fbpx

Bazzinga! Mamy coś niezwykłego dla fanów „Teorii wielkiego podrywu”!

dodano: 5 kwietnia 2023
Udostępnij:    Share Share

Bazzinga! Mamy coś niezwykłego dla fanów „Teorii wielkiego podrywu”!

Już w tym roku w naszym wydawnictwie ukaże się książka autorstwa Jessiki Radloff „The Big Bang Theory. An Oral Story”!

Podobnie jak my nie możecie się doczekać? Poniżej znajdziecie darmowy fragment, który wprowadzi Was w klimat książki!

 

Rozdział 3. Pilot. Ujęcie drugie

Chuck Lorre wrócił do Los Angeles. Ruszyły prace nad poprawkami do scenariusza Teorii wielkiego podrywu. Ponieważ pilot CBS, w którym miało zostać wykorzystane imię Penny, jednak nie ruszył, Lorre i Prady mogli jednak przemianować Katie. Poza tym jednak nic nie szło zgodnie z planem.

Chuck Lorre: Tyle potknięć zaliczyliśmy po drodze, że cały czas towarzyszyła mi myśl: To się może jednak nie udać. Gdy pojawiła się szansa, żeby znów spróbować, Johnny jakoś się do tego nie palił. Minął niemal rok, odkąd kręciliśmy pierwszego pilota, więc on chyba zapatrywał się na ten projekt mało optymistycznie. Trudno mu się zresztą dziwić, skoro pierwsza próba zakończyła się fiaskiem. Ostatecznie dał się przekonać, ale kilka razy mało brakowało, a sam bym dał sobie spokój z tym drugim pilotem. Ciągle coś wyskakiwało. Mieliśmy problem z obsadzeniem ról Penny, Wolowitza i Raja. Tyle schodów musieliśmy pokonać, tyle rzeczy się mogło nie udać. Naprawdę niewiele brakowało, a chwyciłbym za telefon i oznajmił: „Poddaję się. Już nie mam na to siły”.

Ken Miller: Gdy Chuck i Bill napisali na nowo postać Katie/Penny, od razu padła propozycja: „To może Kaley?” [ona właśnie skończyła grać w 8 prostych zasadach i Czarodziejkach]. Oni na to: „Dobra, zaprośmy ją”. Tylko że ona się nie zgodziła. Mroczniejsza postać z pierwszego pilota bardziej jej się podobała, nową wersję uznała za mało interesującą. Nikki rozmawiała z jej agentem przez cały weekend: „Ona musi do nas wrócić, musi się zgodzić”.

Nikki Valko: Błagaliśmy, upraszaliśmy, płaszczyliśmy. To znaczy ja się płaszczyłam. I Ken też. [śmiech]

Ken Miller: Znaliśmy Kaley, odkąd miała czternaście lat [obsadziliśmy ją wtedy w pilocie Nathan’s Choice]. Z perspektywy czasu wydaje się dość oczywiste, że ona do tego pierwszego pilota nie pasowała [ze względu na wiek]. Byliśmy natomiast przekonani, że koniecznie powinna wziąć udział w tym drugim. To musiała być właśnie ona.

Peter Roth: Ja też zanosiłem do jej zespołu błagalne prośby. [śmiech]. Przygotowania do kręcenia drugiego pilota zostały zaplanowane tak, aby Kaley mogła zagrać Penny. Wydawało nam się, że to właśnie jej potrzebujemy.

Gdy rozpoczynano dobór obsady do drugiego pilota Teorii wielkiego podrywu, Katie już nazywała się Penny, a dodatkowo pojawiły się też postaci Howiego Wolowitza, Dave’a Koothrappaliego (później znanego jako Raj) oraz Kurta. 

Więcej informacji o tej i innych nowościach już niebawem!

 

 

AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

Nominacje do Śląkfy za...

Śląkfa to nagroda przyznawana od 1984 roku przez Śląski Klub Fantastyki. Rokrocznie laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca i Fan. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ w tym roku dwie nominacje otrzymali nasi autorzy, a jedną samo Wydawnictwo SQN. Nagroda przyznawana jest za rok 2022. …

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top