale cofnął się stamtąd, by osiągnąć pięściarską nieśmiertelność, sensacyjnie wygrywając przez nokaut z Dillianem Whytem na oczach rekordowej, 94-tysięcznej publiczności zebranej na Wembley.

Większość książek na początku ma początek, a na końcu ma koniec. Pewnie w przypadku przeciętnych, masowych autorów takie rozwiązanie się sprawdza. Król Cyganów jest jednak pozytywną legendą i wielkim superbohaterem, dlaczego miałbym zatem przedstawiać moją historię w przeciętny, masowy sposób? To właśnie dlatego ta książka zaczyna się od końca, a pełna i nieocenzurowana opowieść o mojej życiowej podróży nastąpi dalej – przyznaje jeden z najlepszych bokserów w historii. 

Zupełnie nowe spojrzenie

“Na gołe pięści” to książka, w której Fury opowiada o blaskach drugiego okresu swojej kariery oraz omawia możliwe zakończenie kariery w momencie, gdy wciąż będzie pozostawał w świetnej formie. Tyson opowiada o walce z depresją, tylko w przeciwieństwie do książki “Bez maski”, robi to z perspektywy czasu. Dzięki temu udało mu się wypracować nowy punkt widzenia, zarówno na boks, jak i na inne sprawy.

Znalazłem się w punkcie, w którym pewne decyzje są nieuniknione. Wiem, że moja kariera zawodowa ma się ku końcowi. To właśnie z tej perspektywy chciałbym wrócić wspomnieniami do wielu ważnych wydarzeń i walk, o których już pisałem. Mam nadzieję, że spodobają ci się nowe przemyślenia – dodaje 34-latek.

Sekrety ujrzą światło dzienne

Po raz pierwszy Fury przedstawia też swoje życie bokserskie od pierwszej do być może ostatniej walki w karierze. Opowiada historie oraz wyjawia sekrety, które do momentu wydania książki nie ujrzały światła dziennego. Ponadto mówi o najtrudniejszych rywalach w ringu i poza nim. – Zapewniam, że nie ma innej historii boksera, mogącej równać się z moją – kończy Fury.

AKTUALNOŚCI

„Sąsiednie kolor...

Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…

19 tytułów naszego wyd...

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…

Co czyta Milena Wójtowicz
Co czyta Milena Wójtow...

Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top