fbpx

18. Rocznica debiutu Jakuba Ćwieka – Kłamca

dodano: 28 listopada 2023
Udostępnij:    Share Share

26 listopada 2023 roku to szczególna data dla miłośników literatury fantastycznej. To właśnie tego dnia, 18 lat temu, ukazała się pierwsza książka Jakuba Ćwieka – Kłamca.

 

Książka Kłamca, to zbiór opowiadań, które przenoszą czytelnika w mroczny, niezwykły świat, gdzie istoty z mitologii ożywają, a kłamstwo staje się cennym darem. Bóg odszedł i nikt nie wie, gdzie się podziewa. Aniołowie potrzebują sojusznika, którego nie obowiązują ich rygorystyczne zasady i prawa. Wybór pada na Lokiego, boga ognia i kłamstwa z panteonu Asów.

Ciekawym elementem książki jest fakt, że opowiadanie z tego zbioru, zatytułowane Cicha noc, zostało nominowane do prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Ponadto, opowiadanie Samobójca zostało nawet zaadaptowane przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, gdzie w rolę głównego bohatera wcielił się sam autor.

 

W 2018 zbiór został poprawiony i ponownie wydany jako wersja reżyserska, jak nazywa ją sam autor, nakładem Wydawnictwa SQN z podtytułem Cyngiel niebios. Wersja ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników.

 

Dla fanów Jakuba Ćwieka Kłamca nie tylko otworzył drzwi do wyjątkowego świata urban fantasy, ale także wprowadził ich do cyklu, który zdobył ogromną popularność. Historia o Lokim, wykonującym zadania dla niebios, stała się nie tylko świetną rozrywką dla czytelników, ale także dowodem na to, że polska literatura fantastyczna ma wiele do zaoferowania.

 

Z okazji 18. rocznicy debiutu Jakuba Ćwieka, życzymy mu dalszych sukcesów i niekończącej się inspiracji! Niech kolejne lata przynoszą mu równie wiele sukcesów, co poprzednie, a jego książki nadal zdobywają serca czytelników.

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…