fbpx

Książkowe zapowiedzi SQN Imaginatio. Co wydamy w 2024 roku?

dodano: 29 grudnia 2023
Udostępnij:    Share Share

Wielu naszych czytelników zastanawia się, co wydamy w nowym roku. Postanowiliśmy zdradzić nieco planów na ten rok, zapowiadając wybrane premiery z różnych kategorii. Możemy z pełną odpowiedzialnością przyznać, że będzie się działo!

SQN Imaginatio – premiery 2024

W 2024 można spodziewać się kontynuacji Psów Pana Marcina Świątkowskiego. Poza tym nie zabraknie tytułów Marcina Mortki – zupełnie nowych, ale też takich, które mogą niektórym czytelnikom wydawać się znajome. Aneta Jadowska pracuje nad nową premierą halloweenową, ale zanim to nastąpi, rozpieści czytelników czymś innym, niekoniecznie fantastycznym. Czekajcie więc cierpliwie na kolejny wpis o nadchodzących nowościach. Znajdzie się też coś dla wielbicieli prozy Magdaleny Kubasiewicz, ale też zobaczymy Milenę Wójtowicz w fantastycznym wydaniu. Powrócą też autorki Hardej Hordy w całkiem nowej antologii, z zupełnie nowymi opowiadaniami.

Pojawi się również jubileuszowe wydanie Czasu żniw Samanthy Shannon, które z tej okazji zostało przejrzane i przepisane. Wiemy, że na nie czekaliście i dopytywaliście, czy ukaże się w Polsce, dlatego mamy nadzieję, że będzie to dla Was rewelacyjny news!

Jakie inne lektury fantastyczne wydamy jeszcze w tym roku?

Poniżej dwie zapowiedzi, które powinny Was zainteresować:

Necrovet. Radiografia bytów nadprzyrodzonych*, Joanna W. Gajzler

Kolejna część Necroveta – powracamy do gabinetu weterynaryjno-nekromantycznego, aby poznać nowe magiczne zwierzęta, m.in. Psianiołka, czyli pieska ze skrzydełkami! Nie zabraknie również poważniejszych tematów, ale wszystkiego dowiecie się już niebawem.

Thornhedge i What moves the dead, T. Kingfisher

Zupełnie nowe tytuły od Autorki Pokrzywy i kości – baśniowe i lekko przerażające Thornhedge, gdzie wróżki podmieniają dzieci ludzkie na swoje – wróżkowe dziecko zostaje wychowane, a ludzkie często jest zjadane. Z kolei What moves the dead będzie lekkim odejściem do baśniowości i przejściem w klimaty horrororwe.

SQN Imaginatio – nowe twarze 2024

Do grona naszych fantastycznych autorów dołączą w tym roku również nowe twarze. Możemy zagwarantować, że poziom poniższych książek nie będzie odbiegać od tytułów, które wydajemy:

Kroczący wśród cieni*, Jarosław Kukiełka

Idealna dla fanów fantastyki, z zakazaną magią i bohaterem, który dostaje zadanie niewykonalne. Kavel dostaje polecenie, którego nie może odmówić, ale też wie, że będzie musiał walczyć po drodze nie tylko z ludźmi, ale też ożywieńcami i cieniami, chcącymi przejąć jego ciało.

 

Welesówna*, Mika Modrzyńska

Młodzieżowa fantastyka ze słowiańskimi klimatami – spodoba się fanom książek Pauliny Hendel. Poznajcie Ted, która widzi demony i musi rozpocząć śledztwo, aby odnaleźć swoją najlepszą przyjaciółkę.

W styczniowym wydaniu Nowej Fantastyki znajdzie się opowiadanie z uniwersum Welesówna, co więcej z twórczością Miki Modrzyńskiej czytelniczy będą mogli zapoznać się w kolejnej edycji naszego CHARYTATYWNEGO EBOOKA, z którego dochód przeznaczymy na cele finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licencja na czarowanie, Aleksandra Okońska

Przyszła niedoszła czarownica przygotowuje się do poprawki egzaminu na czarownicę – musi przez wakacje nauczyć się wszystkiego, co potrzebne, bo inaczej magia zostanie jej odebrana. Problemem jednak jest też to, że dziewczyna ma Pecha, którego nikt nie potrafi się pozbyć – czy mimo tego uda jej się zdać licencję na czarowanie?

Mało? Śledźcie nasze social media, by być na bieżąco z zapowiedziami, premierami i wszystkim tym, co będziemy dla Was wydawać w 2024 roku. To będzie udane 12 miesięcy, podczas których nie zabraknie dobrych książek!

 

*zastrzegamy, że tytuły i daty premier mogą ulec zmianie!

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…