fbpx

Wypieki defensywne w praktyce – Pierniczkowy Event i zapowiedzi wydawnicze na 2024 r.

dodano: 29 listopada 2023
Udostępnij:    Share Share

W magicznym otoczeniu aromatycznych wypieków i literackich czarów, mieliśmy przyjemność zorganizować wyjątkowe spotkanie, które połączyło świat książek z zapachem świeżo wypiekanych pierniczków. Wydarzenie  odbyło się 24.11.2024 r. w Warszawie, w uroczym miejscu znanym jako Akademia Piekarzy.

 

W świecie fantastycznych wypieków

Goście mieli okazję przenieść się do fantastycznego świata Wypieków defensywnych. Zapach świeżego ciasta i korzennych przypraw natychmiast wprowadził wszystkich w odpowiedni nastrój.  Bowiem główna bohaterka tej niezwykłej książki, obdarzona magicznym talentem zaklinania ciasta, sprawia, że pierniki tańczą, a kuchnia staje się magiczną areną. To wyjątkowa opowieść  stawiająca na połączenie fantazji, smaku i magii.

wypieki defensywne

 

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia była możliwość własnoręcznego wypiekania i dekorowania pierników. Uczestnicy, pod czujnym okiem doświadczonych cukierników, mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc unikatowe dzieła sztuki cukierniczej. Pierniki z pewnością stanowią niezapomnianą pamiątkę, gdyż każdy uczestnik zabrał ze sobą nie tylko książkę, ale i własnoręcznie wykonane słodkości. To było naprawdę wyjątkowe doświadczenie!

wypieki defensywne

 

Ponadto, wydarzenie to nie ograniczało się tylko do pierników. Goście mieli także okazję zwiedzić zakamarki piekarni, dowiedzieć się, jak powstają ich ulubione wypieki, a także zobaczyć, jakie tajemnice skrywa zakwas.

Zapowiedzi wydawnicze na 2024 rok

Nie byłoby to wydarzenie wydawnicze bez prezentacji planów na przyszłość. Podczas spotkania przedstawiliśmy z nieukrywaną dumą nasze nowości wydawnicze SQN Imaginatio na rok 2024. Od Obiecujemy Wam kolejny rok pełen emocji, przygód i niezapomnianych lektur!

Możemy Wam zdradzić, że pojawią się kolejne nowości wychodzące spod pióra Marcina Mortki. Czekają na Was kolejne tytuły autorstwa T.Kingfisher – What moves the dead oraz Thornhege. Harda Horda powróci z nową antologią, a Justyna Sosnowska zaszczyci nas zabawną i wyrazistą powieścią – Instytut Absurdu! To tylko kilka z niesamowitych tytułów jakie dla Was szykujemy w przyszłym roku.

Wypieki Defensywne to nie tylko książka, to podróż do magicznego świata, gdzie słowo i wypiek splatają się w jedną niezwykłą opowieść. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w tej literacko-kulinarno-magicznej podróży!

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…