fbpx
Co czyta Milena Wójtowicz

Co czyta Milena Wójtowicz?

dodano: 3 stycznia 2023
Udostępnij:    Share Share

Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę poznać ich bliżej.

Pierwszą autorką, którą poprosiliśmy o podzielenie się swoimi książkowymi typami jest Milena Wójtowicz. Pisze fantastykę, jest magistrem socjologii, uwielbia psy i lampki choinkowe, a poza tym jest niepoprawną optymistką. Wydała już 19 książek, a jej ostatnią publikacją jest Z tobą będzie inaczej.

Co czyta Milena Wójtowicz?

Zadaliśmy Milenie kilka pytań i teraz już wiemy, że jej ulubione gatunki literackie to fantastyka oraz kryminał, a także komedie kryminalne. Autorka często wraca do cyklu Świata Dysku Pratchetta, a książką, dzięki której pokochała czytanie są Sceny z życia smoków. Gdyby mogła wybrać jednego ulubionego autora, byłby to właśnie Terry Pratchett, ale chętnie porozmawiałaby też z Agathą Christie.

Każdy z nas ma książkę, której nie przeczytał, choć powinien. Również Milena ma taki tytuł – Nad Niemnem. W 2022 roku sięgała po sprawdzonych autorów, korzystała również z audiobooków i słuchowisk, np. Niech to usłyszą Chmielarza i Ćwieka.

Według autorki dobra książka to taka, która wyzwala iskrę między nią a czytelnikiem. Raz jest to fabuła, innym razem bohater. Spytaliśmy więc Milenę także o to, w świecie której książki chciałaby zostać bohaterem? Milena waha się między Śródziemiem, Hogwartem a wzięciem udziału w śledztwie Poirota.

Ulubiony cytat Mileny Wójtowicz

„Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić – całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje. Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów – a nogi i tak stale będzie miał przemoczone. To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej”.

  1. Pratchett, Zbrojni

KSIĄŻKI, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

AKTUALNOŚCI

„Sąsiednie kolor...

Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…

19 tytułów naszego wyd...

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…

Co czyta Milena Wójtowicz
Co czyta Milena Wójtow...

Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top