fbpx

Nowe licencje od autorki nominowanej do tegorocznej nagrody Hugo

dodano: 7 lipca 2023
Udostępnij:    Share Share

Pokrzywa i kość autorstwa T. Kingfisher została nominowana do międzynarodowej nagrody Hugo Awards w kategorii Najlepsza Powieść. Ale to nie jedyna nominacja jaką otrzymała autorka. Szansę na nagrodę ma także w kategorii Opowiadanie z tytułem What moves the dead. Laureaci zostaną ogłoszeni 21 października 2023 r., podczas oficjalnej ceremonii w Chengdu Worldcon.

Trzymamy kciuki!

Tym bardziej jest nam miło poinformować, że właśnie zakupiliśmy prawa licencyjne do dwóch książek autorstwa T. Kingfisher. Nasza współpraca z Autorką dopiero się zaczyna, a lista już napisanych przez nią książek jest długa. Wierzymy, że to powód do radości dla wielu z Was.

Sukces i pozytywne przyjęcie powieści T. Kingfisher zatytułowanej Pokrzywa i kość stanowiły silny impuls do podjęcia decyzji o nabyciu praw do dwóch kolejnych jej książek. Pokrzywa i kość zdobyła uznanie czytelników ze względu na oryginalną fabułę, niezwykłe postacie i doskonałe połączenie elementów fantasy i magii.

Thornhedge

Pierwsza z dwóch nabytych książek to Thornhedge – kolejne dzieło T. Kingfisher, które zapowiada się równie fascynująco jak wcześniejszy tytuł. Thornhedge przenosi czytelników w świat pełen tajemniczych stworzeń i zaklętych lasów, w którym bohaterowie będą musieli zmierzyć się z potężnym złem. Zgodnie z zapowiedziami czytelnicy mogą spodziewać się intrygującej fabuły, wciągających dialogów i niezwykłych przygód.

A Wizard’s Guide to Defensive Baking

Druga z książek, którą wydawnictwo SQN nabyło, nosi tytuł A Wizard’s Guide to Defensive Baking. To niezwykła opowieść, która łączy w sobie magię i… pieczenie. Główna bohaterka, młoda czarodziejka, odkrywa swoje niezwykłe zdolności, które okazują się kluczem do obrony miasta przed niebezpieczeństwem. Ta nietypowa kombinacja wątków przyciąga uwagę czytelników, a autorka zgrabnie balansuje między elementami magii i humoru.

Jesteśmy podekscytowani perspektywą wydawania kolejnych powieści T. Kingfisher – z pewnością fani Pokrzywy i kości się nie zawiodą. Książki tej autorki zdobywają popularność dzięki oryginalności, ciekawym bohaterom i umiejętności Autorki tworzenia intrygujących światów.

Nabycie praw do Thornhedge i A Wizard’s Guide to Defensive Baking jest kolejnym krokiem w umocnieniu naszej pozycji na rynku fantastyki.

 

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top