fbpx

Film „Święto ognia” zakwalifikowany do 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

dodano: 18 lipca 2023
Udostępnij:    Share Share

Ogłoszono listę filmów, które wezmą udział w 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku o kwalifikację do Konkursu ubiegało się aż 60 produkcji. Do Konkursu Głównego zakwalifikowało się 16 z nich, w tym „Święto ognia” na podstawie książki Jakuba Małeckiego pod tym samym tytułem. Reżyserką i autorką scenariusza jest Kinga Dębska, producentem Piotr Dzięcioł, a dystrybutorem filmu Kino Świat.

„Święto ognia” z nominacją

 

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu zdjęć do filmu „Święto ognia” na podstawie ksiązki Jakuba Małeckiego. To kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Opowieść o zachłanności życia, o konfrontacji z niemożliwym. Łucja pokłada wiarę w to, że przed wspomnieniami ochroni ją balet, Nastka – fanka komiksów i czekolady, obserwuje świat przez okno, a ich ojciec ucieka do jedynego miejsca, gdzie czuje, że żyje. Za sprawą sąsiadki cała trójka odkryje życie na nowo, przy okazji poznając tajemnicę, która zbyt długo czekała na rozwiązanie.

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2023 r i wtedy też poznamy zwycięzców. Jesienią film będzie można obejrzeć w kinach w całej Polsce.

Co o filmie mówią producent i reżyserka?

Na widzów czeka prawdziwe święto kina! Piękna historia, dużo emocji, świetna obsada i reżyseria Kingi Dębskiej są, moim zdaniem, przepisem na sukces. Wierzę, że udało nam się zrealizować film dorównujący poziomem najwybitniejszym projektom zrealizowanym przez Opus Film.
Producent filmu Piotr Dzięcioł („Ida”, „Zimna wojna”)

„Święto ognia” przyniesie widzom wiele wzruszeń i oczyszczającego śmiechu, ale też zderzy ich z trudnymi pytaniami. To będzie zupełnie inny film niż wszystkie moje poprzednie. Naprawdę. Jest z pewnością najbogatszy formalnie, najbardziej wymagający narracyjnie, bo i różne czasy, i taniec, i porażenie mózgowe. Dużo wzruszeń i emocji towarzyszyło okresowi zdjęciowemu, wszyscy mieliśmy poczucie, że obcujemy z czymś ważnym i niemal mistycznym. Jedno jest pewne – świat po seansie będzie wyglądał inaczej. Cała ekipa miała poczucie, że ten film nas wszystkich jakoś zmienił. Na lepsze.
Kinga Dębska, reżyserka

Trzymamy kciuki za „Święto ognia”

Książka dostępna na SQNStore.pl oraz w dobrych księgarniach.

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top