fbpx

Sportowa Książka Roku 2023: Aż 22 nominacje dla Wydawnictwa SQN

dodano: 16 stycznia 2024
Udostępnij:    Share Share

Rekordowe 22 książki wydane przez nas w 2023 roku otrzymały nominację w plebiscycie na Sportową Książkę Roku. Głosowanie już wystartowało, a czytelnicy mogą wybierać swoich faworytów do końca stycznia. Laureatów poznamy w kategoriach polskiej i zagranicznej, ale osobnych zwycięzców tradycyjnie wybierze również jury.

Książki polskie – lista nominacji

Tym razem Wydawnictwo SQN otrzymało 9 z 17 nominacji dla książek napisanych przez polskich autorów. Na tej liście znalazły się następujące tytuły:

Książki zagraniczne – lista nominacji

Wśród zagranicznych publikacji wyróżniamy się jeszcze wyraźniej. Z 14 nominacji, aż 13 trafiło do pozycji wydanych w ostatnich miesiącach właśnie przez nas! O tytuł najlepszej książki 2023 roku powalczą:

Sportowa Książka Roku – zasady głosowania

Wyboru Sportowej Książki Roku można dokonać na stronie plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl. W obu kategoriach do oddania są maksymalnie dwa głosy. Warto pamiętać, że będą one zaliczone dopiero po kliknięciu potwierdzenia, które zostanie dostarczone na wskazany wcześniej adres e-mail. Głosowanie potrwa do 31 stycznia do godziny 20:00. Osobno przeprowadzone zostanie również wewnętrzne głosowanie ekspertów – redakcji Sportowej Książki Roku, współpracowników oraz zaproszonych dziennikarzy związanych z rynkiem literatury sportowej.

Książki naszego wydawnictwa, także te nominowane w plebiscycie, można nabyć między innymi w największej internetowej księgarni sportowej – labotiga.pl.

Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na nasze tytuły! (KLIK)

Plebiscyt ma już długą tradycję – rozpoczęła się właśnie jego jedenasta edycja. W ubiegłym roku Wydawnictwo SQN zostało w nim wyróżnione pięcioma nagrodami. Sportową Książką Roku Czytelników została „9. Mistrzowska passa Juventusu”. W poszczególnych kategoriach wygrywały też:

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…