fbpx

Film „Święto ognia” zakwalifikowany do 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

dodano: 18 lipca 2023
Udostępnij:    Share Share

Ogłoszono listę filmów, które wezmą udział w 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku o kwalifikację do Konkursu ubiegało się aż 60 produkcji. Do Konkursu Głównego zakwalifikowało się 16 z nich, w tym „Święto ognia” na podstawie książki Jakuba Małeckiego pod tym samym tytułem. Reżyserką i autorką scenariusza jest Kinga Dębska, producentem Piotr Dzięcioł, a dystrybutorem filmu Kino Świat.

„Święto ognia” z nominacją

 

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu zdjęć do filmu „Święto ognia” na podstawie ksiązki Jakuba Małeckiego. To kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. Opowieść o zachłanności życia, o konfrontacji z niemożliwym. Łucja pokłada wiarę w to, że przed wspomnieniami ochroni ją balet, Nastka – fanka komiksów i czekolady, obserwuje świat przez okno, a ich ojciec ucieka do jedynego miejsca, gdzie czuje, że żyje. Za sprawą sąsiadki cała trójka odkryje życie na nowo, przy okazji poznając tajemnicę, która zbyt długo czekała na rozwiązanie.

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2023 r i wtedy też poznamy zwycięzców. Jesienią film będzie można obejrzeć w kinach w całej Polsce.

Co o filmie mówią producent i reżyserka?

Na widzów czeka prawdziwe święto kina! Piękna historia, dużo emocji, świetna obsada i reżyseria Kingi Dębskiej są, moim zdaniem, przepisem na sukces. Wierzę, że udało nam się zrealizować film dorównujący poziomem najwybitniejszym projektom zrealizowanym przez Opus Film.
Producent filmu Piotr Dzięcioł („Ida”, „Zimna wojna”)

„Święto ognia” przyniesie widzom wiele wzruszeń i oczyszczającego śmiechu, ale też zderzy ich z trudnymi pytaniami. To będzie zupełnie inny film niż wszystkie moje poprzednie. Naprawdę. Jest z pewnością najbogatszy formalnie, najbardziej wymagający narracyjnie, bo i różne czasy, i taniec, i porażenie mózgowe. Dużo wzruszeń i emocji towarzyszyło okresowi zdjęciowemu, wszyscy mieliśmy poczucie, że obcujemy z czymś ważnym i niemal mistycznym. Jedno jest pewne – świat po seansie będzie wyglądał inaczej. Cała ekipa miała poczucie, że ten film nas wszystkich jakoś zmienił. Na lepsze.
Kinga Dębska, reżyserka

Trzymamy kciuki za „Święto ognia”

Książka dostępna na SQNStore.pl oraz w dobrych księgarniach.

AKTUALNOŚCI

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…