fbpx

18. Rocznica debiutu Jakuba Ćwieka – Kłamca

dodano: 28 listopada 2023
Udostępnij:    Share Share

26 listopada 2023 roku to szczególna data dla miłośników literatury fantastycznej. To właśnie tego dnia, 18 lat temu, ukazała się pierwsza książka Jakuba Ćwieka – Kłamca.

 

Książka Kłamca, to zbiór opowiadań, które przenoszą czytelnika w mroczny, niezwykły świat, gdzie istoty z mitologii ożywają, a kłamstwo staje się cennym darem. Bóg odszedł i nikt nie wie, gdzie się podziewa. Aniołowie potrzebują sojusznika, którego nie obowiązują ich rygorystyczne zasady i prawa. Wybór pada na Lokiego, boga ognia i kłamstwa z panteonu Asów.

Ciekawym elementem książki jest fakt, że opowiadanie z tego zbioru, zatytułowane Cicha noc, zostało nominowane do prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Ponadto, opowiadanie Samobójca zostało nawet zaadaptowane przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, gdzie w rolę głównego bohatera wcielił się sam autor.

 

W 2018 zbiór został poprawiony i ponownie wydany jako wersja reżyserska, jak nazywa ją sam autor, nakładem Wydawnictwa SQN z podtytułem Cyngiel niebios. Wersja ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników.

 

Dla fanów Jakuba Ćwieka Kłamca nie tylko otworzył drzwi do wyjątkowego świata urban fantasy, ale także wprowadził ich do cyklu, który zdobył ogromną popularność. Historia o Lokim, wykonującym zadania dla niebios, stała się nie tylko świetną rozrywką dla czytelników, ale także dowodem na to, że polska literatura fantastyczna ma wiele do zaoferowania.

 

Z okazji 18. rocznicy debiutu Jakuba Ćwieka, życzymy mu dalszych sukcesów i niekończącej się inspiracji! Niech kolejne lata przynoszą mu równie wiele sukcesów, co poprzednie, a jego książki nadal zdobywają serca czytelników.

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…