fbpx

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka rozstrzygnięte!

dodano: 23 maja 2023
Udostępnij:    Share Share

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było nasze wydawnictwo oraz internetowa księgarnia sportowa LaBotiga.pl.

Blisko 350 zawodników z 35 placówek opiekuńczych z całej Polski rozegrało w sobotę 29 kwietnia na stadionie OSiR Bemowo XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po bardzo wyrównanych, emocjonujących zmaganiach i finałach obfitujących w zaskoczenia wyłoniono zwycięzców turnieju:

Mistrz Polski 2023: Sarnów
Wicemistrz Polski 2023: Drużyna Marzeń Jelenia Góra
II Wicemistrz Polski 2023: Debiutanci Łódź

Zwycięska ekipa z Sarnowa

– Rok temu zajęliśmy czwarte miejsce i już wtedy byłem z nich dumny, ale gdyby wczoraj ktoś mi powiedział, że dziś zdobędziemy złoto, pogratulowałbym mu poczucia humoru. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało nam się jednak faktycznie sięgnąć po najwyższy tytuł. Sarnów Mistrzem Polski! I to w jakim stylu! W czasie całego turnieju straciliśmy tylko jedną bramkę! – powiedział Tomasz Hałat, trener drużyny CAPOW im. Dominika Savio w Sarnowie. – Piłka to wspaniały sport. Jednoczy, daje sens i skłania do pracy nad sobą. Takie wydarzenia jak Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają.

„Mały finał” Mistrzostw rozegrał się już na 1/8 finału, kiedy to Sternik Szczecin, ubiegłoroczny Mistrz Polski spotkał się z Wicemistrzem 2022 – Horyzontem Kołaczkowo. Sytuacja była bardzo napięta, a emocje zawodników obu drużyn sięgały szczytu. W efekcie Sternik uległ Horyzontowi, natomiast drużyna z Kołaczkowa, wycieńczona spotkaniem, odpadła w walce o brązowy medal i ostatecznie pozostała poza podium.

Nagrody indywidualne

Poza zdobywcami I, II i III miejsc nagrody otrzymali najbardziej wyróżniający się na boisku zawodnicy:

Najlepszy zawodnik i „Nadzieja Biedronki”, sponsora głównego turnieju: Oktawian Waleczek (Sarnów)
Najlepsza zawodniczka: Kamila Piekarz (TajFUN Kraśnik)
Król strzelców: Patryk Nowak (Burza Kłobuck) – 15 strzelonych goli
Najlepszy bramkarz: Marcin Gniedzko (Lwy Północy Gdańsk)
Najradośniejszy zawodnik: Aleksandra Mazanowska (FC OCPD Olsztyn)
Najmłodszy zawodnik: Aleksander Janowski (Fundacja „Obudź Nadzieję” Gdańsk) 6 lat
Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrała drużyna Fundacja „Obudź Nadzieję” Gdańsk.

Atmosfera mistrzostw

– Jak zwykle niesamowita jest atmosfera tych Mistrzostw. I dzieci i my także bardzo stęskniliśmy się już za dobrym turniejem – podkreślił Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju. – Pierwsze co się rzucało w oczy w tym roku to poziom turnieju – był bardzo wysoki. Wręcz zaskakująco wysoki i do tego wyrównany, a motywacja zawodników godna podziwu. Mało było jednostronnych meczów, co dowodzi, że wszystkie drużyny doskonale wykorzystały ten czas. Nie da się też przemilczeć faktu, że na naszych oczach nastąpiła zmiana warty. Z drużyn, które zwykły dotychczas tryumfować, w ścisłych finałach znalazł się tylko Horyzont Kołaczkowo. Chyba wszyscy zrozumieli, że po kilkuletniej przerwie ruszyły rozgrywki międzynarodowe – dopiero co rozegraliśmy turniej w Chorwacji, niebawem kolejne – i dobry występ na Mistrzostwach Polski może zaowocować powołaniem do kadry reprezentacji Polski, która zagra m.in. w sierpniowych VIII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka.

Tradycyjnie, Mistrzostwa Polski zaszczycili swoją obecnością byli reprezentanci Polski, m.in. Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Sokołowski, Jacek Bednarz, Tomasz Kłos i Marek Jóźwiak, którzy od lat jako Ambasadorzy Mistrzostw wspierają młodych piłkarzy z domów dziecka. Zwieńczeniem całodziennych zmagań był mecz pokazowy, który reprezentanci zagrali z dziećmi. W tym roku triumfowali zawodnicy z domów dziecka wynikiem 4:2.

Wydawnictwo SQN i LaBotiga.pl wśród sponsorów

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali ponad 100 książek wydanych przez nasze wydawnictwo. Jak co roku staramy się wspierać tę zacną inicjatywę, sponsorując nagrody jako Wydawnictwo SQN oraz internetowa księgarnia sportowa LaBotiga.pl. W tym roku triumfatorzy otrzymali m.in. książki Michaela Owena, biografię Diego Maradony czy wspomnienia Zlatana Ibrahimovicia „Adrenalina”. Mamy nadzieję, że historie zawarte na kartkach tych książek zmotywują ich do tego, by osiągnęli sportowe sukcesy godne wymienionych wyżej piłkarzy!

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top