fbpx

Klimatyczni i Kulturalni: Akcja sadzenia drzew w Pobiedziskach

dodano: 2 kwietnia 2024
Udostępnij:    Share Share

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew, lecz także podniesienie świadomości ekologicznej w społeczności.

Nie ma siły bez drużyny

Marcin Mortka, znany nie tylko jako utalentowany pisarz, lecz także zaangażowany ekolog, wraz z grupą zaproszonych influencerów, takich jak Strefa Czytacza, Z kotem czytane oraz Wspieraj Kulturę, wziął udział w akcji, osobiście angażując się w zazielenianie środowiska. To wydarzenie stanowiło kontynuację jego działalności na rzecz ochrony przyrody i promocji ekologii.

Zasadziliśmy wiele drzew!

W ramach akcji zostało zasadzonych 22 lip oraz wiele jabłonek. Lipy, symbolizujące trwałość i piękno natury, zostały ufundowane dzięki wsparciu zebranemu ze sprzedaży pakietów e-booków, które zawierały nigdzie wcześniej niepublikowane opowiadanie „Dzień Próby Doli”. To dzięki tej innowacyjnej formie współpracy udało się zrealizować ekologiczny cel.

Marcin Mortka, burmistrz miasta Pobiedziska oraz prezes Wydawnictwa SQN osobiście zasadzili pierwszą lipę, symbolizującą początek ekologicznej rewolucji. Jednak akcja nie ograniczała się jedynie do sadzenia drzew. Odbył się również kiermasz wielkanocny, podczas którego goście mieli okazję nabyć ręcznie wykonane wyroby mieszkańców gminy, wspierając tym samym lokalną społeczność.

Spotkania autorskie z Marcinem Mortką

Dla najmłodszych uczestników zorganizowano spotkanie autorskie z Marcinem Mortką, podczas którego autor opowiadał o swojej najnowszej książce dla dzieci – „Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem”. Każde dziecko otrzymało egzemplarz książki wraz z autografem od autora, co stanowiło niezapomnianą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Do dorosłych natomiast skierowane było spotkanie autorskie, podczas którego Marcin Mortka dzielił się planami dotyczącymi twórczości oraz ciekawostkami ze swojego życia.

Na zakończenie wydarzenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa, podkreślający zaangażowanie w tę ekologiczną inicjatywę. Akcja Klimatyczni i Kulturalni nie tylko wpłynęła pozytywnie na stan przyrody w Pobiedziskach poprzez zasadzenie drzew, ale także zaowocowała budowaniem świadomości ekologicznej i integracją społeczności lokalnej poprzez towarzyszące jej wydarzenia kulturalne. To wyjątkowe połączenie literatury, ekologii i lokalnej społeczności stanowi inspirację dla kolejnych inicjatyw mających na celu ochronę naszej planety.

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…