fbpx

Wypieki defensywne w praktyce – Pierniczkowy Event i zapowiedzi wydawnicze na 2024 r.

dodano: 29 listopada 2023
Udostępnij:    Share Share

W magicznym otoczeniu aromatycznych wypieków i literackich czarów, mieliśmy przyjemność zorganizować wyjątkowe spotkanie, które połączyło świat książek z zapachem świeżo wypiekanych pierniczków. Wydarzenie  odbyło się 24.11.2024 r. w Warszawie, w uroczym miejscu znanym jako Akademia Piekarzy.

 

W świecie fantastycznych wypieków

Goście mieli okazję przenieść się do fantastycznego świata Wypieków defensywnych. Zapach świeżego ciasta i korzennych przypraw natychmiast wprowadził wszystkich w odpowiedni nastrój.  Bowiem główna bohaterka tej niezwykłej książki, obdarzona magicznym talentem zaklinania ciasta, sprawia, że pierniki tańczą, a kuchnia staje się magiczną areną. To wyjątkowa opowieść  stawiająca na połączenie fantazji, smaku i magii.

wypieki defensywne

 

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia była możliwość własnoręcznego wypiekania i dekorowania pierników. Uczestnicy, pod czujnym okiem doświadczonych cukierników, mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc unikatowe dzieła sztuki cukierniczej. Pierniki z pewnością stanowią niezapomnianą pamiątkę, gdyż każdy uczestnik zabrał ze sobą nie tylko książkę, ale i własnoręcznie wykonane słodkości. To było naprawdę wyjątkowe doświadczenie!

wypieki defensywne

 

Ponadto, wydarzenie to nie ograniczało się tylko do pierników. Goście mieli także okazję zwiedzić zakamarki piekarni, dowiedzieć się, jak powstają ich ulubione wypieki, a także zobaczyć, jakie tajemnice skrywa zakwas.

Zapowiedzi wydawnicze na 2024 rok

Nie byłoby to wydarzenie wydawnicze bez prezentacji planów na przyszłość. Podczas spotkania przedstawiliśmy z nieukrywaną dumą nasze nowości wydawnicze SQN Imaginatio na rok 2024. Od Obiecujemy Wam kolejny rok pełen emocji, przygód i niezapomnianych lektur!

Możemy Wam zdradzić, że pojawią się kolejne nowości wychodzące spod pióra Marcina Mortki. Czekają na Was kolejne tytuły autorstwa T.Kingfisher – What moves the dead oraz Thornhege. Harda Horda powróci z nową antologią, a Justyna Sosnowska zaszczyci nas zabawną i wyrazistą powieścią – Instytut Absurdu! To tylko kilka z niesamowitych tytułów jakie dla Was szykujemy w przyszłym roku.

Wypieki Defensywne to nie tylko książka, to podróż do magicznego świata, gdzie słowo i wypiek splatają się w jedną niezwykłą opowieść. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w tej literacko-kulinarno-magicznej podróży!

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…