fbpx

Nowe licencje od autorki nominowanej do tegorocznej nagrody Hugo

dodano: 7 lipca 2023
Udostępnij:    Share Share

Pokrzywa i kość autorstwa T. Kingfisher została nominowana do międzynarodowej nagrody Hugo Awards w kategorii Najlepsza Powieść. Ale to nie jedyna nominacja jaką otrzymała autorka. Szansę na nagrodę ma także w kategorii Opowiadanie z tytułem What moves the dead. Laureaci zostaną ogłoszeni 21 października 2023 r., podczas oficjalnej ceremonii w Chengdu Worldcon.

Trzymamy kciuki!

Tym bardziej jest nam miło poinformować, że właśnie zakupiliśmy prawa licencyjne do dwóch książek autorstwa T. Kingfisher. Nasza współpraca z Autorką dopiero się zaczyna, a lista już napisanych przez nią książek jest długa. Wierzymy, że to powód do radości dla wielu z Was.

Sukces i pozytywne przyjęcie powieści T. Kingfisher zatytułowanej Pokrzywa i kość stanowiły silny impuls do podjęcia decyzji o nabyciu praw do dwóch kolejnych jej książek. Pokrzywa i kość zdobyła uznanie czytelników ze względu na oryginalną fabułę, niezwykłe postacie i doskonałe połączenie elementów fantasy i magii.

Thornhedge

Pierwsza z dwóch nabytych książek to Thornhedge – kolejne dzieło T. Kingfisher, które zapowiada się równie fascynująco jak wcześniejszy tytuł. Thornhedge przenosi czytelników w świat pełen tajemniczych stworzeń i zaklętych lasów, w którym bohaterowie będą musieli zmierzyć się z potężnym złem. Zgodnie z zapowiedziami czytelnicy mogą spodziewać się intrygującej fabuły, wciągających dialogów i niezwykłych przygód.

A Wizard’s Guide to Defensive Baking

Druga z książek, którą wydawnictwo SQN nabyło, nosi tytuł A Wizard’s Guide to Defensive Baking. To niezwykła opowieść, która łączy w sobie magię i… pieczenie. Główna bohaterka, młoda czarodziejka, odkrywa swoje niezwykłe zdolności, które okazują się kluczem do obrony miasta przed niebezpieczeństwem. Ta nietypowa kombinacja wątków przyciąga uwagę czytelników, a autorka zgrabnie balansuje między elementami magii i humoru.

Jesteśmy podekscytowani perspektywą wydawania kolejnych powieści T. Kingfisher – z pewnością fani Pokrzywy i kości się nie zawiodą. Książki tej autorki zdobywają popularność dzięki oryginalności, ciekawym bohaterom i umiejętności Autorki tworzenia intrygujących światów.

Nabycie praw do Thornhedge i A Wizard’s Guide to Defensive Baking jest kolejnym krokiem w umocnieniu naszej pozycji na rynku fantastyki.

 

AKTUALNOŚCI

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…