Książki sportowe dostępne na labotiga.pl - Zbigniew Boniek
 
Kup książkę w naszej księgarni:
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami:
Inne wydania książki:

Javier Mascherano. Kapitan bez opaski.

 • Autor:
  Javier Mascherano, Nicolas Miguelez
 • Tytuł oryginału:
  Los 15 escalones del lidergazgo. Mis valores en el fútbol y en la vida
 • Tłumaczenie:
  Joanna Wiśniowska
 • Data wydania:
  26 lutego 2018
 • Cena okładkowa:
  39,90 zł
 • Format:
  140 x 205 mm
 • ISBN:
  978-83-8129-098-2

banner_mascherano_konkurs_780x91px_bez-przycisku

Urodzony lider * Człowiek od czarnej roboty * Niezbędny element drużyny

Wszystko co osiągnął, zawdzięcza ciężkiej pracy. Jako szesnastolatek w drodze na trening spędzał dwie i pół godziny. Kiedy przeszedł do West Ham i nie łapał się do składu, trenował nawet wtedy, kiedy inni mieli wolne. Dzięki tej determinacji trafił do najlepszego klubu świata – FC Barcelony.

W tej książce Javier Mascherano opowiada o najważniejszych decyzjach w swojej karierze, wyjaśnia, dlaczego namaścił Messiego na kapitana reprezentacji, w jaki sposób oszukiwał Beniteza, by pojechać na zgrupowanie kadry i dlaczego chciał odejść z Camp Nou w 2010 roku.

To wszystko piłkarz uzupełnia kilkunastoma lekcjami bycia dobrym liderem. Bo nawet jeśli nie nosi opaski, na boisku zachowuje się jak prawdziwy kapitan. „Ma w sobie coś z Puyola”, trafnie opisał go Xavi Hernandez. 

Nigdy nie należał do piłkarzy z pierwszych stron gazet. Ale bez niego nie byłoby sukcesów Barçy i reprezentacji Argentyny. Dzięki za wszystko, Masche!

***

Javier jest typem człowieka, którego wszyscy chcieliby mieć w szatni. Przesadnie profesjonalny, uprzejmy i nienaganny w relacjach z każdym z kolegów. To pozytywny lider, który stale angażuje się w to, co dzieje się dookoła.
Xavi Hernandez

Jest bardzo pozytywnym liderem. Cały czas myśli o swoich kolegach z drużyny i uczy ich nowych rzeczy. Jest bojownikiem. Nie da się go nie naśladować. To kapitan, który walczy zawsze w pierwszym szeregu, biega więcej niż inni, jest przykładem, jak powinno się postępować na boisku.
Leo Messi

To zawodnik, który wierzy w sens wszystkich obowiązków, jakie stawia przed nim trener. Mimo że jest jeszcze młody, ma bardzo bogate doświadczenie. Z taką wiedzą w najbliższej przyszłości zostanie świetnym szkoleniowcem.
César Luis Menotti

Dla mnie Javier jest synonimem profesjonalizmu, wysiłku, uczciwości, siły woli i przywództwa. Funkcjonuje jak kręgosłup zespołu także poza boiskiem.
Alejandro Sabella

Javier Mascherano przetrzymał wpis „Barça” w swoim CV tak długo, jak tylko się dało i nie opuścił klubu kuchennymi drzwiami. Nie odszedł jako ktoś, kto sprawia problemy. Nie doszło do sytuacji, w której usłyszałby, że się nie liczy. Odchodzi z podniesionym czołem i z wypiętą piersią, jako człowiek, który z Barceloną wygrał wszystko.
Tomasz Ćwiąkała, ELEVEN SPORTS

Tak jak niezwykłe były i są losy tego argentyńskiego defensywnego pomocnika przerobionego w Barcelonie na stopera, tak niezwykła jest książka, którą trzymacie w rękach. To w jakimś sensie opowieść Javiera Mascherano o samym sobie, może nawet swego rodzaju spowiedź. A jednocześnie poradnik, jak stać się wyjątkowym, darzonym szacunkiem piłkarzem.
Patryk Pulikowski, inicjator powstania i pierwszy prezes Fan Club Barça Polska

Trudno powiedzieć, czy pod względem oddania drużynie klub doczeka się następcy Javiera Mascherano, człowieka, który zastąpił Puyola. Mam natomiast pewność, że Argentyńczyk zostanie wspaniale zapamiętany przez Camp Nou. Wbrew pozorom wojownicy są tu doceniani równie mocno, jak najwięksi iluzjoniści futbolu.
Karol Chowański, FCBarca.com

Biogram

Javier Mascherano (ur. 8 czerwca 1984 w San Lorenzo) – argentyński piłkarz. Poważną karierę rozpoczynał w River Plate, trafiając do szkółki tego klubu w wieku 11 lat. Co ciekawe, w pierwszej drużynie tego klubu zadebiutował później niż w reprezentacji Argentyny. W 2005 r. trafił do Corinthians, z którym zdobył mistrzostwo Brazylii. Wkrótce przeniósł się do Anglii, jednak w zespole West Ham United zaliczył ledwie kilka występów. W 2007 r. jego talent został dostrzeżony przez Rafaela Beniteza i piłkarz trafił do Liverpoolu. Po niespełna pięciu sezonach spędzonych w barwach The Reds przeszedł do FC Barcelony. Z klubem z Camp Nou był związany przez siedem i pół roku, do momentu odejścia w styczniu 2018 r. W reprezentacji Argentyny zaliczył do tej pory ponad 140 występów, zdobywając dwa złote medale olimpijskie, czterokrotnie docierając do finału Copa America i zdobywając wicemistrzostwo świata w 2014 r. w Brazylii. Prywatnie żonaty, ma dwie córki: Lolę i Almę.

Nicolás Miguelez – były redaktor magazynów Los Inrockuptibles i Zona de Obras. Regularnie współpracuje z różnymi redakcjami prasowymi, radiowymi i telewizyjnymi. Mieszka w Buenos Aires.